دانلود کامل مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه تسهیم دانش با عملکرد شغلی کارکنان

Published on Author adminLeave a comment

مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه تسهیم دانش با عملکرد شغلی کارکنان

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه تسهیم دانش با عملکرد شغلی کارکنان بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید
دسته بندی مدیریت
بازدید ها ۱۶
فرمت فایل doc
حجم فایل ۱۲۴ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۵۶

مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه تسهیم دانش با عملکرد شغلی کارکنان

فروشنده فایل

کد کاربری ۲

کاربر

دانلود مبانی نظری پایان نامه رشته مدیریت

مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه تسهیم دانش با عملکرد شغلی کارکنان

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
توضیحات:
فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc
بدون هیچ تگ و تبلیغات، قابلیت پرینت دارد
منبع:فروشگاه ساز فایلینا
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

مقدمه
در عصر حاضر نیروی انسانی یکی از مهمترین شاخصهای پیشرفت و توسعه یافتگی جوامع بشمار می رود و کشوری می تواند مسیر رشد و بالندگی را طی نماید که با مشارکت تمامی اقشار جامعه زمینه های لازم برای شکوفایی استعدادهای نهفته و بهره گیری از امکانات مادی، انسانی و فرهنگی جامعه را فراهم آورد. وقتی مشارکت در سازمانی پیاده شود، تمام کارکنان وجود خود را محترم، با ارزش، کارساز یافته و خود را درسرنوشت سازمان سهیم، متعهد و وفادار می دانند.بنابراین دخالت و مشارکت کارکنان در تصمیم گیریهای سازمان ، در عمل باعث افزایش حس مسئولیت پذیری و تعهد در قبال تصمیمات اتخاذ شده می گردد.
مدیریت دانش را می توان به عنوان روشی برای بهبود عملکرد، بهره وری و رقابت پذیری، بهبود کارآمد کسب، تسهیم و استفاده از اطلاعات درون سازمان، ابزاری برای بهبود تصمیم گیری، طریقی برای بدست آوردن بهترین روش ها، راهی برای کاهش هزینه ها و روشی برای نوآورتر شدن سازمان تعریف نمود. مدیریت دانش فرایندی است که سازمان ها بواسطه ی آن فرایند تبدیل داده به اطلاعات و اطلاعات به دانش را پیدا کرده و همچنین قادرخواهند بود دانش کسب شده را به گونه ای موثر در تصمیمهای خود بکار گیرند.میتوان گفت که مدیریت دانش، پدیده ای اجتماعی است. رایانه، فناوری اطلاعات و نظایر اینها تضمین کننده موفقیت مدیریت دانش نیستند. مدیریت دانش پایان ناپذیر است، زیرا حرکت از داده به اطلاعات و از اطلاعات به دانش هیچگاه به پایان نمیرسد، کارکنان و مدیران سازمانی(محیط درونی) ارباب رجوع و سایر ذینفعان(محیط بیرونی) در قلمرو مدیریت دانش قرار میگیرند.
یکی از مهمترین اولویت های اعلام شده توسط محققین مدیریت دانش ، ایجاد انگیزه در افراد برای تسهیم دانش آنان است اگرچه بعضی ها معتقدند که دانش قدرت است ، ولی به نظر می رسد که دانش به خودی خود قدرت ندارد ؛ بلکه چیزی که به افراد قدرت می دهد ، آن قسمتی از دانش آنهاست که با دیگران تسهیم می کنند اگر دانشی را که در ذهن افراد قرار دارد به طلای درون یک جعبه تشبیه کنیم، ارزش آن دانش زمانی مشخص می شود که آن را تسهیم کنند ؛
مانند زمانی که دارنده طلا ، جعبه آن را باز می کند و با نشان دادن طلای درونش ، ارزش آن را نمایان می سازد. نقش تسهیم دانش در مدیریت دانش آنقدر مهم است که بعضی از نویسندگان اظهار می دارند که وجود مدیریت دانش برای پشتیبانی تسهیم دانش است.ازدلایل اهمیت تسهیم دانش این است که تسهیم دانش موجب کاهش هزینه ها ، بهبود عملکرد ، بهبود ارائه خدمات به مشتریان ، کاهش زمان توسعه محصولات جدید ، کاهش زمان تأخیر در تحویل کالاها به مشتریان ، و در نهایت کاهش هزینه مربوط به یافتن و دسترسی به انواع ارزشمند دانش در داخل سازمان می شود.
نتایج تحقیقات انجام شده مانند تحقیق باورصاد و همکاران (۱۳۸۹) ، زندی (۱۳۹۰) ،شائمی و همکاران (۱۳۹۱) ، آذرین و همکاران (۱۳۹۱) ومحبوب خواه و همکاران (۲۰۱۲) نشانگر رابطه بین مولفه های مدیریت دانش و عملکرد بود.
تعریف و ماهیت تسهیم دانش
تسهیم دانش انتشار داوطلبانه مهارت ها و تجربیات اکتسابی به سایر افراد است (لاو و انگایی ،۲۰۰۸، ص ۲۳). به بیان دیگر تسهیم دانش به عنوان اقدامی تعریف می شود که افراد طی آن اطلاعات مربوط را میان دیگران منتشر میکنند (بارتل و سریواستاوا ،۲۰۰۲).
به نظر درمت تسهیم دانش بدین صورت تشریح شده که وقتی که می گوییم فردی دانش خود را تسهیم می کند ، به این معنی است که آن فرد ، فرد دیگری را با استفاده از دانش ، بینش وافکار خود راهنمایی می کند تا او را کمک کند که موقعیت خود را بهتر ببیند. بعلاوه فردی که دانش خود را تسهیم می کند ، ایده آل این است و باید از هدف دانش تسهیم شده ، و کاربرد آن ، و همچنین از نیازها و شکاف های اطلاعاتی فرد گیرنده دانش اطّلاع داشته باشد.
این بیانگر این نکته است که همه کارکنان نیاز به تسهیم دانش خود ندارند ، زیرا ممکن است دانش آنان بکار گرفته نشود و یا از آن استفاده مجدد نشود ، به عبارت دیگر ، تسهیم دانش زمانی مفید خواهد بود که همه کارکنان در کار خود به آن نیاز داشته باشند و یا حداقل بیشتر دانشی را که دریافت می کنند بکار گیرند. به همین دلیل است که در بعضی از سازمان ها ، امکان دسترسی به مخازن دانش و پایگاه های اطلاعات برای همه کارکنان وجود دارد و در بعضی دیگر دسترسی به قسمتهایی از این مخازن دانش و پایگاه های اطلاعات برای همه کارکنان ممکن و دسترسی به قسمت هایی از آنها برای افراد خاصّی تعریف شده است. همچنین ، تسهیم دانش در سازمان ، در سطوح مختلف سازمانی و در داخل واحدهای مختلف و یا بین آنها ، به روشهای رسمی و غیر رسمی ، و در دو روش انتقال متفاوت که شامل تسهیم دانش ضمنی و تسهیم دانش صریح می باشد ، اتفاق می افتد (جعفری ،۱۳۹۱).
در خصوص رفتار تسهیم دانش دیدگاه های متفاوتی وجود دارد که بعضی آن را طبیعی می دانند و بعضی نیز آن را غیرطبیعی می دانند. برای مثال داونپورت می گوید که “تسهیم دانش اغلب غیرطبیعی است” ( داونپورت ،۱۹۹۸، ص ( و افراد دانش خود را تسهیم نمی کنند، زیرا فکر می کنند که دانش آنها مهم و ارزشمند است. از طرف دیگر محققین دیگری معتقدند که تسهیم دانش یک تمایل طبیعی افراد دارنده دانش است. تسهیم دانش در بعضی سازمان ها هم طبیعی و در بعضی سازمانها نیز که تحت تأثیر شعار “دانش قدرت است” قرار دارند ، غیرطبیعی می باشد (اسکیرم۳، ۲۰۰۲) ولی این ، دلیل اصلی نبود تسهیم دانش نیست. از طرفی در سازمان های امروزی ، کارها آنچنان به کار گروهی و دانش جمعی وابسته است که این شعار دیگر کاربرد ندارد. بنا براین به جای تشویق صرف کارکنان به تسهیم دانش ، بهتر این است که عوامل مؤثر بر تسهیم دانش را شناسایی کرد (اودل و گریسون ، ۱۹۹۸).
فهرست مطالب
۱-۶-۲- تعاریف عملیاتی متغیرها ۱۰
فصل دوم :پیشینه پژوهش
۲-۱- مقدمه ۱۱
۲-۲- مدیریت دانش ۱۲
۲-۳- چرخه مدیریت دانش ۱۲
۲-۳-۱- تعریف و ماهیت تسهیم دانش ۱۳
۲-۳-۲- اهمیت تسهیم دانش ۱۵

۲-۴- عوامل انسانی موثر بر تسهیم دانش در سازمان ۱۵

۲-۵- تئوری های مربوط به تسهیم دانش ۱۷

۲-۶- موانع بالقوه تسهیم دانش ۱۹
۲-۶-۱- موانع بالقوه فردی تسهیم دانش ۲۰

۲-۷- عوامل موثر بر تسهیم دانش طبق الگوی وانگ و همکارانش(۲۰۱۰) ۲۳

۲-۸- عملکرد شغلی ۲۴

۲-۸-۱- اهمیت نیروی انسانی در سازمان ۲۴

۲-۸-۲- تعاریف عملکرد شغلی ۲۴

۲-۸-۳- عوامل موثر بر عملکرد شغلی ۲۵

۲-۹- پیشینه پژوهش ۳۰
۲-۹-۱- تحقیقات داخلی ۳۰
۲-۹-۲- تحقیقات خارجی ۳۱
۲-۱۰- خلاصه و جمع بندی ۳۲
۲-۱۱- مدل نظری پژوهش ۳۳
منابع
منابع فارسی
منابع انگلیسی

دانلود فایل ( مبانی نظری عملکرد کارکنان) | afshin724.ir

۲۷ اسفند ۱۳۹۶ – دانلود فایل ( مبانی نظری عملکرد کارکنان) on afshin724.ir | ما بهترین محصولات را برای رضایت شما گرد آورده ایمبا سلام حضور مشتریان گرامی.شما به صفحه اختصاصی مبانی نظری عملکرد کارکنان وارد شده اید.برای مشاهده توضیحات کامل روی دکمه توضیحات بیشتر کلیک کنید.مبانی نظری عملکرد کارکنان ادامه مطلب.

رابطه تسهیم دانش با عملکرد شغلی کارکنان – دانلود – پاورپوینت

۷ فروردین ۱۳۹۷ – دسته: مدیریت بازدید: ۱ بار فرمت فایل: doc حجم فایل: ۱۲۱ کیلوبایت تعداد صفحات فایل: ۵۱. هدف از این تحقیق بررسی رابطه تسهیم دانش با عملکرد شغلی کارکنان بصورت کامل و جامع و با منابع جدید می باشد. قیمت فایل فقط ۲۲,۰۰۰ تومان. دانلود پایان نامه رشته مدیریت. رابطه تسهیم دانش با عملکرد شغلی کارکنان.

مبانی نظری و پیشینه پژوهش

… تحصیلی در دانش آموزان (فصل دوم) دانلود مبانی و پیشینه نظری هویت و نحوه شکل گیری آن (فصل دوم پایان نامه) دانلود مبانی نظری و پیشینه نظری رابطه فرسودگی شغلی و شغل آموزگاری دانلود مبانی نظری و پیشینه نظری دلزدگی زوجین در زندگی زناشویی مبانی نظری و پیشینه تحقیق انگیزه کاری کارکنان(فصل دوم روانشناسی) مبانی …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق ارزیابی عملکرد کارکنان | lth174

۱۳ اسفند ۱۳۹۶ – دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق ارزیابی عملکرد کارکنان بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید … دانش و عملکرد کارکنان مبانی نظری بررسی رابطه میان مدیریت دانش و عملکرد کارکنان هدف از این مبانی نظری بررسی رابطه بین ابعاد مدیریت دانش و عملکرد کارکنان در …

[PDF]نقش انتقال دانش ضمنی در توانمندسازی کارکنان

ﺳﺰاﻳﻲ در ﻋﻤﻠﻜﺮد ﻛﺎرﻛﻨـﺎن. ﺳـﺎزﻣﺎن. دارد؛. ﭼﻨ. Ĥن. ﭼﻪ. اﻓﺮاد اﺣﺴﺎس ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪی ﻛﻨﻨﺪ، ﻣﻨـﺎﻓﻊ ﺳـﺎزﻣﺎﻧﻲ و ﻓـﺮدی ﻣﺘﻌـﺪدی از ﻗﺒﻴـﻞ ﺧﻼﻗﻴـﺖ،. اﻧﻌﻄﺎف. ﭘﺬﻳﺮی، ﺣﻞ ﻣﺴﺌﻠﻪ، ﻋﻤﻠﻜﺮد ﺷﻐﻠﻲ ﺑﺎ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺑﺎﻻ، رﺿﺎﻳﺖ ﺷﻐﻠﻲ، ﺳﻼﻣﺖ و …. ۲٫ ﻣﺒﺎﻧﻲ. ﻧﻈﺮی ﭘﮋوﻫﺶ. ﻣﺒﺎﺣﺚ ﻧﻈﺮی. ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﻣﻮﺿﻮع ﻣﻘﺎﻟﻪ در دو ﺣﻮزه ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ داﻧـﺶ ﺑـﻪ. وﻳـﮋه ﭼﮕـﻮﻧﮕﻲ ﺗﺒـﺪﻳﻞ. داﻧﺶ ﺿﻤﻨﻲ ﺑﻪ داﻧﺶ ﺻﺮﻳﺢ. (. اﻧﺘﻘﺎل داﻧﺶ. ) و ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزی ﻛﺎرﻛﻨـﺎن از ﺟﻤﻠـﻪ اﺣﺴـﺎس ﺗﻮاﻧﻤﻨـﺪی.

رابطه تسهیم دانش با عملکرد شغلی کارکنان – آپارات

۲۶ فروردین ۱۳۹۷ – فایلینا لینک دانلود: http://ampf.ir/fi/75291   آیدی تلگرام: @ampf_ir   عوامل موثر بر تسهیم دانش، رابطه تسهیم دانش با عملکرد شغلی کارکنان، عوامل مو.

پایان نامه بررسی رابطه بین رضایت شغلی و عملکرد کارکنان

۱۸ شهریور ۱۳۹۶ – آنان نسبت به برخی وجوه حرفه خود دارای احساس مطلوب یا نامطلوب هستند و در مورد آنچه که انجام می دهند نظری کلی دارند. … با توجه به اهمیت دو متغیر رضایت شغلی و عملکرد کارکنان تحقیق حاضر در صدد پاسخگویی به این سوأل اساسی است که آیا بین رضایت شغلی کارکنان فرمانداری ====و واحدهای تابعه با عملکرد آنان رابطه …

مبانی نظری – تحقیق و پژوهش

با توجه به تعریف مدیریت استعداد و در نظرگرفتن چرخه حیات کارکنان به عنوان مدلی برای یکپارچه سازی، مهمترین فرآیندهای توسعه منابع انسانی، می توان دریافت که …. تسهیم دانش مؤثر بین اعضای سازمان منجر به کاهش هزینه‌ها در تولید دانش و تضمین انتشار بهترین روشهای کاری در داخل سازمان شده و سازمان را قادر به حل مسائل و مشکلات خود …

[PDF]ﻫﺎی اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺑﺮ ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺷﻐﻠﯽ ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﺗﺄﺛﯿﺮ اﺳﺘﻔﺎده از – مجله پژوهش های …

توسط شایان – ‏۲۰۱۷ – ‏مقالات مرتبط
۷ اسفند ۱۳۹۵ – ﺑﺎ ﺑﺮرﺳﯽ. ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﻣﻮﺟﻮد در اﯾﻦ زﻣﯿﻨﻪ اﺳﺘﺨﺮاج ﺷﺪه و ﻣﺪﻟﯽ ﻣﻔﻬﻮﻣﯽ ﻃﺮاﺣﯽ ﺷﺪه اﺳﺖ. اﯾﻦ ﻣﺪل اﻧﻮاع ﺗـﺄﺛﯿﺮات. ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ و ﻏﯿﺮﻣﺴﺘﻘﯿﻢ را در زﻣﯿﻨﻪ ﺗﺄﺛﯿﺮ اﺳﺘﻔﺎده از رﺳﺎﻧﻪ. ﻫﺎی اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺑﺮ ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺷﻐﻠﯽ ﮐﺎرﮐﻨـﺎن ﻧﺸـﺎن … ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی. در. اﯾﻦ. ﻗﺴﻤﺖ،. اﺑﺘﺪا. ﻣﺒﺎﺣﺜﯽ. در. زﻣﯿﻨﻪ ﻣﺘﻐﯿﺮﻫﺎی. ﻣﺴﺘﻘﻞ. و. واﺑﺴﺘﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ. اراﺋـﻪ. ﺷـﺪه. و. ﺳـﭙﺲ. ﺑـﺎ. اﺳﺘﻔﺎده. از. ادﺑﯿﺎت. ﭘﮋوﻫﺸﯽ،. و. ﺗﺌﻮری. ﻫﺎ. ﺑﻪ. ذﮐﺮ. راﺑﻄﻪ اﯾﻦ. ﻣﺘﻐﯿﺮﻫﺎ. ﭘﺮداﺧﺘﻪ. ﻣﯽ.

[PDF]بررسی عوامل مؤثر بر پیاده‌سازی موفق مدیریت دانش در … – دانش …

موفـق مدیریت دانش در دیوان محاسـبات کشـور موثر اسـت. ۱- مروری بر ادبیات تحقیق. ۱-۲- مبانی نظری. مفهوم و تعاریف مدیریت دانش. مفهـوم مدیریـت دانـش برای مدت هـای مدیدی به صـورت عملی اما غیررسـمی مورد اسـتفاده واقع. شـده اسـت. دانـش، نـه …. بررسـی عملکـرد سـرمایه فکـری و رابطـه آن با عملکـرد مالی در میان شـرکت هـای مالـزی پرداختند و.

مبانی نظری و تئوری های متغیر های مربوط به رشته مدیریت | Ali …

۵ آبان ۱۳۹۶ – مبانی نظری متغیرهای رشته مدیریت. در این صفحه مبانی نظری و پیشینه تحقیق در مورد متغیر های رشته مدیریت گردآوری شده است برای مشاهده جزییات و دانلود فایل مربوطه بر روی عنوان مورد نظر کلیک نمایید برای مشاهده لیست کامل بر روی لینک ذیل کلیک نمایید …

[PDF]بررسی رابطه بین ابعاد توانمندسازی و رضایت شغلی و تمایل …

تالش می شود ارتباط بین ابعاد توانمندسازی و رضایت مندی کارکنان و تمایل به ترک خدمت بررسی شود. ۲- مبانی نظری و پیشینه تحقیق. توانمند سازی کارکنان. باتوجه به دگرگونی های سریع و پرشتاب دانش و معلومات بشری، همه چیز به شدت در حال تغییر و تحول. است. سازمان ها به عنوان یک سیستم باز با محیط خود در تعامل می باشند و برای …

مبانی نظری بررسی رابطه میان مدیریت دانش و عملکرد کارکنان …

۲۷ بهمن ۱۳۹۶ – هدف از این مبانی نظری بررسی رابطه بین ابعاد مدیریت دانش و عملکرد کارکنان در بانک صادرات استان اردبیل می باشد … دانلود فایل ( مبانی نظری بررسی رابطه ویژگی های شغلی با تعهد سازمانی کارکنان) شعار همیشگی ما مشتری مداری و کسب رضایت شما عزیزان می باشدبه صفحه دانلود فایل(مبانی نظری بررسی رابطه …

عملکرد کارکنان| منابع علمی|ایبوک|مقاله انگلیسی|ترجمه …

PMD115-انگیزه کاری-مبانی و چارچوب نظری، پیشینه تحقیق داخلی و خارجی: (بسته های آموزشی مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت و حسابداری) … ، ۲۰۰۷). نیروی انسانی ممترین رکن یک سازمان است و موفقیت یا عدم موفقیت سازمان، ارتباط تنگاتنگی با عملکرد کارکنان آن دارد. در سالهای اخیر سازمان ها سعی کرده اند از طریق ایجاد …

جدیدترین مقالات رشته مدیریت با ترجمه – ترجمه فا

تاثیر رهبری خدمت گذار بر روی فرهنگ سازمان، تعهد سازمانی، رفتار شهروندی سازمانی (OBC) و عملکرد کارکنان در شرکت ‌های تعاونی بانوان (نشریه الزویر) The Impact of Servant Leadership on Organization Culture, Organizational Commitment, Organizational Citizenship Behaviour (OCB) and Employee Performance in Women …

[PDF]بررسی رابطه بین سرمایه فکری و عملکرد سازمانی – مجله …

از ﻧﻮع ﭘﯿﻤﺎﯾﺸﯽ. ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ . ﭘﺲ از ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﭘﯿـﺸﯿﻨﻪ. ﻣﻮﺿﻮع و ﺑﺮرﺳﯽ اﻟﮕﻮﻫﺎی. ﻣﻮﺟﻮد در ﻣﻮرد ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﻓ. ﮑﺮی و ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ و ﺷﮑﻞ. ﮔﯿﺮی ﭼﺎرﭼﻮب ﻧﻈـﺮی،. ﻣﺘﻐﯿﺮﻫﺎی ﻣﻬﻢ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ و ﻣﺪل ﻣﻔﻬﻮﻣﯽ و ﻓﺮﺿﯿﺎت ﺗﺤﻘﯿﻖ ﻣﺸﺨﺺ ﮔﺮدﯾﺪ . ﺑﺮای اﻧﺪازه. ﮔﯿﺮی ﻣﺘﻐﯿﺮﻫـﺎ. از ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ اﺳﺘﻔﺎده ﮔﺮدﯾﺪ . ﻧﻤﻮﻧﻪ ﻣﻮرد ﻣﻄﺎﻟﻌـﻪ در اﯾـﻦ ﺗﺤﻘﯿـﻖ ﺷـﺎﻣﻞ. ۱۱۸٫ ﻧﻔـﺮ. از ﮐﺎرﮐﻨـﺎن وزارت اﻣـﻮر. اﻗﺘﺼﺎدی و داراﯾﯽ ﺑﻮد ﮐﻪ ﺑﺎ. اﺳﺘﻔﺎده از روش. ﻧﻤﻮﻧﻪ. ﮔﯿـﺮی.

موفقیت مدیریت ارتباط با ارباب رجوع و نقش مدیریت دانش در …

جامعه آماری تحقیق حاضر مدیران و کارکنان شهرداری شهرستان اسکو می‌ باشد که تعداد آن‌ها ۷۰ نفر است و حجم نمونه آماری براساس جدول مورگان ۵۹ نفر برآورد شده است. ابزار جمع‌ آوری … مبانی نظری پژوهش در سه بخش؛ مدیریت دانش، مدیریت ارتباط با اربابرجوع و برگزیده ی پیشینه ی تحقیقات گذشته مورد بررسی قرار گرفته است: ۱٫ مدیریت …

[PDF]بررسی تأثیر اقدامات مدیریت دانش بر توانمندسازی …

بررسی تأثیر اقدامات مدیریت دانش. بر توانمندسازی روانشناختی منابع انسانی با.. . مبانی نظری. مدیریت دانش فرایند سیستماتیک جست و جو، انتخاب، سازماندهی، … نتایج تحقیق. شاه حسینی و پیری (۲۰۱۵) با عنوان نقش مدیریت دانش در توانمندسازی کارکنان. اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی نشان داد که ارتباط معنی دار و …

پایان نامه بررسی تأثیر وجدان کاری بر عملکرد شغلی …

پایان نامه بررسی تأثیر وجدان کاری بر عملکرد شغلی کارکنان شرکت ملی نفت ایران (مدیریت توسعه منابع انسانی) پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد (M.A) … های لازم درباره مبانی تحقیق، ادبیات موضوعی تحقیق، سوابق مساله و موضوع تحقیق نیز با استفاده از روش کتابخانه ای و مطالعه منابع، پایان نامه ها و تحقیقات مرتبط …

بررسی رابطه بین سلامت سازمانی و جو سازمانی با عملکرد …

کلیات تحقیق. ۲ ۱-۱مقدمه. ۱-۲بیان مساله. ۳ ۱-۳اهمیت و ضرورت تحقیق. ۵ ۱-۵- اهداف تحقیق. ۸ هدف کلی: ۸ اهداف ویژه تحقیق : ۸ ۱-۶- فرضیات تحقیق. ۹ ۱-۷- قلمرو موضوعی، زمانی و مکانی. ۹ ۱-۸- تعریف واژه ها و اصطلاحات تخصصی طرح. ۹ فصل دوم. ۱۲ مبانی نظری و پیشینه تحقیق. ۱۲ ۲-۱- مقدمه. ۱۳ ۲-۲) سازمان مفاهیم و اجزای آن. ۱۳ ۲-۳) …

[PDF]اصل مقاله

توسط آیباغی اصفهانی – ‏۲۰۱۷
جامعه آماری تحقیق همه کارکنان سازمانهای دولتی در استان یزد (استانداری، شهرداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، شرکت آب …. پیشینه تحقیق. موضوع. نتیجه پژوهش. مهارتهای ارتباطی مدیر با رضایت شغلی، تعهد. رابطه مهارتهای ارتباطی. سازمانی و جو سازمانی همبستگی و همخوانی دارد. مدیران با سلامت سازمانی همچنین، فرهنگ سازمانی با تعهد …

[DOC]بررسی رابطه سبک مدیریت مشارکتی و خلاقیت با رضایت …

عنوان تحقیق : بررسی رابطه سبک مدیریت مشارکتی . و خلاقیت با رضایت شغلی مدیران. فهرست مطالب. عنوان صفحه. فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه تحقیق. ۲-۱٫ …. محققین و متخصّصین منابع انسانی معتقدند که مدیریت مشارکتی می تواند انگیزش، بهره وری، خلاقیت، تعهّد و رضایت شغلی کارکنان را افزایش دهد و کارکنان بهترین عملکرد …

مبانی نظری و پیشینه رابطه ی استرس شغلی با عملکرد حرفه …

۱ مرداد ۱۳۹۶ – مبانی نظری و پیشینه رابطه ی استرس شغلی با عملکرد حرفه ای کارکنان – سامانه فروش فایل پژوهشگران. … عملکرد سازمانی. ۱) اثربخشی. ۲) کارایی. ۳) توسعه. ۴) رضایت شغلی. عملکرد حرفه ای. عملکرد کارکنان بانک. تحقیقات انجام یافته در داخل کشور. تحقیقات انجام یافته در خارج کشور. فهرست منابع: آزادمرزآبادی، …

[PDF]894 K – مدیریت منابع انسانی در ورزش

توسط نصیری ولیک بنی – ‏۲۰۱۶
رابطه فرهنگ سازمانی. و. مدیریت دانش با نقش میانجی. مدیریت استعدا. د .بود. روش. شناسی. : روش. تحقیق،. توصیفی. و. طرح. پژوهش. همبستگی. از،. نوع. مدل. یابی ….. با. توجه به. مطالب گفته شده، مبانی نظری و پیشینه پژوهش. نقش مدیریت استعداد در فرآیند مدیریت دانش چندان. مورد توجه قرار نگرفته است. و. اکثر تحقیقا. ،ت. رابطه فرهنگ …

[PDF]اصل مقاله (۵۴۴۲ K) – مدیریت برند

توسط مبارکی – ‏۲۰۱۶
تاثیر قرار دهد. ۲- مبانی نظری و پیشینه ی پژوهش … مهارت و دانش نیاز دارند. بنابراین، سازمان نیز به اقداماتی برای اجرای فعالیتهایی که. باعث افزایش مهارت و دانش کارکنان خود در مورد برند می شود، نیاز دارد (دوپریز و. بندیکسن، ۲۰۱۵). … تعهد سازمانی، هویت سازمانی، عملکرد شغلی، رفتار شهروندی، خلاقیت و تمایل به. ماندگاری در شغل …

[PDF]Trust and knowledge sharing: Key leverage on the …

رابطه دو اهرم کلیدی، اعتماد و تسهیم دانش در سازمان های مجازی پی ببریم. مبانی نظری. سازمان مجازی. : ش. ایلز. (shilds). در سال. ۰۲۲۸٫ استدالل می کند که مجازیت در اشکال … با. عملکرد ها و فرهنگ ها ی گوناگون و مت. ن. وع وجود دارد که به وسیله ی نوعی ارتباطات. الکترونیکی با هم در ارتباط اند. ) Shin, 2004 .(. سازمان مجازی یک سازمان شبکه موقت …

[PDF]A survey of relationship between employee’s personality …

۱۳۲٫ ﺑﺮرﺳﯽ راﺑﻄﻪ ﺑﯿﻦ وﯾﮋﮔﯿﻬﺎی. ﺷﺨﺼﯿﺘﯽ و ﻫﻮش ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﺑﺎ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ … ﻣﯽ. ﮔﺬارﻧﺪ و ﻣﻮﺟﺐ ﺑﻬﺒﻮدی رﺿﺎﯾﺖ ﺷﻐﻠﯽ و ﺣﻔﻆ ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﻣﯽ. ﻧﺷﻮ. ﺪ. ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ. ﭘﮋوﻫﺶ ﺗﻼش ﺷﺪه اﺳﺖ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺳﺆاﻟﻬﺎی زﯾﺮ ﭘﺎﺳﺦ داده ﺷﻮد: .۱٫ وﺿﻌﯿﺖ وﯾﮋﮔﯿﻬﺎی ﺷﺨﺼﯿﺘﯽ ﮐﺎر. ﮐﻨﺎن داﻧﺸﮕﺎه ﺑﻮﻋﻠﯽ ﺳﯿﻨﺎ ﭼﮕﻮﻧﻪ اﺳﺖ؟ .۲٫ وﺿﻌﯿﺖ ﻫﻮش ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﮐﺎرﮐﻨﺎن داﻧﺸﮕﺎه ﺑﻮﻋﻠﯽ ﺳﯿﻨﺎ ﭼﮕﻮﻧﻪ اﺳﺖ؟ .۳٫ وﺿﻌﯿﺖ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﻓﮑﺮی در داﻧﺸﮕﺎه ﺑﻮﻋﻠﯽ …

[PDF]ارتباط بین مدیریت دانش با اثربخشی سازمانی در کارکنان …

توسط منصوری بروجنی – ‏۲۰۱۶
با در. نظرگرفتن. نتایج بدست آمده، توجه به نحوه مدیریت دانش کارکنان در سازمان می. تواند به عنوان م. ؤ. لفه. ای ت. أ. ثیرگذار بر ارتقاء اثربخشی سازمانی مدنظر مدیران …. در مورد پیشینه تحقیقات انجام شده در مورد اثرب ….. معنادار بین مدیریت دانش با اثربخشی سازمانی، نتایج این تحقیق را همسو با مبانی نظری موجود در این زمینه و یافته. های.

تحقیق بررسی رابطه بین سبک های مدیران و رضایت شغلی …

در این راستا هدف اصلی این پژوهش نیز بررسی رابطه سبک مدیریت و تحصیلات مدیران با رضایت شغلی کارکنان مدرسه بود. برای انجام این پژوهش مدیران و … فرضیه های تحقیق ۶ تعریف عملیاتی ۷ فصل دوم (ادبیات و پیشینه تحقیق) مقدمه ۸ الف) مبانی نظری پژوهش ۹ مکاتب و نظریات مدیریت ۱۰ نظریات سازمانی ۱۰ آدام اسمیت ۱۰ مدیریت علمی …

[PDF]نقش عوامل مؤثربر ایجاد انگیزش شغلی کارکنان امور مالیاتی …

۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۱ – و هـم بـرای کارکنـان ناخوشـایند اسـت متاسـفانه دانـش فعلـی دربـاره چگونگـی مقابله رهبـران با ….. پیشینه تحقیق. تحقیقات داخلی. علیرضایـی و همـکاران ) ۱۳۹۲ ( در پژوهشـی بـا عنـوان رابطـه وجـدان کاری با عملکرد شـغلی. بـه ایـن نتیجـه رسـیدند که ابعـاد وجـدان کاری)قابلیت اتـکا و موفقیت مـداری( با عملکرد شـغلی.

[PDF]رﺿﺎﻳﺖ ﺷﻐﻠﻲ ای واﺳﻄﻪ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻧﻘﺶ ﺑﺎ راﺑﻄﻪ اﺳﺘﺮس ﺷﻐﻠﻲ ﺑ

توسط M Golparvar – ‏۲۰۱۳ – ‏بیان شده در ۷ یافته – ‏مقالات مرتبط
ﺷﻐﻠﻲ ﺑﺎ ﺗﺮک ﺧﺪﻣﺖ و ﻋﻤﻠﻜﺮد وﻇﻴﻔﻪ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻧﻘﺶ. واﺳﻄﻪ. ای. رﺿﺎﻳﺖ ﺷﻐﻠﻲ. ﺑﻪ ﻣﺮﺣﻠﻪ اﺟﺮا درآﻣﺪ . روش. ﺑﺮرﺳﻲ. : ﭘﮋوﻫﺶ از ﻧﻮع ﺗﻮﺻﻴﻔﻲ و ﺑﻪ روش ﻫﻤﺒﺴﺘﮕﻲ اﺟﺮا ﮔﺮدﻳﺪ . ﺟﺎﻣﻌﻪ آﻣﺎری ﭘﮋوﻫﺶ. ﻛﺎرﻛﻨﺎن ﻳﻚ …. ﺷـﻮد ﻛـﻪ اﻓـﺮاد. ﺑﺮاﺳﺎس ﺷﺮح وﻇﺎﻳﻒ رﺳـﻤﻲ ﺷـﻐﻞ ﺧـﻮد در ﺳـﺎزﻣﺎن. ﻣﺒﺎدرت ﺑﻪ اﻧﺠﺎم آﻧﻬﺎ ﻣﻲ. ﻛﻨﻨـﺪ . ]۱۲[. ﺷـﻮاﻫﺪ ﻧﻈـﺮی و. ﭘﮋوﻫﺸﻲ ﻣﻮﺟﻮد از راﺑﻄﻪ ﻣﻴﺎن اﺳﺘﺮس. ﺷﻐﻠﻲ ﺑـﺎ ﺗـﺮک. ﺧﺪﻣﺖ و ﻋﻤﻠﻜﺮد وﻇﻴﻔﻪ ﺣﻤﺎﻳﺖ ﻣﻲ. ﻛﻨﺪ . ﻟﻴﻨﻲ.

[PDF]بررسی ساختار عاملی تسهیم دانش، خلق دانش و اعتماد سازمانی …

تحقیق حاضر با هدف بررسی ارتباط چندگانه بین تسهیم دانش و خلق دانش با اعتماد سازمانی کارشناسان در پردیس فنی. دانشگاه تهران انجام شده … و غیر مستقیم از طریق فرهنگ و ارتباطات بر تسهیم. دانش اثر می گذارد. مشکل اساسی بیشتر سازمان ها، تمایل. مبانی نظری پژوهش. خلق دانش. نظریه خلق دانش سازمانی، موضوع جدیدی در دنیای علم.

[PDF]ﭘ ﻢ، ﺪ آ ﻮزش ﺳﺎزﻣﺎ ﮫﺎ ﺳﺎل ۴۵ ٧۴- ﻤﺎره ﻪ ٩۵ ﭘﺎ ﺰ و ز ﺘﺎن ٢ ﻤﺎره – فصلنامه …

۸ آبان ۱۳۹۵ – ﺗﻐﻴﻴﺮات داﺋﻤﻲ و ﻏﻴﺮﻗﺎﺑﻞ ﭘﻴﺶ ﺑﻴﻨﻲ در راﺑﻄﻪ ﺑﺎ ﺗﻌﻬﺪ و رﻓﺘﺎرﺷﻬﺮوﻧﺪی ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ و. ﻛﺎرآﻓﺮﻳﻨﻲ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ اراﺋﻪ دﻫﺪ . ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی ﭘﮋوﻫﺶ. ﭼﺎﺑﻜﻲ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ. ﺑﺎ اﻓﺰاﻳﺶ ﺗﻐﻴﻴﺮ در ﻣ. ﺤﻴﻂ ﻛﺴﺐ وﻛﺎر و رﻗﺎﺑﺘﻲ ﺷﺪن آن … ﺷﻐﻠﻲ ﻓﺮد ﭘﻲ ﺑﺮد. ۲۹[. و. ].۴۲٫ از. آﻧﺠﺎ ﻛﻪ ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت ﻧﺸﺎن داده ﺗﻌﻬﺪ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ. ﺗﺄﺛﻴﺮ. ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻬﻲ در ﻋﻤﻠﻜﺮد ﺳﺎزﻣﺎن. دارد. ] ۱۱[. و در اﻛﺜﺮ ﭘﮋوﻫﺶ. ﻫﺎی. ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ رﻓﺘﺎر ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺣﺘﻲ ﻣﻮﺿﻮع اﺻﻠﻲ آن ﺗﻌﻬﺪ.

[PDF]آوری اطالعات و کیفیت فن ین هوش سازمانی در رابطه ب میانجی …

توسط حافظیان – ‏۲۰۱۷
نتایج نشان داد که بین کیفیت فن آوری اطلاعات و عملکرد شغلی کارکنان با نقش میانجی گری. هوش سازمانی رابطه معنادار وجود دارد. …. و توافق، کاربرد دانش و فشار عملکرد) با عملکرد شغلی مدیران رابطه معنیداری وجود دارد. مومنی و رضایی. نشان دادند که … با توجه به مبانی نظری، پیشینه و مدل مفهومی پژوهش. (شکل ۱)، این پژوهش به دنبال آزمون …

مبانی نظری تعهد سازمانی | مقاله بیس مدیریت، پایان نامه، …

مبانی نظری و پیشینه ادبیات در رابطه با تعهد سازمانی. … مقالات علمی پژوهشی مرتبط با موضوع. برترین مقالات علمی پژوهشی از سال ۱۳۹۰ به بعد و مرتبط با موضوع تحقیق … بررسی ارتباط عدالت سازمانی با اعتماد سازمانی، تعهد سازمانی، رضایت شغلی و رفتارهای انحرافی کارکنان, کنفرانسی بین المللی مدیریت و مهندسی صنایع, ۱۳۹۳.

بررسی تاثیر سرمایه فکری سازمان بر رضایت شغلی و حفظ …

۱-۷- قلمرو تحقیق ۱۰ ۱-۸- تعریف متغیرها ۱۰ فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه تحقیق ۲-۱- مقدمه. ۱۴ ۲-۲- مبانی نظری سرمایه فکری ۱۴ ۲-۲-۱- مفهوم سرمایه فکری……۱۴ ۲-۲-۲- … ۲-۳-۲- مدیریت منابع انسانى و عملکرد مدیر پرسنل ۳۵ ۲-۳-۳- … ۴-۳-۵- سرمایه رابطه ای بر رضایت شغلی کارکنان ادارات مرکزی بانک مسکن تأثیر میگذارد. ۷۹

[PDF]بررسی تأثیرکیفیت زندگی کاری بر … – وزارت تعاون، کار و …

۱۲ بهمن ۱۳۹۰ – نامه با حمایت. های علمی و راهنمایی. های. خود مرا ی. اری نمود و فرزند دلبندم محمدامین. که با صبر و حوصله خود به من. کمک. کرد تا بتوانم تحصیلم. را ادامه دهم و با موفقیت به پایان برسانم. …. فصل دوم: ادبیات، مبانی نظری و پیشینه تحقیق …… فرصت رشد مداوم و امنیت شغلی بـر عملکرد کارکنان معاونت تعاون وزارت تعاون،کار.

[PDF]راﺑﻄﻪ ﺑﯿﻦ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﺑﺎ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ داﻧﺶ دو

۲۰ دی ۱۳۹۰ – ۱۳۳ راﺑﻄﻪ ﺑﯿﻦ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﺑﺎ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ داﻧﺶ در ﯾﮏ ﺷﺮﮐﺖ ﺑﯿﻤﻪ دوﻟﺘﯽ. /. ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ. ای. زا. ارزش. ﻫﺎ. و. ﻧﮕﺮش. ﻫﺎی. ﻣﺆﺛﺮ. ﯾﺎ. ﺗﻌﯿﯿﻦ. ﮐﻨﻨﺪه. اﻓﺮاد. در. ﻣﻮرد. ﻧﺤﻮه. اﯾﺠﺎد. ارﺗﺒﺎط. ﺑﺎ. ﻫﻤﺪﯾﮕﺮ ….. اﺳـــﺖ. (. Hoffman, Hoelscher and Sherif 2005 . ) اﻟﺒﺘﻪ ﻋﻼوه ﺑﺮ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈـﺮی اﺷـﺎره. ﺷـﺪه در. زﻣﯿﻨﻪ ارﺗﺒﺎط ﺑﯿﻦ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﻣـﺪﯾﺮﯾﺖ داﻧـﺶ،. ﯾﺎﻓﺘـﻪ. ﻫـﺎی. ﺗﺤﻘﯿﻘـﺎت ﻧﯿـﺰ از آن. ﺣﻤﺎﯾﺖ. ﻣﯽ. ﮐﻨﺪ.

[PDF]بررسی تأثیر توانمندسازی سازمانی بر عملکرد نوآورانه با …

عملکرد نوآورانه سازمان. تأثیر. می. گذارد. ، هم. چنین. نقش میانجی. رضایت شغلی و تعهد سازمانی در رابطه بین. توانمندسازی. سازمانی. و عملکرد نوآورانه سازمان. تأیید شد. واژه. ها. ی …. سازمانی بر عملکرد نوآورانه با. توجه به. نقش میانجی. رضای. ت. شغلی و تعهد سازمانی. کارکنان. از ضرورت. های این پژوهش. می. باشد. مبانی نظری و پیشینه پژوهش.

بسته جامع پژوهشی عدالت سازمانی و عملکرد شغلی | سرزمین دانش

در فصل اول این پژوهش نقش عدالت سازمانی در سلامت سازمانی بررسی شده است; در فصل دوم این پژوهش بررسی رابطه بین عدالت سازمانی و عملکرد شغلی کارکنان بررسی شده است; در فصل سوم این پژوهش بررسی رابطه بین عدالت سازمانی و اعتماد سازمانی با عملکرد شغلی معلمان و اساتید بررسی شده است; در فصل چهارم این پژوهش بررسی …

[PDF]ﺑﺎ ﺗﻌﻬﺪ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ اﺳﻼﻣﻲ راﺑﻄﻪ اﺧﻼق ﻛﺎر و رﺿﺎﻳﺖ ﺷﻐﻠﻲ در

توسط AR Meybodi – ‏۲۰۱۶ – ‏مقالات مرتبط
داﻧﺸﺠﻮی دﻛﺘﺮی ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ رﻓﺘﺎرﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ، داﻧﺸ. ﮕﺎه ﻓﺮدوﺳﻲ ﻣﺸﻬﺪ. (. ﻧﻮﻳﺴﻨﺪه ﻣﺴﺆول. ) Email:Alireza.rajabipoor@Gmail.com. راﺑﻄﻪ اﺧﻼق ﻛﺎر. اﺳﻼﻣﻲ. ﺑﺎ ﺗﻌﻬﺪ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ. و رﺿﺎﻳﺖ ﺷﻐﻠﻲ در ﭘﺮﺳﺘﺎران. ﻋﻠﻴﺮﺿﺎ رﺟﺒﻲ ﭘﻮر ﻣﻴﺒﺪ. ی. ﻣﺮﺗﻀﻲ دﻫﻘﺎﻧﻲ. ﻓﻴﺮوزآﺑﺎدی. ﭼﻜﻴﺪه. ﻫﺪف از اﻧﺠﺎم اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ ﺑﺮرﺳﻲ راﺑﻄﻪ ﺑﻴﻦ اﺧﻼق ﻛﺎر. اﺳﻼﻣﻲ. ﺑﺎ ﺗﻌﻬﺪ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ و. رﺿﺎﻳﺖ ﺷﻐﻠﻲ در ﭘﺮﺳﺘﺎران اﺳﺘﺎن ﻳﺰد ﺑﻮد . ﺟﺎﻣﻌﻪ آﻣﺎری اﻳﻦ ﺗﺤﻘﻴﻖ را ﭘﺮﺳ. ﺘﺎران.

[PDF]ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺷﻐﻠﯽ ﺮرﺳﯽ ﻋﻮاﻣﻞ روان ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ ﺑ ﮐﺎرﮐﻨﺎ

۲۵ فروردین ۱۳۹۳ – ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻣﻮارد ﯾﺎدﺷﺪه ﺳﻮال ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ اﯾﻦ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ آﯾﺎ ﻧﮕﺮش، اﻧﮕﯿﺰش و ﺷﺨﺼﯿﺖ ﻣﯽ. ﺗﻮاﻧﺪ ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺷﻐﻠﯽ ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﻫﯽ اﻧﺘﻈﺎﻣﯽ اﺳﺘﺎن آذرﺑ. ﺎﯾﺠﺎن ﺷﺮﻗﯽ را ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽ ﮐﻨﺪ؟ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی ﺗﺤﻘﯿﻖ …. ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﻋﻠﯿﺮﺿﺎﯾﯽ و ﻫﻤﮑﺎران. ) ۱۳۹۲(. در ﭘﮋوﻫﺸﯽ ﺑﺎ ﻋﻨﻮان راﺑﻄﻪ وﺟﺪان ﮐﺎری ﺑﺎ ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺷﻐﻠﯽ ﺑﻪ اﯾﻦ. ﻧﺘﯿﺠﻪ رﺳﯿﺪﻧﺪ ﮐﻪ اﺑﻌﺎد وﺟﺪان ﮐﺎری. (. ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ اﺗﮑﺎ و ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﻣﺪاری. ) ﺑﺎ ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺷﻐﻠﯽ دارای راﺑﻄﻪ.

[PDF]اصل مقاله

توسط سید موسوی – ‏۲۰۱۴
ﭼﻜﻴﺪﻩ. ﻫﺪﻑ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﺮﺭﺳ. ﻲ. ﻭ ﺗﺒ. ﻦﻴ. ﻣﺪ. ﻳﺮﻳﺖ. ﺩﺍﻧﺶ ﻭ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺁﻥ ﺑﺎ ﻋﻤﻠﻜﺮﺩ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧ. ﻲ. ﺩﺭﺻﻨﻌﺖ ﻫﺘﻠﺪﺍﺭ. ﻱ. ﻲﻣ. ﺑﺎﺷﺪ. ﺩﺍﻧﺶ ﺑﺎ. ﺍﺭﺯﺵ ﺗﺮ. ﻳﻦ. ﻭ ﺍﺳﺘﺮﺍﺗﮋ. ﻳﻚ. ﺗﺮ. ﻳﻦ. ﻣﻨﺒﻊ ﺑﺮﺍ. ﻱ. ﻫﺘﻞ ﻫﺎ ﻭ ﻋﻤﻠﻜﺮﺩ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧ. ﻲ. ﻴﺰﻧ …. ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﮔﻴﺮﻱ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺩﺍﻧﺶ ﻭ. ﺍﺭﺯﻳﺎﺑﻲ ﻋﻤﻠﻜﺮﺩﭼﻨﺪ ﻭﺟﻬﻲ ﺑﻨﻴﺎﺩ ﺍﺭﻭﭘﺎﻳﻲ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺭﺍ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﻧﻤﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺗﺎ ﻛﻨﻮﻥ. ﺍﻳﻦ ﻣﺪﻝ ﺑﺮﺍﻱ ﺳﻨﺠﺶ ﺍﺭﺯﻳﺎﺑﻲ ﻋﻤﻠﻜﺮﺩ ﻫﺘﻞ ﻫﺎ ﻣﻮﺭﺩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻗﺮﺍﺭ ﻧﮕﺮﻓﺘﻪ. ﺍﺳﺖ. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ. ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺩﺍﻧﺶ.

[DOC]سیستم اثربخش ارزشیابی عملکرد کارکنان

سیستم اثربخش ارزشیابی عملکرد کارکنان. ؛ مبانی ، رویکرد ها و روشها. امیرحسین کیذوری. دانشجوی دکتری آموزش عالی دانشگاه شهید بهشتی. چکیده: منظور از ارزشیابی عملکرد، فرایندی است که بوسیله آن کارکنان در فواصل معینی و بطور رسمی ، مورد ارزیابی قرار می گیرند. شناخت کارکنان قوی و اعطای پاداش به آنها و از این طریق ، ایجاد انگیزه …

فایل چی | دانلود مقاله، تحقیق، پروژه و نمونه سوالات | برگه ۴

مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه تسهیم دانش با عملکرد شغلی کارکنان. ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ پروژه و پایان نامه دیدگاه‌ها برای مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه تسهیم دانش با عملکرد شغلی کارکنان بسته هستند. مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه تسهیم دانش با عملکرد شغلی کارکنان دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه تسهیم …

[PDF]بررسی رابطه سرمایه اجتماعی با مدیریت دانش سازمان

پژوهش حاضر با هدف بررسی رابطه سرمایه اجتماعی و مدیریت دانش سازمانی کارکنان ادا. ره. کل. آموزش … مدیریت. دانش یکی. از. حیاتی. ترین. عوامل. بهبود. عملکرد. کارکنان،. موفقیت. یا. شکست. مدیران. و مزیت. رقابتی. سازمان. ها. در. هزاره. سوم. است. بازخوانی. پیشینه. پژوهش. نشان. می. دهد …. مبانی نظری و پیشینه تحقیق. مطالعات صاحب …

بررسی رابطه تسهیم دانش با عملکرد شغلی کارکنان اداره کل …

دانلود و دریافت فایل بررسی رابطه تسهیم دانش با عملکرد شغلی کارکنان,بررسی رابطه مدیریت دانش با عملکرد سازمانی,بررسی رابطه بین مدیریت دانش و عملکرد شغلی,بررسی رابطه بین مدیریت دانش با بهسازی,بررسی رابطه مدیریت عملکرد و رضایت شغلی کارکنان,تسهیم دانش در سازمان,عوامل مو,,,

مبانی نظری و پیشینه تحقیقات تعاریف و مفاهیم تسهیم دانش …

دانلود مبانی نظری و سوابق پژوهشی تعاریف و مفاهیم تسهیم دانش و عملکرد شغلی کارکنان (فصل دوم) در ۳۰ صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده. مشخصات محصول: توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو …

تبیین رابطه هوش هیجانی و مدیریت دانش (مطالعه موردی: اداره کل …

نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل داده‌های آماری نشان داد رابطه مثبت و معناداری بین هوش هیجانی و مولفه‌های آن با مدیریت دانش کارکنان وجود دارد. … با بررسی مبانی نظری اندیشمندان حوزه مدیریت دانش، روشن می‌شود که مدیریت دانش درصدد است تا با ایجاد راهکارهای مناسب، دانش مورد نیاز کارکنان را در سازمان بهبود دهد و مسبب ارتقای جایگاه سازمانی و …

نسخه قابل چاپ – دانلود پروژه و پایان نامه رشته مدیریت

دانلود تحقیق در مورد بررسی رابطه تعهد سازمانی با عملکرد شغلی در کارکنان دورکار، در قالب doc و در ۹۹ صفحه، قابل ویرایش، شامل فصل اول: کلیات تحقیق، مقدمه، بیان …. فصل دوم پایان نامه (مبانی نظری و پیشینه تحقیق)، این فایل برای فصل ۲ پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت تهیه شده و حاوی ۴۵ صفحه از ادبیات و مبانی نظری و …

[PDF]اصل مقاله – فصلنامه علمی پژوهشی مدیریت سازمان های دولتی

توسط عمران زاده – ‏۲۰۱۷
۳ تیر ۱۳۹۶ – با وجود. تعریف متعدد و کثرت نظری، یادگیری سازمانی به طور گسترده. به عنوان یک مجموعه ای از فرایندهای پویا که شامل (و نیاز). کسب به موقع دانش و ….. پیشینه تحقیق. در سال ۱۹۰۰ میلادی هنگامی که فردریک تیلور موضوع. انتقال یادگیری به دیگر کارکنان را برای افزایش کارایی و. بهبود سازمان مطرح کرد، مفهوم …

فروشگاه نیکو | دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش خلاقیت …

۱۰ خرداد ۱۳۹۶ – دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش خلاقیت شغلی (فصل ۲)

[PDF]ﺑﺮرﺳﻲ ﺗﺄﺛﻴﺮ اﺑﻌﺎد ﺳﺎﺧﺘﺎر ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ ﺑﺮ ﺗﺴﻬﻴﻢ داﻧﺶ

آن اﺳﺖ ﻛﻪ ﺗﺴﻬﻴﻢ داﻧﺶ ﻣﻲ. ﺗﻮاﻧﺪ از ﻃﺮﻳﻖ ﻳﻚ ﺳﺎﺧﺘﺎر ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ ﺑﺎ ﺗﻤﺮﻛﺰ. ﻛﻤﺘﺮ، اﻳﺠﺎد ﻳﻚ ﻣﺤﻴﻂ ﻛﺎری ﻛﻪ ﺗﻌﺎﻣﻞ ﻣﻴﺎن ﻛﺎرﻛﻨﺎن را از ﻃﺮﻳﻖ ﻳﻚ ﻓﻀﺎی. ﻛﺎری ﺑﺎز ﺗﺮﻏﻴﺐ ﻣﻲ. ﻛﻨﺪ، اﺳﺘﻔﺎده از ﺗﻮﺻﻴﻒ ﺷﻐﻠﻲ روان و ﭼﺮﺧﺶ … و اﻳﻦ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﺑﺮ آﻧﺴﺖ ﺗﺎ ﻣﻴﺰان اﻳﻦ ﺗﺄﺛﻴﺮ. -. ﮔﺬاری را ﻣﺸﺨﺺ ﻧﻤﻮده و راﻫﻜﺎر. ﻫﺎﻳﻲ ﺟﻬﺖ اﺻﻼح اﺑﻌﺎد ﺳﺎﺧﺘﺎری ﺑﺮای. ﺗﺴﻬﻴﻞ ﻓﺮاﻳﻨﺪ ﺗﺴﻬﻴﻢ داﻧﺶ، ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺷﺮاﻳﻂ اﻗﺘﻀﺎﻳﻲ ﺷﺮﻛﺖ اراﺋﻪ ﻧﻤﺎﻳﺪ. .۲٫ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی و ﭘﻴﺸﻴﻨﺔ ﭘﮋوﻫﺶ.

[PDF]ﻋﻤﻠﮑﺮد ﮐﺎرﮐﻨﺎن و ﻣﺪﯾﺮان ﺑﺮرﺳﯽ راﺑﻄﻪ ﺑﯿﻦ ادراک ﺳﺒﮏ رﻫﺒ ۱ – فصلنامه …

توسط میرکمالی – ‏۲۰۱۶
ﭘﮋوﻫﺶ ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ ﺑﺎ ﻫﺪف ﺑﺮرﺳﯽ. راﺑﻄﻪ ﺑﯿﻦ ادراک ﺳﺒﮏ رﻫﺒﺮی اﺧﻼﻗﯽ ﻣﺪﯾﺮان و ﻋﻤﻠﮑﺮد ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﭘﺮدﯾﺲ. داﻧﺸﮑﺪه. ﻫﺎی ﻓﻨﯽ داﻧﺸﮕﺎه ﺗﻬﺮان ﺻﻮرت ﺧﻮاﻫﺪ ﮔﺮﻓﺖ. -۲٫ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی. رﻫﺒﺮی اﺧﻼﻗﯽ: رﻫﺒﺮی اﺧﻼﻗﯽ ….. ﮐﺎرﮐﻨﺎن و درﮔﯿﺮی ﺷﻐﻠﯽ. ” اﻧﺠﺎم د. اد. ﻫﺪف اﺻﻠﯽ اﯾﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺑﺮرﺳﯽ راﺑﻄﻪ. ﺑﯿﻦ رﻫﺒﺮی اﺧﻼﻗﯽ و آ. وای ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﺑﺎ ﺑﺮرﺳﯽ. ﻧﻘﺶ واﺳﻄﻪ درﮔﯿﺮی. ﺷﻐﻠﯽ. ﺑﻮده اﺳﺖ. ﻧﻤﻮﻧﻪ اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺷﺎﻣﻞ. ۲۳۹٫ ﺳﺮﭘﺮﺳﺖ از ﯾﮏ ﻣﻮﺳﺴﻪ ﺑﺰرگ.

[PDF]مدل مربیگری – کارآفرین – مدیران پرورش – ResearchGate

و پیشینه تحقیق. ۳٫ -۱٫ -. مربیگری. ۱٫ مربیگری. عبارت. است. از. کار. کردن. در. رابطه. ای. میان. مربی. و. فرد. جهت. فراهم. آورن. ساختار،. راهنما. و. حم. ایتی. برای. افراد …. به تنظیم عملکرد. فردی با اهداف سازمانی و تیمی کمک کرده، نقاط قوت را افزایش می دهد، ارتباط میان مدیران و تیم ها را باال می برد و به. افراد کمک می کند تا مسئولیت رفتارها …

[PDF]وضعیتمدیریتدانش و عوامل مؤثر بر استقرار آن در دانشگاه …

مورد نیاز از پرسشــنامه مدیریت دانش نوناکا با پایایی ۰/۹۲ و جهت تعیین عوامل مؤثر. بر مدیریت دانش از پرسشــنامه محقق ساخته … دانش در دانشگاه، از یک سو می تواند منجر به کاهش انگیزش و رضایت شغلی کارکنان و به تبع. آن کاهش کارآیی و اثربخشی نظام بهداشتی گردد؛ … کارکنان دانش محور منجر شود کمک نماید. مبانی نظری و پیشینه پژوهش.

[PDF]کارکنان دانشگاه آزاد رابطه هوش سازمانی با شادکامی و رضایت …

توسط رنجبر – ‏۲۰۱۵ – ‏مقالات مرتبط
این پژوهش با هدف بررسی رابطه هوش سازمانی با شادکامی و رضایت شغلی کارکنان دانشگاه. آزاد اسلامی واحد مرودشت انجام شد. … دانش آموخته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت. . استادیار گروه علوم تربیتی، … نظری و پیشینه پژوهش. در حد ضرورت و با رعایت اختصار، به تبیین مبانی نظری متغیرهای تحقیق به ترتیب متغیرهای.

مبانی نظری بررسی رابطه میان مدیریت دانش و عملکرد کارکنان …

۱۰ اسفند ۱۳۹۶ – مبانی نظری بررسی رابطه میان مدیریت دانش و عملکرد کارکنان on fullmag | با آرزوی بهترینها برای شما عزیزانبه صفحه دانلود فایل(مبانی نظری بررسی رابطه میان مدیریت … عنوان محصول دانلودی:مبانی نظری بررسی رابطه ویژگی های شغلی با تعهد سازمانی کارکنان یکی از بهترین فایل ها در این موضوع پیش روی شماست.

الگوی اثرگذاری رهبری معنوی و انگیزش بر عملکرد سازمانی …

توسط غفاری – ‏۲۰۱۷
این پژوهش با هدف ارائ. ه. الگوی مطلوب اثرگذاری سبک رهبری معنوی و انگیزش مبتنی بر. معنویت بر عملکرد سازمانی از طریق رضایت شغلی سرمایۀ انسانی پلیس استان ایالم انجام شده. است . روش این …. محیط کار و روابط انسانی حاکم بر محیط کار در میزان رضایت شغلی کارکنان مؤثر است . رضایت شغلی امری … مبانی نظری و پیشینه پژوهش.

[PDF]نقش ارزش‌های اخلاقی در بهبود عملکرد کارکنان با تأکید بر …

۱۵ فروردین ۱۳۹۴ – اﯾﻦ ﻣﺴﺌﻠﻪ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ ﭘﮋوﻫـﺸﮕﺮان ﻋﺮﺻـﻪ ﻣـﺪﯾﺮﯾﺖ را در ﺟﻬـﺖ. ﺑﻬﺮه. ﮔﯿﺮی از اﯾـﻦ داراﯾـﯽ، ﺑـﺮای ﺑﺮﻃـﺮف ﻧﻤـﻮدن ﻣـﺸﮑﻼت و. ﻣﺴﺎﺋﻞ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ اﻓﺰون ﻣﯽ. ﺳﺎزد . ﻦﯾازا. رو. ، ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی. و ﺗﺠﺮﺑﯽ ﻣﯽ. ﺗﻮان ادﻋﺎ ﮐﺮد ﮐﻪ ﻣﻌﻨﻮﯾﺖ ﻣﺤﯿﻂ ﮐﺎری. راﺑﻄﻪ ﻣﺜﺒﺘﯽ. ﺑﺎ ﺑﻬﺒﻮد ﻋﻤﻠﮑﺮد ﮐﺎرﮐﻨﺎن داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ . ﻟﺬا ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﺎ ﻫﺪف. ﺗﺒﯿﯿﻦ ﭼﺎرﭼﻮب ﻋﻠﻤﯽ و ﮐﺎرﺑﺮدی ﺑﻬﺒﻮد ﻋﻤﻠﮑﺮد داﻧـﺸﮕﺎه ﺗﺒﺮﯾـﺰ،. ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ ﻣﻌﻨﻮﯾﺖ ﻣﺤﯿﻂ …

پایان نامه – دانلود پایان نامه و پرسشنامه

۱۱ فروردین ۱۳۹۷ – دانلود پایان نامه بررسی تأثیر مدیریت استعداد بر عملکرد کارکنان شعب بانک رفاه چکیده هدف پژوهش حاضر بررسی تأثیر مدیریت استعداد بر عملکرد کارکنان شعب بانک رفاه کارگران در شهر تهران است … دانلود پایان نامه : نیازسنجی فرهنگی دانش آموزان پسر دوره متوسطه فهرست عناوین فصل اول: کلیات تحقیق ۱-۱-مقدمه.

پیشینه تحقیق

پیشینه تحقیقپیشینه تحقیق, پیشینه تحقیق در مقاله, دانلود پیشینه تحقیق, جدول خلاصه پیشینه تحقیق, چند نمونه پیشینه تحقیق, نمونه جدول پیشینه تحقیق, چگونگی نوشتن پیشینه تحقیق در پایان نامه, نمونه ادبیات تحقیق, نمونه پیشینه تحقیق در پروپوزال معماری, ادبیات تحقیق شامل چیست؟, چارچوب نظری تحقیق در پایان …

[PDF]ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از اراﺋﻪ ﻣﺪﻟﻲ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺗﺒﻴﻴﻦ ﺳﻜﻮت ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ – مطالعات رفتار …

توسط افخمی اردکانی – ‏۲۰۱۵
۱۵ شهریور ۱۳۹۴ – ﭘﺪﻳﺪه ﺳﻜﻮت ﻛﺎرﻛﻨﺎن داﻧﺸﻲ. اﺳﺖ . ﻻزﻣﻪ اﻳﻦ اﻣﺮ، اﻳﻦ اﺳـﺖ ﻛـﻪ ﺳـﺎزﻣﺎن. ﺑﺎ. ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ. ای ﻋﻤﻴﻖ،. ﻋﻮاﻣﻞ ﺗﺒﺒﻴﻦ. ﻛﻨﻨﺪه ﺳﻜﻮت را در ﻗﺎﻟﺐ ﻣﺪﻟﻲ اراﺋﻪ ﻧﻤﻮده و آن را ﻣﺒﻨﺎی ﻣـﺪﻳﺮﻳﺖ. اﻳﻦ ﭘﺪﻳﺪه ﻗﺮار دﻫﺪ . ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ اﻫﻤﻴﺖ ﻣﻮﺿﻮع، ﻣﺴﺌﻠﻪ اﺻﻠﻲ ﭘﮋوﻫﺶ اراﺋـﻪ. ﻣـﺪﻟﻲ. ﺑـﻪ. ﻣﻨﻈـﻮر. ﺗﺒﻴـﻴﻦ. ﺳﻜﻮت ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ در ﭘﮋوﻫﺸﮕﺎه ﺻﻨﻌﺖ ﻧﻔﺖ. اﺳﺖ . ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی و ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ. ﻣﻔﻬﻮم ﺳﻜﻮت ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ اوﻟﻴﻦ ﺑﺎر در. دﻫﻪ. ۸۰٫ ﻣﻴﻼدی در ﻗﺎﻟﺐ.

[DOC]بهره وری نیروی انسانی – مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی

۴- آموزش کارکنان: ۱۳٫ ۵- تکنولوژی: ۱۴٫ ۶- تشویق و پاداش: ۱۴٫ ۷- فرهنگ سازمان: ۱۴٫ ۸- کیفیت زندگی کاری: ۱۵٫ ۹- سبک و روش مدیریت: ۱۵٫ بهره‌وری و مدیریت دولتی نوین ۱۵ …. در زمینه رابطه بین عوامل مرتبط با عملکرد و رضایت ارباب رجوع تحقیقات زیادی انجام گرفته است:فادرا(۱۹۹۳)، گریفین(۱۹۹۴)، لوتانز(۱۹۷۴)، ماندی و نوئه (۱۹۸۷)و …

[PDF]تﺒیین رابﻄه مدیریت راهﺒردﻱ منابع انسانی و عﻤﻠکرد … – علوم و …

توسط تاکی – ‏۲۰۱۷
مقاله حاضر با هدف بررسی اثر مدیریت راهبردی منابع انسانی بر عملکرد کارخانجات منتخب ریسندگی یزد برای اولین بار در ایران. مطالعه شده است. مطالعه مبانی نظری و پیشینه پژوهش نشان می دهد، مدیریت راهبردی منابع انسانی پنج بعد پاداش دهی، مشارکت. کارکنان، ارزیابی عملکرد کارکنان، کارمندیابی و آموزش دارد. بنابراین، ارتباط بین هر …

فروشگاه فایل بلبل | مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره …

کاملترین در سطح اینترنت، دارای تحقیقات انجام شده در ضمینه تحقیق; گارانتی بازگشت وجه دارد. مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره عملکرد تحصیلی. فرمت : doc. تعداد صفحات : ۳۴٫ بخشی از متن : عملکرد. در اوایل دهه ۱۹۹۰، یعنی زمانیکه مطالعات میدانی نشان دادند که کارکردهای مدیریت منابع انسانی در سازمانها ارتباط مثبتی با بهبود …

بررسی وضعیت و رابطه بین هوش اجتماعی و عملکرد شغلی …

هدف: هدف پژوهش، بررسی وضعیت هوش اجتماعی و عملکرد شغلی (وظیفه‌ای و زمینه‌ای) مدیران کتابخانه‌های آستان‌قدس‌رضوی و وجود رابطه بین این دو متغیر است.روش‌شناسی: پژوهش از نوع کاربردی است و به‌روش همبستگی انجام شده است. جامعه آماری پژوهش شامل۱۰۰ مدیر شاغل در سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌رضوی است. حجم نمونه با …

[PDF]کارکنان رضایت شغلی و قصد ترک شغل بر فرهنگ … – …

توسط ملک زاده – ‏۲۰۱۶
رضایت شغلی و قصد ترک شغل. کارکنان. )مورد. مطالعه: شهرداری منطقه سه مشهد. (. دکتر غالمرضا ملک زاده. استادیار گروه مدیریت، دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد …. پیشینه. ی تحقیق. پ. ژوهشی توسط حقیقی کفاش و همکاران. ) ۰۹۲۹٫ ( با عنوان. ” بررسی رابطه بین فرهنگ یادگیری سازمانی و رضایت مشتری: نقش. میانجی.

[PDF]( ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﻮردی ) ﺑﺮرﺳﻲ ﺗﺎﺛﻴﺮ ﺗﻌﻬﺪ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ ﺑﺮ ﺗﺮک ﺧﺪﻣ – آینده پژوهی …

توسط ودادی – ‏۲۰۱۳
۲۷ مهر ۱۳۹۱ – راﺑﻄﻪ ﻣﻨﻔﯽ دارد . واﻟﺘﺮ. ۸٫ (. ۲۰۰۶٫ ) ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ راﺑﻄﻪ ﺑﯿﻦ ﻣﯿﺰان ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺑﺎ اﺑﻌﺎد. ﺗﻌﻬﺪ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ در. ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﻓﻨﯽ ﺻﻨﺎﯾﻊ. اﯾﺎﻻت ﻣﺘﺤﺪه. ﻣﯿﺰان ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺑﺎ ﺗﻌﻬﺪ ﻋﺎﻃﻔﯽ و ﻣﺴﺘﻤﺮ راﺑﻄﻪ ﻣﺜﺒﺖ وﻗﻮی دارد و ﺑﺎ ﺗﻌﻬﺪ …. ﻃﯽ ﭘﮋوﻫﺸﯽ ﻧﺸﺎن دادﻧﺪ ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﻣﺴﻦ. ﺗﺮ و ﺑﺎ. ﺳﺎﺑﻘﻪ ﮐﺎری ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺗﻌﻬﺪ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﺑﺎﻻﺗﺮی دارﻧﺪ . ﻣﺪل ﻣﻔﻬﻮﻣﯽ ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺑﺮرﺳـﯽ ﻣﺒـﺎﻧﯽ ﻧﻈـﺮی و ﭘﯿﺸـﯿﻨﻪ ﻣﻮﺿـﻮع. ﻣﯽ. ﺗﻮان ﻣﺪل ﻣﻔﻬﻮﻣﯽ ﻧﻤﻮدار. ﺷﻤﺎره. )۱(.

[PDF]رابطه فراموشی سازمانی با عملکرد شهرداری در زمینه توسعه …

رابطه بین فراموشی سازمانی هدفمند، یادگیری سازمانی. و ظرفیت مدیریت دانش با عملکرد سازمانی بودند. نتایج. تحقیق نشان دادند فراموشی هدفمند و یادگیری. سازمانی، از طریق ارتقای ظرفیت مدیریت دانش، بر روی. عملکرد سازمانی، تأثیر می گذارند و وجود فرایندهای. منظم و به روز کسب دانش جدید از محیط و رضایت. شغلی کارکنان، از جمله مهم …

[DOC]بررسی آ اهی،ن رش و عملکرد (KAP) مدیران دانشکده

توسط امیری – ‏۲۰۰۷
پژوهش حاضر با هدف کلّی تعیین آگاهی، نگرش و عملکرد مدیران دانشکده علوم پزشکی شاهرود در زمینه مدیریت تعارض انجام شد. … بین ساختار سازمانی و میزان تعارض بین کارکنان رابطه مثبت و معنی‌داری وجود دارد؛ همچنین بین هر یک از ابعاد ساختار سازمانی (پیچیدگی، رسمیت، تمرکز) با میزان تعارض شغلی کارکنان رابطه مثبتی وجود دارد (۱۰).

[PDF]ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ ﺟﺘﻤﺎﻋﻲ و ﻛﺎرﻛﺮدﻫﺎی آن در ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ و ﺑﺎﻟﻨﺪﮔﻲ ﺳﺮ

ی ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ و ﺗﺤﻘﻴﻖ اﻧﺠﺎم. ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ. ﭘﮋوﻫﺶ. ﻫﺎی ﻣﺤﻘﻘﺎن و ﺳﻨﺠﺶ ﻫﺎی ﻛﻴﻔﻲ. -. آﻣﺎری ﻣﺘﻌﺪد. ﻣﻮﻳﺪ راﺑﻄﻪ. ی ﻣﺴـﺘﻘﻴﻢ و ﻣﺜﺒﺖ ﺳـﺮﻣﺎﻳﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ. ﺑﺎ. ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ. ﺳـﺎزﻣﺎﻧﻲ. و رﻫﺒﺮی. و ﺑﻬﺒﻮد ﻛﻴﻔﻴﺖ ﻋﻤﻠﻜﺮد ﺳـﺎزﻣﺎن ﻫﺎی ﻧﻮﻳﻦ و … ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی و ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ. ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ . ﺳــﺮﻣﺎﻳﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ از ﻣﻔﺎﻫﻴﻢ ﺟﺪﻳﺪی اﺳــﺖ ﻛﻪ در ﺣﻮزه ﻋﻠﻮم اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺑﺎ ﺳــﺮﻋﺖ ﭼﺸــﻤﮕﻴﺮی. ﮔ ﺴﺘﺮش ﻳﺎﻓﺘﻪ ا ﺳﺖ. رد ﭘﺎی اﻳﻦ ﻣﻔﻬﻮم را ﻣﻲ. ﺗﻮان در آﺛﺎر ﺑ ﺴﻴﺎری از …

بررسی تأثیر نظام ارزیابی عملکرد کارکنان بر عوامل مؤثر …

با توجه به فرضیه اصلی “نظام ارزیابی عملکرد کارکنان بر بهره وری منابع انسانی رابطه دارد” اقدام به جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات در شهرداری اصفهان گردید. …. مبانی نظری تحقیق ارزیابی عملکرد کارکنان در زمینه ارزیابی مباحث و مطالب زیادی گفته شده است، آن چه که مسلم است که در دایره عملکرد و وظایف مدیریت، ارزیابی به عنوان …

رابطه فرهنگ سازمانی و وجدان کاری کارکنان با نقش میانجی …

به همین سبب نگارندگان بررسی رابطه فرهنگ سازمانی[۳] با وجدان کاری و نقش میانجی‌گری جامعه‌پذیری سازمانی[۴] را موضع این تحقیق قرار دادند، چرا که شناسایی عوامل اثر گذار بر وجدان کاری در راستای مطالعات سازمانی می‌تواند گامی مؤثر در راستای شناخت و ایجاد دانش نظری و تجریی در این حوزه گردد . این پژوهش به دو دلیل از مطالعات قبلی …

های‌منتخب‌ طراحی‌مدل‌طردشدگی‌سازمانی‌در‌بانک – چشم انداز مدی …

توسط عبداله توکلی – ‏مقالات مرتبط
عملکرد سازمان. ها را متأثر می. سازد. یکی از متغیرهای مهم سازمانی، طردشدگی کارکنان از سوی افراد و. گروه. های. کاری. است. که. بر رفتار سازمانی و. در. نهایت عملکرد شغلی آنان. تأثیر. خواهد داشت. ازآنجاکه. این مفهوم در. مبانی نظری. رفتار سازمانی ایران مغفول واقع شده و مدل جامعی برای. آن. تدوین نشده. است، این پژوهش بر آن شد تا با رویکردی …

[PDF]ﺳﻜﻮت ﻛﺎرﻛﻨﺎن داﻧﺸﻲ ﺑﺮرﺳﻲ راﺑﻄﻪ ﺑﻴﻦ ﻋﻮاﻣﻞ ﺷﺨﺼﻴﺘﻲ و

توسط مهدی افخمی اردکانی – ‏۲۰۱۳
ﻓﺮاﻳﻨﺪﻫﺎی ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻓﺮﻫﻨﮓ و ادراﻛﺎت ﻛﺎرﻛﻨﺎن. (Greenberg and Edwards, 2009;. Henriksen & Dayton, 2006; Dimitris, And Vokala,2007:8) . ﻫﻤﺎﻧﻄﻮر. ﻛﻪ ﺑﺮرﺳﻲ ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﻧﺸﺎن ﻣﻲ. دﻫﺪ ﺗﺎﻛﻨﻮن ﺑﻪ ﺳﻜﻮت ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ از ﻣﻨﻈﺮ ﺷﺨﺼﻴﺖ. ﻧﮕﺮﻳﺴﺘﻪ ﻧﺸﺪه اﺳﺖ؛ ﺑﻨﺎﺑﺮاﻳﻦ در اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ ﺳﻌﻲ ﻣﻲ ﺷﻮد ﻛﻪ ﺿﻤﻦ واﻛﺎوی ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی. ﺷﺨﺼﻴﺖ، ﻣﻴﺰان ارﺗﺒﺎط اﻳﻦ ﻋﺎﻣﻞ ﻣﻬﻢ ﺑﺎ ﺳﻜﻮت ﻛﺎرﻛﻨﺎن ﺑﺮرﺳﻲ ﺷﻮد . ﻣﺪل. ﭘﻨﺞ. ﻋﺎﻣﻠﻲ.

تبیین نقش ویژگی‌های محیط شغلی و ساختار سازمانی مدارس بر …

پژوهش حاضر با هدف تعیین رابطه و پیش‌بینی تعهد سازمانی و حرفه‌ای از طریق ویژگی‌های محیط شغلی و ساختار سازمانی مدارس انجام شده است. جامعه‌ی آماری … ج) پرسش‌نامه‌ی ساختار سازمانی: مطابق با مبانی نظری پژوهش حاضر برای اندازه‌گیری ساختار سازمانی از سه متغییر استفاده شد: تمرکز سازمانی، رسمیت و اندازه سازمانی. تمرکز سازمانی با …

[PDF]بررسی رفتار تسهیم دانش کارکنان در یک سازمان با … – …

تسهیم دانش بین کارکنان، مؤلفه ای کلیدی برای دستیابی به مزیت رقابتی پایدار در اقتصاد پویای کنونی و به ویژه در. سازمان های با فناوری … شکل گیری رفتار تسهیم دانش در یک سازمان با فناوری پیشرفته مبتنی بر نظریه رفتار برنامه ریزی شده انجام شد. برای. این منظور …… بنابراین به منظور تقویت مبانﻲ نظرﻱ مدل پیشنهادﻱ و.

مدیران و منابع قدرت در شرکت های مشاور مهندسی – سامانه مجلات …

۱۴ بهمن ۱۳۹۶ – هدف این تحقیق بررسی رابطه ویژگی‌های شخصیتی مدیران و منابع قدرت آن‌ها در شرکت‌های مشاور مهندسی بوده است. … بررسی رابطه بین ویژگی‌های شخصیتی با عملکرد شغلی کارکنان رسته‌های مأموریتی (آگاهی، راهور و انتظامی) فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، هدف انجام پژوهشی بود که توسط باباییان و همکارانش در سال ۱۳۹۳ به …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق ارزیابی عملکرد کارکنان – …

۱۳ اسفند ۱۳۹۶ – به سایت خودتان خوش آمدیدمحقق گرامی،شما با جستجوی مبانی نظری و پیشینه پژوهش عملکرد شناختی وارد این صفحه شده اید محصول دانلودی(مبانی نظری و پیشینه پژوهش عملکرد شناختی)شما را… مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه سبک رهبری و رضایت شغلی سلام.به وبسایت ما خوش آمدید.محقق گرامی،شما با جستجوی …

[PDF]پژوهش های مدیریت عمومی – دانشگاه سیستان و بلوچستان

توسط محمدپور – ‏۲۰۱۷ – ‏مقالات مرتبط
علی رغم تحقیقات. بسیار زیادی که در زمینه مدیریت دانش و یادگیری سازمانی انجام گرفته است، تاکنون در زمینه فراموشی. سازمانی و مدیریت آن مطالعه و بررسی زیادی انجام …. تبیین نقش رهبری اصیل در فراموشی سازمانی هدفمند با توجه به … ۹۵ . مبانی نظری پژوهش. رهبری اصیل. نیاز جامعه به رهبر و اهمیت عملکرد او بر کسی پوشیده نیست.

مدیریت منابع انسانی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

واحدها و بخش‌های مدیریت منابع انسانی، خصوصاً مسئول عده‌ای از فعالیت‌ها، از جمله استخدام، آموزش و توسعه، ارزیابی عملکرد و پاداش و جزا (برای مثال مدیریت سیستم حقوق و مزایا) می‌باشد. همچنین مدیریت منابع انسانی به روابط صنعتی توجه دارد، که همان تعادل در اعمال سازمانی با قوانین ناشی از بحث‌های بین کارکنان و مدیران و قوانین دولتی …

مقاله بررسی رابطه بین بلوغ مدیریت دانش با بهره وری نیروی …

مدیریت دانش یکی ازدستاوردهای عصراطلاعات و دانش است وباتوجه به ویژگیهای آن امروزه سازمانها با جدیت به دنبال بهره مندی ازنتایج آن درراستای بهبود بهره وری … … تحقیق کاربردی به حساب می اید دراین تحقیق ازروش مطالعات نظری کتابخانه ای عمدتا برای مطالعه مبانی نظری تحقیق و بررسی پیشینه تحقیق و همچنین جهت بررسی مطالعات و …

[PDF]بررسی و تحلیل عدالت رویه ای بر رفتار شهروندی سازمانی و …

کیفـی را از قبیـل عدالـت رویـه ای اعتمـاد، رضایت شـغلی و تعهد سـازمانی بر روی رفتار شـهروندی سـازمانی و تأثیر آن. بـر فرهنـگ … دیدگاه تبادل اجتماعی پیشنهاد می کند که رفتار کارکنان نتیجه یک رابطه تبادلی. است)دلوگا، ۱۹۹۴(. ….. برای تدوین و نگارش بخش پیشینه تحقیق و مبانی نظری استفاده شده است. همچنین داده های مورد نیاز …

[PDF]888 K – نشریه پژوهش در نظام های آموزشی

با توجه به جایگاه و اهمیت مدیریت مدارس و نقش آن در مســیر توســعه هر کشور، تحقیق حاضر تالشی است برای. تبییــن مدل بومی مدیریت مدارس اســتان کرمان.در این تحقیق، مولفه های مدل مورد نظر از پیشــینه و مبانی نظری … کارکردها،دانش،مهارتها،اخالق حرفه ای و ویژگی های شخصیتی و اخالقی، تنها در دو بعد اخالق حرفه ای و ویژگی های.

[PDF]بررسی رابطه ویژگی‌های شخصیتی پنج عاملی نئو با تعادل …

پژوهش حاضر ضمن سنجش سطح تعادل کار زندگی ادراک شده کارکنان در دانشگاه سراسری یزد به بررسی. ارتباط بین …. بین ابعاد شخصیتی و تعامل کار-زندگی رابطه وجود دارد و شخصیت از عوامل زمینه ساز تعادل است. شخصیت یکی از …. شاخص های اولیه پرسشنامه از طریق بررسی مبانی نظری و پیشینه تحقیق با توجه به مطالعات. کارلسون و …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه تسهیم دانش با عملکرد …

۶ روز پیش – عنوان این مقاله : مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه تسهیم دانش با عملکرد شغلی کارکنان برای مشاهده این مطلب لطفا برروی لینک زیر کلیک کنید دانلود مستقیم : مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه تسهیم دانش.

[PDF]بررسی عوامل سازمانی موثر بر تسهیم دانش درون گروهی

ﺗﺴﻬﻴﻢ. داﻧﺶ. و. ﻋﻮاﻣﻞ. ﻣﺆﺛﺮ. ﺑﺮ. آن. ﺑﻴﻦ. ۲۹۰٫ ﻧﻔﺮ. از. ﻛﺎرﻛﻨﺎن و ﻛﺎرﺷﻨﺎﺳﺎن ﺗﻮزﻳﻊ ﺷﺪ و ﻧﺘﺎﻳﺞ آن. ﺑﺮاﺳﺎس. ﻧﻤﻮﻧﻪ. ﮔﻴﺮی. ﺗﺼﺎدﻓﻲ. ﻃﺒﻘﻪ ای ﺑﺪﺳﺖ آﻣﺪ . در اﻳﻦ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﺑـﻪ ﻣﻨﻈـﻮر. ﺗﺤﻠﻴﻞ ﺳﺎﺧﺘﺎر دروﻧﻲ ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ و ﻛﺸﻒ ﻋﻮاﻣﻞ …. ﺑﺮای. ﺗﺴﻬﻴﻢ. و. ادﻏﺎم. داﻧﺶ. ﺧﻮد. ﻳﻜﻲ. از. ﻣﻮاﻧﻊ. اﺻـﻠﻲ. اﺳـﺖ . ﺑـﺎ. وﺟﻮد. ﻣﺒﺎﻧﻲ. زﻳﺎد. در. ﻣـﻮرد. ﻳـﺎدﮔﻴﺮی. ﺳـﺎزﻣﺎﻧﻲ. و. ﻣـﺪﻳﺮﻳﺖ. داﻧـﺶ،. ﻣﺎﻫﻴـﺖ. ارﺗﺒـﺎط. ﺑـﻴﻦ. اﻧﮕﻴﺰﻫﻬﺎی. ﻓﺮدی. و. ﺗﺴﻬﻴﻢ. داﻧﺶ. در. ﺳﺎزﻣﺎﻧﻬﺎ.

[PDF]بررسی رابطه‌ی سلامت‌سازمانی مدارس و فرسودگی شغلی دبیران …

ﻛﺎرﺷﻨﺎس ارﺷﺪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ آﻣﻮزﺷﻲ. Email: Ab-azizi-2005@yahoo.com. ﭼﻜﻴﺪه. ﻫﺪف اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ. ،. ﺗﻌﻴﻴﻦ. راﺑﻄﻪ. ی. ﺳﻼﻣﺖ. ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ ﻣﺪارس. ﺑﺎ. ﻓﺮﺳﻮدﮔﻲ. ﺷﻐﻠﻲ دﺑﻴﺮان. راﻫﻨﻤﺎﻳﻲ اﺳﺖ . ﻣﺘﻐﻴﺮ. ﭘﻴﺶ ﺑﻴﻦ. ﺳﻼﻣﺖ …. ﺟﻬﺖ. ﭘﺎﺳﺨﮕﻮﻳﻲ ﺑﻪ. داﻧﺶ. آﻣﻮزان. در راﺑﻄﻪ ﺑﺎ ﺗﻐﻴﻴـﺮات ﭘﻴـﺸﻴﻨﻪ. ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ و ﺗﻨـﻮع ﻧﻴـﺎز. ﻫـﺎی آن. ﻫـﺎ. ﻛـﻪ ﻫـﺮ ﻳـﻚ دارای. ﺗﻮاﻧﺎﻳﻲ. ﻫﺎی. ﻓﻴﺰﻳﻜﻲ و ذﻫﻨﻲ و ﺳﺒﻚ ﻳﺎد. ﮔﻴﺮی ﻣﺘﻔﺎوﺗﻨـﺪ،. روز ﺑﻪ روز اﻓﺰاﻳﺶ. ﻣﻲ. ﻳ. ﺎﺑـﺪ. ].۴[.

رابطه ادراک فرهنگ تسهیم دانش کارکنان با عوامل سازمانی در …

مروری بر ادبیات پژوهش بررسی کوننلی و کولوی (۲۰۰۰) در رابطه با ادراک کارکنان از فرهنگ تسهیم دانش در سال نشان می دهد که عوامل سازمانی از قبیل ادراک کارکنان، پشتیبانی مدیریت …. با توجه به این پرسش اصلی پژوهش و با در نظرگرفتن پیش بینی کنندههای تسهیم دانش در مبانی نظری پیشگفته، سوالات فرعی زیر قابل طرح است: ۱٫

[PDF]چابکی سازمانی بر عملکرد کارکنان بررسی تأثیر شرکت …

دهیم که آیا چابکی سازمانی بر عملکرد کارکنان شرکت زمزم تأثیر معنادار دارد؟ ۲ . مبانی و چارچوب نظری تحقیق. -۲٫ ۱٫ چابکی سازمانی. واژه. چابک در فرهنگ لغت، به. معنای حرکت سریع، چاالک، فعال، و چابکی توانایی حرکت به صورت سریع. ،. آسان. و قادر بودن. به تفکر به صورت سریع و با یک روش هوشمندانه است. ریشه و زادگاه چابکی، …

اخلاق حرفه‌ای؛ ضرورتی برای سازمان | معرفت اخلاقی

۲۱ بهمن ۱۳۸۹ – از این‌رو، کوشیده‌اند به تحقیقات درباره اخلاق حرفه‌ای جایگاه ویژه‌ای بدهند؛ وقتی از حوزه فردی و شخصی به حوزه کسب و کار گام می‌نهیم‌‌، اخلاق کار و یا اخلاق شغلی به …. البته در زمینه مذکور از جمله موانع تغییر رفتار اخلاقی در هر سازمان، جهل و ناآشنایی کارکنان از اخلاقیات شغل و سازمان بیان شده است.۳۱ با توجه به اینکه امروزه …

پایان نامه بررسی مدیریت استراتژیک و ارتباط آن با بهبود …

پایان نامه بررسی مدیریت استراتژیک و ارتباط آن با بهبود عملکرد فردی کارکنان رادیو چکیده : تغییرات و چالش هایی که در محیط سازمان های امروزی در حال رخ دادن است بیانگر این واقعیت است که موفقیت و شکست سازمان ها تاثر از نقش کارکنان می باشد که از دانش ، مها.

مبانی نظری بررسی رابطه میان مدیریت دانش و عملکرد کارکنان …

۱۳ اسفند ۱۳۹۶ – مبانی نظری بررسی رابطه میان مدیریت دانش و عملکرد کارکنان on jlvenuorfile.ir | هدف از این مبانی نظری بررسی رابطه بین ابعاد مدیریت دانش و عملکرد کارکنان … به وب ما خوش آمدیداینک شما با جستجوی ((مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت دانش (فصل دوم))) وارد صفحه فروش فایل دانلودی -مبانی نظری و پیشینه تحقیق …

[PDF]اصل مقاله (۴۷۴ K)

توسط فرهادی محلی – ‏۲۰۱۷
۲۲ آبان ۱۳۹۵ – ﭼﺎرﭼﻮب ﻧﻈﺮی ﺗﺤﻘﻴﻖ. ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﻲ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻳﻚ روﻳﻜﺮد ﻣﻨﺴﺠﻢ و اﺳﺘﺮاﺗﮋﻳﻚ ﺑـﺮای ﻣـﺪﻳﺮﻳﺖ. ﺑﺎ ارزش ﺗﺮﻳﻦ داراﻳـﻲ ﻫـﺎی ﺳـﺎزﻣﺎن ﺗﻌﺮﻳـﻒ ﺷـﺪه اﺳﺖ(آرﻣﺴـﺘﺮاﻧﮓ. ۱٫ ،. ۲۰۰۶٫ ؛ اﺳـﻨﻞ و. ﺑﻮﻫﺎﻧﺪر. ۲ …. ﻃﺎﻳﻔﻪ ای ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺳﻠﺴﻠﻪ ﻣﺮاﺗﺒﻲ راﺑﻄﻪ ﻗﻮی ﺗﺮی ﺑﺎ ﺗﺴﻬﻴﻢ. داﻧﺶ دارد . W. اﻧﮕﻮای. ۲٫ ۲۰۱۴(. ) در رﺳﺎﻟﻪ دﻛﺘﺮی ﺗﺤﺖ ﻋﻨﻮان. ” ﺗـﺎﺛﻴﺮ اﺳـﺘﺮاﺗﮋی ﻫـﺎ. ی ﻣـﺪﻳﺮﻳﺖ ﻣﻨـﺎﺑﻊ. اﻧﺴﺎﻧﻲ ﺑﺮ ﻋﻤﻠﻜﺮد ﺑﺎﻧﻚ ﻫﺎی …

پایان نامه بررسی تاثیر دورکاری بر عملکرد سازمانی بر …

رتبه: ۴٫۷ – ‏بازبینی توسط onlineprojeh
۵ شهریور ۱۳۹۶ – در پایان نامه حاضر سعی بر این است که تاثیر دورکاری بر بهبود عملکرد سازمانی با استفاده از مدل هرم عملکرد مورد بررسی قرار گرفته است. … ۱-۳- اهداف تحقیق ۶ ۱-۴- چارچوب نظری ۶ ۱-۵- تعریف مفهومی و عملیاتی متغیرهای تحقیق ۱۰. فصل دوم: ادبیات و پیشینه موضوع تحقیق مبانی نظری تحقیق ۱۵ ۲-۱-۱ مقدمه ۱۵

[PDF]بررسی رابطه بین سبک های رهبری و مدیریت دانش با عملکرد …

بین مدیریت دانش با عملکرد سازمانی از دیدگاه کارکنان شهرداری منطقه. ۴٫ رابطه وجود دارد. در نهایت به استناد به ادبیات و پیشینه. از نظر. اندیشمندان مدل مفهومی به شرح زیر می باشد: شکل. ۱). (:. مدل مفهومی تحقیق. مبانی نظری. پژوهش. سبک رهبری تحول. آفرین: نفوذ آرمانی. ،. ترغیب. ذهنی، انگیزش الهام. بخش و مالحضات. فردی. عملکرد سازمانی:.

[PDF]ماندگاری منابع انسانی دانشی در بر مؤثر عوامل بنیان های دانش …

توسط طیبی ابوالحسینی – ‏۲۰۱۸
های کارکنان. دانشی،. کلید موفقیت سازمان. های جدید. است. ، لذا. انتقال از اقتصاد سنتی به. اقتصاد دانش. محور؛. فرصتی. فراهم. می. کند. تا. عملکرد. منابع. انسانی …. به مبانی نظری و پیشینه پژوه. ش، به نتایج. روش تحقیق کیفی پژوهش پرداخته می. شود. مبانی نظری. در متون علمی و همچنین ادبیات معاصر،. هم. راستا. با کلمه شرکت. های دانش.

ادبیات نظری مدیریت دانش:سازمان های هزاره جدید، به دلیل شرایط …

کاربردهای مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و… پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی. مشخصات محصول: توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با …

[PDF]ارایه چارچوبی برای ارزیابی عملکرد مدیران با استفاده از …

۱۹ فروردین ۱۳۹۶ – ۲٫ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ. -۲٫ ۱٫ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی ﭘﮋوﻫﺶ. ﺑﺮای درک ﻣﻔﻬﻮم ارزﯾﺎﺑﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺑﺎﯾﺴﺘﯽ اﺑﺘﺪا ﻣﻔﻬﻮم ﻋﻤﻠﮑﺮد را درﯾﺎﺑﯿﻢ . ﻋﻤﻠﮑـﺮد ﺑـﻪ درﺟـﻪ اﻧﺠـﺎم وﻇـﺎﯾﻔﯽ ﮐـﻪ. ﺷﻐﻞ ﯾﮏ ﮐﺎرﻣﻨﺪ را ﺗﮑﻤﯿﻞ ﻣﯽ … ﺷﻐﻠﯽ، ﺗﻌﻬﺪﮐﺎری و. ﺑﻪ. ﻃﻮرﮐﻠﯽ ﺳﻼﻣﺖ ﺟﺴﻢ و روان ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﺗﺄﺛﯿﺮ. اﻧﮑﺎر. ﻧﺎﭘـﺬﯾﺮی دارد از اﻫﻤﯿـﺖ وﯾـﮋه. ای. ﺑﺮﺧﻮردار اﺳﺖ . ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ارز. ﯾﺎﺑﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺑﺎ رﻓﺘﺎرﻫ. ﺎی ﻓﺮاﻧﻘﺸﯽ در ﺳﺎزﻣﺎن ﻣﺎﻧﻨـﺪ رﻓﺘـﺎر.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *