دانلود کامل مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه خلاقیت سازمانی با بهره وری سازمانی

Published on Author adminLeave a comment

مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه خلاقیت سازمانی با بهره وری سازمانی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه خلاقیت سازمانی با بهره وری سازمانی بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید
دسته بندی مدیریت
بازدید ها ۱۸
فرمت فایل doc
حجم فایل ۱۰۵ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۵۳

مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه خلاقیت سازمانی با بهره وری سازمانی

فروشنده فایل

کد کاربری ۲

کاربر

دانلود مبانی نظری پایان نامه رشته مدیریت

مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه خلاقیت سازمانی با بهره وری سازمانی

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
توضیحات:
فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc
بدون هیچ تگ و تبلیغات، قابلیت پرینت دارد
منبع:فروشگاه ساز فایلینا
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

مقدمه
به طورکلی بهره وری، دربرگیرنده گام های برنامه ریزی عملکرد، سرپرستی و بازنگری عملکرد می باشد که به هدف گذاری و ارائه هدایت های لازم در آغاز برنامه و تهیه برنامه هایی برای رسیدن به اهداف تعیین شده، گفته می شود.همانگونه که جوامع بشری از سنتی بودن و از صنعتی شدن به فرا صنعتی شدن گام برمی دارند علوم و فنون و تکنولوژی هم رو به تکامل، دگرگونی و پیشرفت است. بحث بهره وری سازمان یک امر حیاتی و اجتناب ناپذیر است که باید به طور مستمر با مجموع فرآیندهای مدیریت مورد توجه قرار گیرد تا سایر فعالیت های سازمانی بتواند مثمر ثمر واقع گردد.
در حقیقت یکی از راه های اصولی و منطقی هدایت تلاش های کارکنان در سازمان است و باعث به کارگیری استعدادهای نهفته، به کاراندازی قدرت تخیل و به وجود آمـدن حس انعطاف پذیری فکری در کارکنان خواهد شد. آمـوزش و تربیت نـیروی انسانی است که می تواند ما را در راه رسیدن به خودکفائی یاری دهد . از این رو خلاقیت که کلمه‌ای فراتر از شعارهای روز جهان کسب و کار است، به یک عامل حیاتی در موفقیت سازمانی تبدیل شده است. خلاقیت در سازمان ها را باید به عنوان فرآیندی تعریف کرد که به موجب آن ایده‌های جدیدی که نوآوری را میسر می‌سازند، توسعه می‌یابند و موجب بهره ور تر شده سازمان می گردند (طاهری، ۱۳۸۴).
۱-۲- مبانی نظری موضوع پژوهش
۱-۱-۲- بهره وری سازمانی
۱-۱-۱-۲- تعاریف
کلمه بهره وری برگردان انگلیسی واژه «Productivity» به معنای قدرت و قابلیت تولید است. در دایره المعارف بریتانیا بهره ری در اقتصاد به صورت نسبتی از آنچه تولید می شود به آنچه که برای تولید مورد نیاز است تعریف می شود. در دیکشنری آکسفورد، بهره وری به معنای کارآیی است، که در صنعت به وسیله مقایسه میزان تولید به زمان صرف شده یا منابع مصرف شده برای تولید آن اندازه گیری می شود (به نقل از طاهری، ۱۳۸۴).
در مطالعات انجام گرفته پیرامون بهره وری توسط سازمان ها و صاحب نظران، تعاریف متعددی از بهره وری ارائه شده است که این تعاریف با وجود داشتن ریشه مشترک هر یک وجهی از بهره وری را مورد تأکید بیشتر قرار دادند. در ذیل به تعدادی از این تعاریف اشاره می شود:
از دیدگاه سازمان همکاری اقتصادی اروپا (OEEC): بهره وری حاصل کسری است که از تقسیم مقدار یا ارزش محصول بر مقدار یا ارزش یکی از عوامل تولید بدست می‌آید. بدین لحاظ می توان از بهره وری سرمایه، مواد اولیه و نیروی کار صحبت کرد.
سازمان بین المللی کار (ILO): بهره وری را نسبت ستاده به یکی از عوامل تولید (زمین، سرمایه، نیروی کار و مدیریت) تعریف می کند.
از نظر آژانس بهره‌وری اروپا (EPA): بهره وری عبارت است از درجه و شدت استفاده موثر از هر یک از عوامل تولید. در تعریف این سازمان همچنین به این نکته اشاره شده است که بهره وری یک نوع طرز تفکر و دیدگاه است که بر اساس آن هر فرد می تواند کارها و وظایفش را هر روز بهتر از روز قبل انجام دهد. از این دیدگاه بهره وری به عنوان یک فرهنگ تلقی می شود (به نقل از طاهری، ۱۳۸۴).
در اطلاعیه تشکیل مرکز بهره وری ژاپن JPC اهداف ناشی از بهبود بهره وری چنین بیان شده است: «حداکثر استفاده از منابع فیزیکی، نیروی انسانی و سایر عوامل به روش های علمی به طوری که بهبود بهره‌وری به کاهش هزینه های تولید، گسترش بازارها، افزایش اشتغال و بالا رفتن سطح زندگی همه آحاد ملت، منجر شود». از دید این مرکز ، بهره وری یک اولویت و انتخاب ملی است که منجر به افزایش رفاه اجتماعی و کاهش فقر می گردد (به نقل از طاهری، ۱۳۸۴).
مرکز بهره وری ژاپن از زمان تأسیس، نهضت ملی افزایش بهره-وری در این کشور را تحت سه اصل راهبردی به جلو هدایت نموده است که این سه اصل عبارتند از:
• افزایش اشتغال
• همکاری بین نیروی کار و مدیریت
• توزیع عادلانه و برابر ثمره های بهبود بهره وری میان مدیریت، نیروی کار و مصرف کنندگان
سازمان بهره وری سنگاپور: بهره وری را توسعه عادت بهسازی در رفتار و نگرش افراد می داند. از دیدگاه این سازمان، بهره-وری در درجه اول یک دیدگاه فکری می باشد که سعی در بهبود وضعیت موجود دارد. به عبارت دیگر بهره وری قبل از آن که یک شاخص اقتصادی باشد، یک فرهنگ است.
از نقطه نظر سازمان ملی بهره وری ایران: بهره وری یک فرهنگ و یک نگرش عقلانی به کار و زندگی است که هدف آن هوشمندانه کردن فعالیت ها برای دستیابی به زندگی بهتر و متعالی است.
در «واژه نامه بهره وری» که از انتشارات داخلی سازمان ملی بهره وری ایران است بهره وری را بدینگونه تبیین نموده ا ند: «بهره وری به حداکثر رساندن استفاده از منابع، نیروی انسانی، تسهیلات و غیره به طریقه عملی،‌ کاهش هزینه های تولید، گسترش بازارها، افزایش اشتغال و کوشش برای افزایش دستمزدهای واقعی و بهبود استانداردهای زندگی است، آن گونه که به نفع کارگران، مدیریت و جامعه باشد» (به نقل از طاهری، ۱۳۸۴).
از نظر استنیر بهره وری: معیار عملکرد و یا قدرت و توان هر سازمان در تولید کالا و خدمات است.
استیگل بهره وری را: نسبت میان بازده به هزینه عملیات تولیدی می داند.
از دیدگاه ماندل بهره وری: به مفهوم نسبت بین بازده تولید به واحد منبع مصرف شده است که با سال پایه مقایسه می شود.
سومانت نیز بهره وری را: نسبت بازده ملموس به نهاده‌های ملموس تعریف می کند.
استیفن رابینز یک سازمان را هنگامی مولد می داند که: از طریق تبدیل داده ها به ستاده ها، در پایین ترین سطح هزینه به اهدافش نائل آید. بنابراین وی مفهوم بهره وری را ناظر بر اثر بخشی و کارآیی می داند (به نقل از طاهری، ۱۳۸۴).

– خلاقیت سازمانی

۱-۲-۱-۲- تعاریف
خلاقیت همواره مفهومی اسرار آمیز وسیع و بسیار پیچیده بوده است. خلاقیت را شاید بتوان برترین سطح یادگیری بشر ، بالاترین توانمندی تفکر و محصول نهایی ذهن و اندیشه انسان دانست.

خلاقیت از دیدگاه روان شناسی:

خلاقیت یکی از جنبه های اصلی تفکر یا اندیشیدن است.

خلاقیت از دیدگاه سازمانی:

خلاقیت یعنی ارائه فکر و طرح نوین برای بهبود ارتقای کمیت یا کیفیت فعالیتهای سازمان ( بهبود عملکرد ) مثلا افزایش بهره وری یعنی افزایش تولیدات یا خدمات کاهش هزینه ها – روشهای بهتر و خدمات جدید چنانچه ملاحظه میشود خلاقیت با بهره وری رابطه مستقیم داشته و موجب بالا رفتن سطح عملکرد در یک سازمان خواهد شد (آقایی فیشانی، ۱۳۸۶).
واین موریس به عنوان بخشی از پروژه‌ تحقیقاتی خود و با هدف شناسایی عواملی که خلاقیت سازمانی را موجب می‌شوند، اقدام به بررسی طیفی از سازمان های کشور نیوزلند کرد. او در این زمینه ده عامل را که باعث افزایش خلاقیت سازمانی می شوند به این شرح معرفی می کند:
۱٫ حقوق مناسب
این پول است که مشوق فرد برای سر کار آمدن است اما این پول نیست که بهترین کار وی را باعث می‌شود. حقوق مهم است و باید در حدی مناسب باشد، اما تنها عامل تأثیرگذار در خلاقیت فرد نیست.خلاقیت نیازمند درک مسائلی است که باعث تحرک کارکنان می‌شود (آقایی فیشانی، ۱۳۸۶).
۲٫ اهداف روشن سازمانی
اکثر افراد با این موضوع موافقند اما استثناهایی نیز وجود دارند که در پاسخ ها مشهود است. اگر واحدی که فرد در آن کار می کند، برای هر موضوعی اهدافی را تعیین نماید فرد به کاری که انجام می دهد علاقه‌مند شده و سعی می‌کند تمام تلاش خود را برای عملی ساختن آن انجام دهد.
۳٫ انگیزه‌ مثبت کارکنان
وجود کارکنان با انگیزه برای داشتن یک سازمان خلاق، الزامی است. بسیاری معتقدند که اگر انگیزه نباشد، خلاقیت هم نخواهد بود. اما آنچه مسلم است این است که انگیزه‌ مثبت کارکنان، خلاقیت سازمان را افزایش می‌دهد.
۴٫ رهبری متعهدانه
در حالی که خلاقیت می‌تواند با عبور از موانع به موفقیت برسد، محیطی که خلاقیت سازمانی را ترغیب می‌کند، می‌تواند از مزایای منابع گوناگونی بهره‌مند شود. در چنین سازمان هایی نقش رهبران حذف موانع است. رهبری که موانع را از سر راه برمی‌دارد، خلاقیت سازمانی را تقویت می‌نماید.
۵٫ اختیارات فردی برای ایجاد تحول و اعطای قدرت به افراد
اعطای مناسب اختیارات به افراد باعث افزایش ابتکار، حضور در کار، اشتیاق، نوآوری و سرعت در کار می‌شود و البته افزایش سطح نگرانی و اضطراب را نیز در پی خواهد داشت (آقایی فیشانی، ۱۳۸۶).
۶٫ ساختار مناسب سازمانی
محیط سازمان باید به گونه‌ای باشد که در آن مشکلات بدون سرزنش و توبیخ دیگران مورد بررسی قرار بگیرد. این یک ساختار مناسب سازمانی است که می‌تواند باعث انعطاف‌پذیری، سازگاری و تمرکززدایی در قبال اختیارات شود.
۷٫ ارتباطات آزاد و تبادل اطلاعات
یکی از موانع مهم، وجود محیطی است که در آن افراد یکدیگر را نادیده می‌گیرند، اطلاعات مبادله نمی‌شوند و هیچ اعتباری برای خلاقیت وجود ندارد. دستیابی به اطلاعات الزامی است و خلاقیت از طریق بیان ایده‌های جدید که ناشی از تجارب گذشته هستند، پرورش می‌یابد، تا بتوان از این اطلاعات در موقعیت‌های جدیدی استفاده کرد.
ارتباطات آزاد در قبال تحولات سازمانی، تصمیم‌گیری ها و سیاست ها؛ فرصت های ابراز نگرانی، ادراک ها و عقاید و احساس این که به افراد توجه می‌شود و حرف آن ها شنیده می‌شود، همگی باعث تقویت خلاقیت سازمانی می‌شوند.
۸٫ محیط و منابع لازم برای پیگیری عقاید و ایده‌ها
این اولویت ارتباط تنگاتنگی با زمان دارد اما در عین حال شامل محیط فیزیکی مورد نیاز برای «آزمودن» ایده‌های جدید و تأمین منابع مالی لازم برای چنین پیگیری‌هایی نیز می‌شود. یک فرد زمانی در بهترین حالت خلاقیت قرار دارد که بتواند میان نیاز به دسترسی به افراد و منابع یا دسترسی به زمان توازن برقرار کند. زمانی به بهترین شکل اندیشه‌های فرد بارور می‌شود که ایده های وی را دیگران بیآزمایند که گاهی اوقات، این کار بسیار دشوار است (آقایی فیشانی، ۱۳۸۶).
محیطی که برای خلاقیت مساعد است، محیطی است که در آن از یک موسیقی مناسب، آثار هنری زیبا و عناصر تحریک ‌کننده‌ خلاقیت استفاده شده است و در واقع محیط و منابع مناسب، خلاقیت سازمانی را تقویت می‌کند.
۹٫ صلاحیت کارکنان
صلاحیت کارکنان دومین موضوع مهمی است که در تقویت خلاقیت سازمانی مطرح شده است. وقتی از گروهی آزمودنی خواسته شد که در باب این موضوع سخن بگویند، آنها طیفی از موضوعات مختلف را بیان کردند که می‌توان چکیده‌ آن را در این جمله بیان کرد: “اگر بدانم می‌توانم به کارکنانم اتکا کنم و بدانم آن ها به لحاظ فنی از صلاحیت کافی برخوردارند، آنگاه قادر خواهم بود تا مرز‌های صلاحیت فنی را به حوزه‌هایی جدیدتر و ناشناخته‌تر توسعه دهم و در نتیجه به عقایدی خلاقانه و نوآورانه دست یابم”. اما برخی نیز نگرشی متفاوت را بیان می‌کردند: “اینکه فردی تنها به لحاظ فنی صلاحیت داشته باشد، بدان معنا نیست که توانایی ایجاد عقاید جدید و خلاقانه را دارد. برخی افراد، برای انجام دادن کاری نه صلاحیت دارند و نه اعتماد به نفس”.
پاسخ‌های ارایه شده حکایت از آن داشتند که اجماع نظری کلی در این زمینه وجود دارد که کارکنان با صلاحیت برای خلاقیت سازمانی مهم هستند اما در مورد نوع صلاحیت ها، بین علمای فن، اختلاف نظرهایی وجود دارد.
۱۰٫ زمان
زمان به عنوان مهم‌ترین عامل در تقویت خلاقیت سازمانی ذکر شده است و اهمیت آن را از هر عامل دیگری بیشتر دانسته‌اند. اگر زمان مناسبی در اختیار فرد باشد و هیچ کس در آن کار مزاحم نشود، می‌تواند کار را به نحو احسن انجام دهد و خلاقیت لازم را در کار از خود بروز خواهند داد (آقایی فیشانی، ۱۳۸۶).
فهرست مطالب
مقدمه ۸
۱-۲- مبانی نظری موضوع پژوهش ۱۰
۱-۱-۲- بهرهوری سازمانی ۱۰
۲-۱-۱-۲- تاریخچه بهره وری ۱۳
۳-۱-۱-۲- اهمیت بهره وری ۱۳
۴-۱-۱-۲- هفت «C» بهره وری ۱۳
۵-۱-۱-۲- عوامل مؤثر بر بهره وری ۱۵
۱-۵-۱-۱-۲- عوامل خارجی ۱۵
۲-۵-۱-۱-۲- عوامل داخلی ۱۵

۶-۱-۱-۲- عوامل مؤثر بر افزایش بهره وری نیروی انسانی ۱۶

رفتار مطلوب و کردار درست رهبران و مدیران ۱۶
فراهم کردن شرایط لازم پیشرفت های شغلی برای همه افراد ۱۶
دوره های آموزش ضمن خدمت و آموزش کارکنان ۱۶
وضوح نقش ۱۷
اختیار ۱۷
در نظر گرفتن تخصص ۱۷
مشارکت دادن کارکنان ۱۷
کیفیت بالای زندگی کاری ۱۷

۷-۱-۱-۲- مهمترین عوامل مؤثر در کاهش بهره وری ۱۸

۸-۱-۱-۲- شرایط لازم برای بهبود بهره وری نیروی انسانی در سازمان ها ۲۰

۲-۱-۲- خلاقیت سازمانی ۲۲
خلاقیت از دیدگاه روان شناسی: ۲۳
خلاقیت از دیدگاه سازمانی: ۲۳
۲-۲-۱-۲- ویژگیهای خلاقیت ۲۷

۳-۲-۱-۲- تفاوت خلاقیت و نوآوری تغییر ۲۸

۴-۲-۱-۲- ویژگیهای شخصیت خلاق ۲۹
ابتکار و تخیل قوی و حساسیت: ۳۱
۶-۲-۱-۲- انگیزش و خلاقیت و بهبود عملکرد ۳۳

۷-۲-۱-۲- آموزش عمومی خلاقیت سازمانی ۳۵

۹-۲-۱-۲- تکنیکهای خلاقیت ۳۶
۲-۹-۲-۱-۲- تکنیک یورش فکری ۳۷
۳-۹-۲-۱-۲- تکنیک شش کلاه فکری ۳۹
۵-۹-۲-۱-۲- تکنیک الگو برداری از طبیعت ۴۱
۶-۹-۲-۱-۲- تکنیک دلفی ۴۱
۷-۹-۲-۱-۲- تکنیک TKG 42
۳-۱-۲- ویژگیهای جمعیتشناختی ۴۳
۲-۳-۱-۲- مهمترین ویژگیهای جمعیتشناختی ۴۳
۲-۲-۳-۱-۲-الگوی نقش ۴۳
۲-۲- مبانی عملی موضوع پژوهش ۴۶
۱-۲-۲- پژوهشهای انجام شده در داخل کشور ۴۶
۱-۲-۲- پژوهشهای انجام شده در خارج از کشور ۴۸
منابع فارسی ۴۹
منابع انگلیسی ۵۳
مقدمه

مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه خلاقیت سازمانی – آپارات

▶ ۰:۰۹

۴ روز پیش
دانلود فایل دانلود فایل اصلیhttps://goo.gl/TdnS5r دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه خلاقیت سازمانی با بهره وری سازمانی بصورت جامع و کامل برگرفته.

رابطه خلاقیت سازمانی با بهره وری سازمانی – آپارات

▶ ۰:۰۹

۴ روز پیش
دانلود فایل دانلود فایل اصلیhttps://goo.gl/RXFd1y هدف از این تحقیق برررسی رابطه خلاقیت سازمانی با بهره وری سازمانی بصورت کامل و جامع و با منابع جدید م.

پیشینه تحقیق بهره وری سازمانی و اهمیت آن و نقش خلاقیت در …

۱- مبانی نظری پژوهش ۷ ۱-۱-بهرهوری سازمانی ۷ ۱-۱-۱-تعاریف ۷ ۲-۱-۱-تاریخچه بهره وری ۹ ۳-۱-۱-اهمیت بهره وری ۹ ۴-۱-۱-هفت «C» بهره وری ۱۰ ۵-۱-۱-عوامل مؤثر بر بهره وری ۱۱ … جولازاده، محمد علی، (۱۳۸۸)، رابطه فرهنگ سازمانی با خلاقیت مدیران ادارات تربیت بدنی و رؤسای هیأتهای تربیت بدنی استان مازندران، پایاننامه کارشناسی ارشد.

رابطه خلاقیت سازمانی با بهره وری سازمانی – دانلود – پاورپوینت

۷ فروردین ۱۳۹۷ – دسته: مدیریت بازدید: ۱ بار فرمت فایل: doc حجم فایل: ۹۷ کیلوبایت تعداد صفحات فایل: ۵۰. هدف از این تحقیق برررسی رابطه خلاقیت سازمانی با بهره وری سازمانی بصورت کامل و جامع و با منابع جدید می باشد. قیمت فایل فقط ۲۲,۰۰۰ تومان. دانلود پایان نامه رشته مدیریت. رابطه خلاقیت سازمانی با بهره وری سازمانی. ۶-۱-۱-۲- …

[DOC]بررسی رابطه سبک مدیریت مشارکتی و خلاقیت با … – خانه …

عنوان تحقیق : بررسی رابطه سبک مدیریت مشارکتی . و خلاقیت با رضایت شغلی مدیران. فهرست مطالب. عنوان صفحه. فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه تحقیق. ۲-۱٫ …. توجّه به مدیریت مشارکتی و ذهن خلّاق مدیران از تکنیک هایی است که استفاده جامع از استعدادهای انسانی و رفتاری و ارتقاء بهره وری در سازمان را تسهیل و آن را با بیشترین …

مبانی نظری تحقیق و پیشینه پژوهش مفاهیم و تعاریف خلاقیت …

دانلود و دریافت فایل دانلود مبانی نظری تحقیق و پیشینه پژوهش مفاهیم و تعاریف خلاقیت سازمانی (فصل ۲),مبانی نظری خلاقیت سازمانی,بررسی عوامل محرک خلاقیت سازمانی,ارائه مدلی جهت ارتقای خلاقیت,پیشینه تحقیق خلاقیت در سازمانها,پیشینه پژوهش پرورش خلاقیت سازمانی,طراحی ساختار ,,,

مبانی نظری و پیشینه رابطه خلاقیت سازمانی و ویژگی های …

مبانی نظری و پیشینه رابطه خلاقیت سازمانی و ویژگی های جمعیت شناختی با بهره وری سازمانی کارکنان اطلاعات کلی فایل در مورد مطلب مبانی نظری و پیشینه رابطه خلاقیت سازمانی و ویژگی های جمعیت شناختی با بهره وری سازمانی کارکنان را مشاهده نمایید و می توانید نسبت به دریافت آن اقدام نمایید. مبانی نظری و پیشینه رابطه خلاقیت …

SA74- بررسی رابطه بین خلاقیت و نوآوری در افزایش بهره وری …

کد محصول SA74 فایل WORD 100 صفحه ۲۴۰۰۰ تومان.

دانلود کامل مبانی نظری و پیشینه رابطه هوش سازمانی و رضایت …

۱۲ آبان ۱۳۹۶ – فصل دوم – ادبیات و مبانی نظری تحقیق … فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه تحقیق …. بهره وری، خلاقیت، تعهّد و رضایت شغلی کارکنان را افزایش دهد و کارکنان ….. بررسی رابطه هوش و خلاقیت در بین دانش آموزان پسر مقطع دوم نظری دبیرستان های شهر تهران. …. بررسی رابطه بین رضایت شغلی با جوّ سازمانی و سبک های …

[PDF]اصل مقاله (۲۴۳ K) – سامانه نشر مجلات علمی دانشگاه تهران

توسط نصر اصفهانی – ‏۲۰۱۶
پژوهش حاضر با هدف بررسی تأثیر ظرفیت جذب دانش بر کارآفرینی سازمانی و عملکرد نوآورانه در شرکتهای مستقر. در شهر کی علمی تحقیقاتی استان … مروری بر مبانی نظری و پیشینه تحقیق. ظرفیت جذب. کوهن و لوینتال در سال …. ورودی و خروجی نوآوری، ذخیره دانش و بهره وری پژوهشها نیز تعریف می کنند. در واقع، به مجموعه فعالیتهایی …

[DOC]بهره وری نیروی انسانی – مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی

بهره‌وری ۹٫ به کارگیری بهره‌وری در سازمان ۱۰٫ موانع بهره‌وری در نظام اداری ۱۱٫ ۱- ضعف مدیریت: ۱۱٫ ۲- نیروی انسانی غیرمتخصص: ۱۱٫ ۳- عدم وجود سیستم ارزشیابی مناسب …. در زمینه رابطه بین عوامل مرتبط با عملکرد و رضایت ارباب رجوع تحقیقات زیادی انجام گرفته است:فادرا(۱۹۹۳)، گریفین(۱۹۹۴)، لوتانز(۱۹۷۴)، ماندی و نوئه (۱۹۸۷)و …

مبانی نظری و پیشینه پژوهش

دانلود تحقیق بررسی و مقایسه رشد صنعت در کشورهای گوناگون دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اهمیت مالیات دانلود پژوهش خواص سوپرآلیاژها و مقاومت آنها در برابر …. نظری و پیشینه تحقیق با موضوع تاب آوری مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره خود کارآمدی مبانی نظری و پیشینه تحقیق بهره وری در سازمان مبانی نظری و پیشینه …

مبانی نظری – تحقیق و پژوهش

در هر حالت همه نظریه های جهانی شـدن مبتنـی بـر رابطـه میـان «سـازمان اجتمـاعی» و «قلمرو سرزمینی» میباشند و رابطه میان سازمان اجتمـاعی (بنگـاه / کـشور) بـا قلمروهـای سرزمینی … مبانی نظری و پیشینه تحقیق خلاقیت سازمانی. خلاقیت سازمانی. خلاقیت در لغت به معنای صفت عالی آفرینش به کار رفته که مختص انسان می باشد در حال حاضر …

[PDF]اصل مقاله (۸۰۱ K) – حسابداری دولتی

توسط جامعی – ‏۲۰۱۵
بررسی رابطه بین بهرهوری نیروی انسانی و. مالیات ستانی در سازمان امور مالیاتی کشور پرداخته. می شود. با انجام این پژوهش انتظار می رود جایگاه. واقعی نظام نیروی انسانی در سازمان امور مالیاتی کشور. و نارسائی های عمده و نقاط قوت آن مشخصی و. زمینه های لازم برای انجام اصلاحات بنیادی در سازمان. مزبور فراهم گردد. مبانی نظری پژوهش. بهرهوری: …

بهره وری| منابع علمی|ایبوک|مقاله انگلیسی|ترجمه|مبانی نظری …

دست داده سرمایه های انسانی برای هر سازمانی بیمناک بوده و هزینه آور است، زیرا هر سازمان برای آموزش، تربیت و آماده سازی کارکنان خود تا مرحله بهره وری و کارایی مطلوب هزینه های بسیار متحمل می شود و با از … ایجاد در ۰۶ بهمن ۱۳۹۵; ۲۳٫ PMD51-بهره وری- مبانی و چارچوب نظری پیشینه تحقیق داخلی و خارجی: (بسته های آموزشی مبانی نظری و …

[PDF]IT وری آنان با بهزه ) بزرسی رابطه بین استفاده کارکنان اس …

توسط نقی ایمانی – ‏۲۰۱۱
مبانی نظری و پیشینه تحقیق و انجام مصاحبه اکتشافی ۸ شاخص بهرهوری نیروی انسانی شامل: انگیزش، خلاقیت و نوآوری، روحیه رقابت پذیری، کاهش. هزینه فعالیتها، بهبود … هدف اصلی از انجام این تحقیق بررسی رابطه بین استفاده کارکنان از واقع می خواهیم بدانیم که سازمانها برای این که بهره وری بالاتری از. فناوری اطلاعات با بهره وری آنان …

تماشا | دانلود مبانی نظری ، ادبیات ، پیشینه تحقیق داخلی ، …

▶ ۰:۲۱

۱۸ فروردین ۱۳۹۷ – بارگذاری توسطپارس پروژه parsproje.com
مبانی نظری ، ادبیات ، پیشینه تحقیق داخلی ، پیشینه تحقیق خارجی در مورد فرهنگ سازمانی ۰۰:۲۲ · مبانی نظری ، ادبیات ، پیشینه تحقیق داخلی ، پیشینه تحقیق خارجی …

[PDF]ی ﻫﺎ در ﺳﺎزﻣﺎن راﺑﻄﻪ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ و ﺧﻼﻗﻴﺖ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ دو

۲۰ آذر ۱۳۹۱ – ﻲ و ﺧﻼﻗﻴﺖ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ. -. ﺗﻌﻴﻴﻦ راﺑﻄﻪ ﺑﻴﻦ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻣﺸﺎرﻛﺘﻲ و ﺧﻼﻗﻴﺖ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ. ﺗﺎ در ﺳﺎﻳﻪ ﺑﺮرﺳﻲ اﻫﺪاف و دﺳﺘﺎوردﻫﺎ ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﺘﻮاﻧﺪ ﺑﺎ اراﺋﻪ راﻫﻜﺎرﻫﺎی ﻣﻨﺎﺳـﺐ. راﻫﻨﻤﺎی ﻣﺪﻳﺮان و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﻳﺰان و ﻃﺮاﺣﺎن ﺳﺎزﻣﺎن ﻫﺎ در اﻧﺘﺨﺎب ﻣﺘﻨﺎﺳﺐ ﻓﺮﻫﻨـﮓ ﺳـﺎزﻣﺎﻧﻲ. ﺑﺎﺷﺪ ﺗﺎ ﺑﺪﻳﻦ وﺳﻴﻠﻪ ﻓﻀﺎی. ﻣﻨﺎﺳﺐ را ﺟﻬﺖ ﺑﺮوز اﺳﺘﻌﺪادﻫﺎ و ﺧﻼﻗﻴﺖ اﻓﺮاد در ﺳﺎزﻣﺎن ﻓﺮاﻫﻢ. ﻧﻤﺎﻳﺪ . ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی و ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﺗﺎرﻳﺨﻲ. -۱٫ ﻣﻔﻬﻮم ﺧﻼﻗﻴ. ﺖ. ﻫﻤﻪ ﺳﺎزﻣﺎن …

[PDF]ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺧﻼﻗﻴﺖ ﻭ ﻧﻮﺁﻭﺭ ﺑﺎ ﺑﻬﺮﻩ ﻭﺭ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺍﻧﺴﺎﻧﻲ

توسط احمدی – ‏۲۰۱۶ – ‏مقالات مرتبط
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ – در ﺗﺠﺰﯾﻪ و. ﺗﺤﻠﯿﻞ داده ﻫﺎ از ﺿﺮﯾﺐ ﻫﻤﺒﺴﺘﮕﯽ. ﭘﯿﺮﺳﻮن و رﮔﺴﯿﻮن ﭼﻨﺪﮔﺎﻧﻪ اﺳﺘﻔﺎده ﺷﺪه اﺳﺖ . ﻧﺘﺎﯾﺞ ﺣﺎﮐﯽ از آن اﺳﺖ ﮐﻪ. ﺑﯿﻦ. ﺧﻼﻗﯿﺖ. و. ﻧﻮآوری. ﮐﺎرﮐﻨﺎن. ﺑﺎ. ﺑﻬﺮه. وری. ﻣﻨﺎﺑﻊ. اﻧﺴﺎﻧﯽ. راﺑﻄﻪ. ای. ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ. و. ﻣﻌﻨ. ﺎدار. وﺟﻮد …. ﮐﻪ آﯾﺎ. ﺧﻼﻗﯿﺖ و ﻧﻮآوری ﺑﺎ ﺑﻬﺮه وری ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ. ر. اﺑﻄﻪ. ای. ﻣﻌﻨﺎدار. دارد؟ ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﭘﮋﻭﻫﺶ. دﯾﯽ. (Diy ,1999). ﭘﮋوﻫﺸﯽ. ﺑﺎ. ﻋﻨﻮان. ” ﭘﺸﺘﯿﺒﺎﻧﯽ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ از ﻧﻮآوری،. ﭼﺸﻢ اﻧﺪازﻫﺎﯾﯽ از ﺟﺎﻣﻌﻪ.

پایان نامه بررسی رابطه بین عوامل سازمانی ، مدیریتی و ارتقاء …

پایان نامه بررسی رابطه بین عوامل سازمانی ، مدیریتی و ارتقاء بهره وری نیروی انسانی پایان نامه جهت دریافت مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت چکیده: بهره وری و استفاده موثروکارآمد از منابع … بدیهی است در این روش با مطالعه کتب و مقالات تخصصی مرتبط و همچنین پایان نامه ها و تحقیقات انجام شده مبانی نظری تحقیق ، تدوین خواهد شد .

مبانی نظری خلاقیت، افراد و مدیران خلاق، نوآوری، نوآوری …

۲۴ اسفند ۱۳۹۶ – محقق گرامی،شما با جستجوی مبانی نظری خلاقیت، افراد و مدیران خلاق، نوآوری، نوآوری سازمانی، بهره وری سازمان وارد این صفحه شده اید محصول دانلودی(مبانی نظری … به سایت خودتان خوش آمدیدنام محصول دانلودی: مبانی نظری و پیشینه پژوهش خلاقیت شغلی (فصل ۲) درجه کیفی و رضایت از دانلود:عالی مبانی نظری و پیشینه …

مبانی نظری عدالت سازمانی | مقاله بیس مدیریت، پایان نامه، …

پیشینه ادبیات و مبانی نظری عدالت سازمانی، شامل ده ها مقاله ISI،علمی پژوهشی و کنفرانسی. … مبانی نظری در رابطه با عدالت سازمانی (organizational justice). تازه ترین مقالات فارسی علمی پژوهشی، مقالات آی اس آی(ISI) و مقالات … بررسی رابطه عدالت سازمانی و خلاقیت کارکنان, مدیریت چالش ها و راهکار ها, ۱۳۹۲. بررسی تأثیر عدالت سازمانی، …

[PDF]بررسی رابطه بین ویژگیهای شخصیتی و هوش سازمانی …

ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ. ﻣﯽ. ﻮﺷ. د و ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ. ﻓﮑﺮی ﺑﺮای رﻗﺎﺑﺖ ﭘﺬﯾﺮی ﺳﺎزﻣﺎﻧﻬﺎ ﻣﻬﻢ و ﺣﯿﺎﺗﯽ اﺳﺖ. (Moghimi & Ramezan, 1390 a). در. اداﻣﻪ. ﻫﺮ ﯾﮏ از ﻣﺘﻐﯿﺮﻫﺎی اﯾﻦ ﭘﮋوﻫﺶ ﺑﻪ اﺧﺘﺼﺎر. ﺑﯿﺎن ﺷﺪه اﺳﺖ. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ. وﯾﮋﮔﯿﻬﺎی ﺷﺨﺼﯿﺘﯽ. ﻋﻤﻠﮑﺮد اﻓﺮاد ﺗﺤﺖ ﺗﺄﺛﯿﺮ ﻣﺘﻐﯿﺮﻫﺎی زﯾﺎدی اﺳﺖ ﮐﻪ ﯾﮑﯽ از ﻣﻬﻢ. ﺗﺮﯾﻦ آﻧﻬﺎ. وﯾﮋﮔﯿﻬﺎی ﺷﺨﺼﯿﺘﯽ آﻧﺎن اﺳﺖ. ﻧﺘﺎﯾﺞ ﺑﻪ. دﺳﺖ آﻣﺪه از ﺑﺮرﺳﯽ ﺧﺼﻮﺻﯿﺎت ﺷﺨﺼﯿﺘﯽ اﻓﺮاد ﺣﺎﮐﯽ از آن.

[PDF]نقش میانجی تعهد – فصلنامه مدیریت بر آموزش سازمان ها

۸ آبان ۱۳۹۵ – ﺑﺎ اﻳﻦ ﺣﺎل، ﺑﺎ وﺟﻮد ﺗﻮﺟﻪ و. اﻫﻤﻴﺖ ﺑﺴﻴﺎر زﻳﺎد ﺑﺮ روی ﻣﻮﺿﻮع ﭼﺎﺑﻜﻲ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ، ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت ﻣﻮﺟﻮد ﻧﻤﻲ ﺗﻮاﻧﺪ ﺑﻪ اﻧﺪاز. ه. ﻛﺎﻓﻲ وﻳﮋﮔﻴﻬﺎی ﻳﻚ ﺳﺎزﻣﺎن ﭼﺎﺑﻚ را ﻛﻪ از ﺗﻌﻬﺪ ﺣﻤﺎﻳﺖ. ﻣﻲ. ﻛﻨﺪ را ﻣﺴﺘﻨﺪ ﺳﺎزی ﻛﻨﺪ. ﺑﺎ . … ﺗﻐﻴﻴﺮات داﺋﻤﻲ و ﻏﻴﺮﻗﺎﺑﻞ ﭘﻴﺶ ﺑﻴﻨﻲ در راﺑﻄﻪ ﺑﺎ ﺗﻌﻬﺪ و رﻓﺘﺎرﺷﻬﺮوﻧﺪی ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ و. ﻛﺎرآﻓﺮﻳﻨﻲ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ اراﺋﻪ دﻫﺪ . ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی ﭘﮋوﻫﺶ. ﭼﺎﺑﻜﻲ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ. ﺑﺎ اﻓﺰاﻳﺶ ﺗﻐﻴﻴﺮ در ﻣ. ﺤﻴﻂ ﻛﺴﺐ وﻛﺎر و رﻗﺎﺑﺘﻲ ﺷﺪن آن،.

[PDF]اولویت بندی عوامل موثر بر بهره وری منابع انسانی در راستای …

توسط پویا – ‏۲۰۱۳
ﻟﺬا ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺑﻬﺮه. وری ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ آن در. راﺳﺘﺎی اﻫﺪاف اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ و ﭼﺸﻢ. اﻧﺪاز دﻓﺘﺮ ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ و ﺗﺤﻮل اداری ﻣﯽ. ﺗﻮ. اﻧﺪ ﺑﺎﻋﺚ اﻓﺰاﯾﺶ اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ و ﮐﺎراﯾﯽ اﯾﻦ دﺳﺘﮕﺎه. ﻣﻬﻢ ﺣﮑﻮﻣﺘﯽ. ۲٫ در اﯾﻦ اﺳﺘﺎن. ﮔﺮدد . ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﻃﺒﻖ ﺗﻌﺮﯾﻒ. ﺳﺎزﻣﺎن. ﺑﻬﺮه. وری ژاﭘﻦ. ۳٫ ، ﺑﻬﺮه. وری ﺑﻪ ﺣﺪاﮐﺜﺮ رﺳﺎﻧﺪن اﺳﺘﻔﺎده از ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ، ﻧﯿﺮوی اﻧﺴﺎﻧﯽ، و ﺳﺎﯾﺮ ﻋﻮاﻣﻞ. ﺑﻪ ﺷﯿﻮه ﻋﻠﻤﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ ﮐﺎﻫﺶ ﻫﺰﯾﻨﻪ. ﻫﺎ، ﮔﺴﺘﺮش ﺑﺎ. زارﻫﺎ، اﻓﺰاﯾﺶ اﺷﺘﻐﺎل و …

[PDF]آﻓﺮﯾﻦ ﺑﺮ ﻧﻮآوری ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﺑﺎ ﻣﯿﺎﻧﺠﯿﮕﺮی ﺑﺮرﺳﯽ ﺗﺄﺛﯿﺮ رﻫ – مطالعات مدیریت …

توسط رستگار – ‏۲۰۱۶
۲۴ فروردین ۱۳۹۵ – ﻧﺘﺎﯾﺞ ﺗﺤﻘﯿﻖ آن. ﻫﺎ ﻫﻢ. ﭼﻨﯿﻦ ﻧﺸﺎن داد رﻫﺒﺮی ﺗﺤﻮل. آﻓﺮﯾﻦ. ﺗﺄﺛﯿﺮ ﻣﺜﺒﺖ و ﻣﻌﻨﺎداری ﺑﺮ ﻧﻮآوری ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ دارد . ﻓﺮﺿﯿﺎت و ﻣﺪل ﻣﻔﻬﻮﻣﯽ ﭘﮋوﻫﺶ. ﻣﺪل ﻣﻔﻬﻮﻣﯽ ﭘﮋوﻫﺶ. ﺑﺎ ﺗ. ﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ اراﺋﻪ ﺷﺪه در اﯾﻦ ﻓﺼﻞ از ﺗﺤﻘﯿﻖ و ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺑﺮرﺳﯽ راﺑﻄﻪ. رﻫﺒﺮی ﺗﺤﻮل. آﻓﺮﯾﻦ ﺑﺎ ﻧﻮآوری ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﺑﺎ ﻣﯿﺎﻧﺠﯿﮕﺮی ﺗﺴﻬﯿﻢ داﻧﺶ در ﺟﺎﻣﻌﻪ آﻣﺎری ﻣﻮرد. ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ، ﻣﺪل اراﺋﻪ ﺷﺪه ذﯾﻞ ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳﯽ ﻗﺮار ﺧﻮاﻫﺪ ﮔﺮﻓﺖ. (. ﺷﮑﻞ. ).۱٫

مبانی نظری و تئوری های متغیر های مربوط به رشته مدیریت | Ali …

۵ آبان ۱۳۹۶ – مبانی نظری متغیرهای رشته مدیریت. در این صفحه مبانی نظری و پیشینه تحقیق در مورد متغیر های رشته مدیریت گردآوری شده است برای مشاهده جزییات و دانلود فایل مربوطه بر روی عنوان مورد نظر کلیک نمایید برای مشاهده لیست کامل بر روی لینک ذیل کلیک نمایید …

[DOC]دانلود مقاله به فارسی – کمیته امداد فارس

در این راستا تحقیق حاضر با هدف بررسی عوامل موثر بر بهره وری منابع انسانی ( شامل : تعهد سازمانی، خلاقیت شغلی ، مشارکت سازمانی ، رضایت شغلی) و تاثیر ان بر توانمندسازی مدیران کمیته امداد امام ….. با توحه به بررسیهای مبانی نظری و پیشینه تحقیق، عواملی که می توانند بهره وری نیروی انسانی را تحت تأثیر قرار دهند عبارتند از:.

برترین پکیج مبانی نظری مدیریت مشارکتی – دانلود فایل | …

۲۱ فروردین ۱۳۹۷ – برترین پکیج مبانی نظری و پیشینه تحقیق استقرار مدیریت دانش در سازمانهای دولتی – دانلود فایل ما اولین نیستیم ولی بی شک برترین هستیماینک شما با جستجوی ((مبانی نظری و پیشینه تحقیق استقرار مدیریت دانش در سازمانهای دولتی)) وارد صفحه فروش فایل دانلودی -مبانی نظری و پیشینه تحقیق استقرار.

نسخه قابل چاپ – دانلود پروژه و پایان نامه رشته مدیریت

مبانی-نظری-استرس-شغلی-و-فشار-روانی-در- فصل دوم پایان نامه (مبانی نظری و پیشینه تحقیق)، در رابطه با تاریخچه، ماهیت استرس، مفهوم استرس، تعاریف استرس از دیدگاههای مختلف، دلایل و اهمیت استرس، علائم استرس، نظریات مختلف در مورد استرس، تاثیر استرس بر جنبه های مختلف فردی سازمانی و محیط کاری و نیز مفاهیم مرتبط دیگر …

جدیدترین مقالات رشته مدیریت با ترجمه – ترجمه فا

جدیدترین مقالات انگلیسی مدیریت با ترجمه : دانلود رایگان مقاله انگلیسی و نمونه ترجمه + خرید ترجمه آماده تایپ شده با فرمت ورد رشته های مدیریتی. … تغییر و تحول سازمانی از طریق بهبود تعلق و مشارکت کارکنان – چگونگی استفاده از روشهای موثر برای بهبود بهره وری کسب و کار و توسعه و افزایش سهم بازار (نشریه امرالد)

[PDF]ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ ﺟﺘﻤﺎﻋﻲ و ﻛﺎرﻛﺮدﻫﺎی آن در ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ و ﺑﺎﻟﻨﺪﮔﻲ ﺳﺮ

ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ و ﺑﺎﻟﻨﺪﮔﻲ آن. ﺑﻪ ﺷﻴﻮه. ی ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ و ﺗﺤﻘﻴﻖ اﻧﺠﺎم. ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ. ﭘﮋوﻫﺶ. ﻫﺎی ﻣﺤﻘﻘﺎن و ﺳﻨﺠﺶ ﻫﺎی ﻛﻴﻔﻲ. -. آﻣﺎری ﻣﺘﻌﺪد. ﻣﻮﻳﺪ راﺑﻄﻪ. ی ﻣﺴـﺘﻘﻴﻢ و ﻣﺜﺒﺖ ﺳـﺮﻣﺎﻳﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ. ﺑﺎ. ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ. ﺳـﺎزﻣﺎﻧﻲ. و رﻫﺒﺮی … ﭘﻴﺸـﺮو را رﻫﺒﺮ ﻗﻠﻤﺪاد ﻛﺮد. رﻫﺒﺮی ﺳـﺎزﻣﺎﻧﻲ ﻧﻴﺰ از ﻣﻔﺎﻫﻴﻢ و ﺟﺎﻳﮕﺎه ﻫﺎﻳﻲ ﺳـﺖ ﻛﻪ ﻧﺴـﺒﺖ ﺗﻨﮕﺎﺗﻨﮕﻲ ﺑﺎ. ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ دارد. اﻳﻦ ﻣﻔﻬﻮم ﻧﻴﺰ ﺗﻌﺮﻳﻒ و ارﺗﺒﺎط آن ﺑﺎ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺑﺮرﺳﻲ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ. .۲٫ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی و ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ.

[PDF]بر کالن داده راهبرد مدیریت منابع انسانی در عصر دیجیتال با …

توسط ملک زاده – ‏۲۰۱۷
تمرکز صرف روی بهره وری انسان برای ارتقاء بهره وری سازمان با. حوزه بهداشت و درمان، بازاریابی و رفتار مشتری انجام شده است اما در. شئون انسانی سازگاری ندارد. توجه به نیازهای درونی و قوای نهفته در حوزه مدیریت منابع انسانی کمتر بدان توجه شده و برای مدیران. انسان و پرورش خلاقیت های انسانی عاملی است که پیشبرد انسان و سازمان ها …

[PDF]بررسی رابطه بین سرمایه فکری و عملکرد سازمانی – مجله …

ﭘﺲ از ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﭘﯿـﺸﯿﻨﻪ. ﻣﻮﺿﻮع و ﺑﺮرﺳﯽ اﻟﮕﻮﻫﺎی. ﻣﻮﺟﻮد در ﻣﻮرد ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﻓ. ﮑﺮی و ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ و ﺷﮑﻞ. ﮔﯿﺮی ﭼﺎرﭼﻮب ﻧﻈـﺮی،. ﻣﺘﻐﯿﺮﻫﺎی ﻣﻬﻢ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ و ﻣﺪل ﻣﻔﻬﻮﻣﯽ و ﻓﺮﺿﯿﺎت ﺗﺤﻘﯿﻖ ﻣﺸﺨﺺ ﮔﺮدﯾﺪ . ﺑﺮای اﻧﺪازه ….. ( آن. ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ اﻧﺴﺎﻧﯽ، ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺳﺎﺧﺘﺎری. و. ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ. راﺑﻄﻪ. )ای. ﺑﻪ ﺗﻮﺳﻌﻪ و ﮔـﺴﺘﺮش اﯾـﻦ ﺣـﻮزه. در ﺳﺎزﻣﺎن ﺑﭙﺮدازﻧﺪ . اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ و. ﺑﻬﺮه. وری. ﺑﯿﺶ از ﭘـﯿﺶ ﺳـﺎزﻣﺎن ﻣﺮﻫـﻮن ﺗﻮﺟـﻪ ﺑـﻪ داﻧـﺶ و ﺳـﺮﻣﺎﯾﻪ. ﻓﮑﺮی ﺑﻮده و ﺑ.

[PDF]آوری اطالعات و کیفیت فن ین هوش سازمانی در رابطه ب میانجی …

توسط حافظیان – ‏۲۰۱۷
نقش میانجی هوش سازمانی در رابطه بین کیفیت فن آوری اطلاعات و. عملکرد شغلی … امروز مدیریت کنند . در دنیای متلاطم و پر شتاب امروز افرادی موفق و کارا هستند که از بهره. هوشی بالا بهره مندند. چنین افرادی با بهره گیری از هوش خود بر مسائل و مشکلات زندگی غلبه …. با توجه به مبانی نظری، پیشینه و مدل مفهومی پژوهش. (شکل ۱)، این پژوهش …

مبانی نظری و پیشینه رابطه خلاقیت سازمانی و ویژگی های …

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه رابطه خلاقیت سازمانی و ویژگی های جمعیت شناختی با بهره وری سازمانی کارکنان. دانلود فایل. بصورت فایل ورد همراه با منابع مقدمه. ۱۲ ۱-۲- مبانی نظری موضوع پژوهش…. ۱۳ ۱-۱-۲- بهره وری سازمانی.. ۱۳ ۱-۱-۱-۲- تعاریف… ۱۳ ۲-۱-۱-۲- تاریخچه بهره وری.. ۱۵ ۳-۱-۱-۲- اهمیت بهره وری.. ۱۵ ۴-۱-۱-۲- هفت «C» …

پروانه آبی | بررسی رابطه بین یادگیری سازمانی و …

۴ مرداد ۱۳۹۶ – تحقیق حاضر به منظور بررسی رابطه بین عوامل توانمندسازی نیروی انسانی با یادگیری سازمانی کارکنان بانک سپه، به روش همبستگی در این سازمان انجام شد. … اهداف تحقیق : ۵. فرضیه های تحقیق : ۵. تعریف مفاهیم و واژگان اختصاصی: ۶. فصل دوم: ادبیات نظری پژوهش. مقدمه : ۹. پیشینه نظری: ۱۰. یادگیری سازمانی: ۱۰. ü…

مقاله رابطه فرهنگ سازمانی و خلاقیت سازمانی در سازمانهای دولتی

۵ روز پیش – مبانی نظری و پیشینه تاریخی. ۶٫ ۱- مفهوم خلاقیت.. ۶٫ ۱-۲-مراحل فرآیند خلاقیت: ۷٫ ۱-۳-عوامل تأثیرگذار بر خلاقیت و نوآوری سازمانی: ۷٫ ۱-۴-موانع خلاقیت و نوآوری … پژوهش حاضر با توجه به اهمیت و ضرورت وجود خلاقیت و نوآوری در سازمانها سعی کرده رابطه بین فرهنگ حاکم بر سازمانها و خلاقیت سازمانی را در سطح سازمانهای …

افراد و مدیران خلاق، نوآوری، نوآوری سازمانی، بهره وری سازمان

۲۶ اسفند ۱۳۹۶ – ما بهترین محصولات را برای رضایت شما گرد آورده ایمنام محصول دانلودی: مبانی نظری خلاقیت، افراد و مدیران خلاق، نوآوری، نوآوری سازمانی، بهره وری سازمان درجه کیفی و رضایت از دانلود:عالی مبانی نظری خلاقیت، … فایل دانلود پاورپوینت خلاقیت و نوآوری با آرزوی بهترینها برای شما عزیزان با سلام حضور مشتریان گرامی.

[PDF]345 K

تمرکز بر نظامهای ارتقای بهرهوری بر اساس هم راستای عملکرد با اهداف و استراتژی کلان. سازمان میدانند. سرمایه های انسانی محور تحقق هر نوع بهره وری است و مدیریت مؤثر … مبانی نظری تحقیق. رسانه ملی. صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران (رسانه ملی) در حال حاضر دارای ۲۱ شبکه. سراسری و ۳۰ شبکه استانی و ۳ مرکز شهری تلویزیونی و نیز ۱۶ …

[PDF]ﺑﺮرﺳﯽ ﻋﻮاﻣﻞ ﺗﺄﺛﯿﺮ ﮔﺬار در اﯾﺠﺎد ﻧﻮآوری،ﺧﻼﻗﯿﺖ و ﮐﺎرآﻓﺮ

آن اﯾﺪه ﻫﺎی ﺑﺪﯾﻊ و ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺑﻬﺮه ﺑﺮداری از ﻓﺮﺻﺘﻬﺎ و ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻣﻮﺟﻮد ﺷﻨﺎﺳﺎﺋﯽ و ﭘﯿﺎده ﺳﺎزی. ﻣﯿﺸﻮﻧﺪ . ﯾﮑﯽ از ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﻋﻮاﻣﻞ ﺗﻘﻮﯾﺖ و ﮔﺴﺘﺮش. ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻧﻮآوری. ،. ﺧﻼﻗﯿﺖ و ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻨﯽ وﺟﻮد ﺳﺎﺧﺘﺎر و ﺗﺸﮑﯿﻼت ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ. ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ . ﺳﺎزﻣﺎن. ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻦ ﺗﻼﺷﻬﺎی ﻧﻮآوراﻧﻪ را ﺟﻬﺖ. اراﺋﻪ. ﻣ. ﺤﺼﻮﻻت. و ﺧﺪﻣﺎت ﺟﺪﯾﺪ. رﺷﺪ ، ﺑﻬﺒﻮد و ﺣﻤﺎﯾﺖ ﻣﯿﮑﻨﺪ و ﺑﺴﺘﺮ اﯾﻦ ﭘﻮﯾﺎﯾﯽ را. ﻓﺮاﻫﻢ ﻣﯿﺴﺎزد . در اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺳﻌﯽ ﮔﺮدﯾﺪ ﺗﺎ ﺿﻤﻦ. ﺷﻨﺎﺳﺎﺋﯽ. ﻣﺒﺎﻧﯽ …

پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش

یافته‌های تحقیق عبارتند از: میزان تعهد سازمانی کارکنان با میزان بهره‌وری و ابعاد آن رابطه دارد، همچنین رابطه‌ی معناداری بین میزان بهره‌وری و متغیرهای دموگرافیک جنس، سن، سابقه‌کار و تحصیلات وجود دارد. …. مقاله‌‌ی حاضر یک تحقیق پیمایشی تحت عنوان “بررسی رابطه‌ی بین خلاقیت و بهره‌وری (کارآیی و اثربخشی ) در آموزش و پرورش است.

[PDF]ﻫﺎی اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺑﺮ ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺷﻐﻠﯽ ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﺗﺄﺛﯿﺮ اﺳﺘﻔﺎده از – مجله پژوهش های …

توسط شایان – ‏۲۰۱۷ – ‏مقالات مرتبط
۷ اسفند ۱۳۹۵ – ﻫـﺎی. ﻋﻤﻠﮑـﺮد ﺷـﻐﻠﯽ، ﺳـﺮﻣﺎﯾﻪ. اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، رﺿﺎﯾﺖ ﺷﻐﻠﯽ و ﺗﻌﻬﺪ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ رواﺑﻂ ﻣﻌﻨﺎداری وﺟﻮد دارد. واژه. ﻫﺎی. ﮐﻠﯿﺪی: رﺳﺎﻧﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، رﺿﺎﯾﺖ ﺷﻐﻠﯽ، ﺗﻌﻬﺪ. ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ، ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺷﻐﻠﯽ . -۱ … ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی. در. اﯾﻦ. ﻗﺴﻤﺖ،. اﺑﺘﺪا. ﻣﺒﺎﺣﺜﯽ. در. زﻣﯿﻨﻪ ﻣﺘﻐﯿﺮﻫﺎی. ﻣﺴﺘﻘﻞ. و. واﺑﺴﺘﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ. اراﺋـﻪ. ﺷـﺪه. و. ﺳـﭙﺲ. ﺑـﺎ. اﺳﺘﻔﺎده. از. ادﺑﯿﺎت. ﭘﮋوﻫﺸﯽ،. و. ﺗﺌﻮری. ﻫﺎ. ﺑﻪ. ذﮐﺮ. راﺑﻄﻪ اﯾﻦ. ﻣﺘﻐﯿﺮﻫﺎ. ﭘﺮداﺧﺘﻪ. ﻣﯽ. ﺷﻮد.

[PDF]ﻫﺎی در ﺳﺎزﻣﺎن و اﻧﮕﯿﺰه اﻓﺮاد ﺑﺮای ﻧﻮآوری ﺑﺮرﺳﯽ راﺑﻄﻪ ﺑﯿﻦ – ابتکار و …

توسط ضرغامی – ‏۲۰۱۲
۲۴ خرداد ۱۳۹۱ – ﻫﺎی ﭘﮋوﻫﺸﯽ ﺑﺎ اﻧﺠﺎم ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﻮردی در ﭘﮋوﻫﺸﮑﺪه ﭘﺮدازش. ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ ﻋﻼﺋﻢ اﻧﺠﺎم ﺷﺪه اﺳﺖ . ﺑﺪﯾﻦ. ﻣﻨﻈﻮر ﭘﺲ از ﺑﺮرﺳﯽ ادﺑﯿﺎت ﻣﻮﺿﻮع و ﺗﻨﻈﯿﻢ ﻓﺮﺿﯿﺎت ﭘﮋوﻫﺶ،. از دو ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ اﺳﺘﺎﻧﺪارد. « ﺧﻼﻗﯿﺖ رﻧﺪﺳﯿﭗ. ۶٫ » «و. اﻧﮕﯿﺰه ﺑ. ﮐﺎﻪ. ر. ﮔﯿﺮی ﻧﻮآوری و اﺑﺘﮑﺎر در ﺷﻐﻞ. ﺑﻪ». ﻣﻨﻈﻮر اﻧﺠﺎم ﺗﺤﻘﯿﻖ اﺳﺘﻔﺎده ﺷﺪ . ۱٫ creativity. 2. innovation . 3. داﻧﺸﺠﻮی. دﮐﺘﺮی. ﻣﻬﻨﺪﺳﯽ ﺻﻨﺎﯾﻊ. -. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺳﯿﺴﺘﻢ و ﺑﻬﺮه. وری داﻧﺸﮕﺎه …

[PDF]داﻧﺸﮕﺎه در ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ وری و ﺑﻬﺮه ارﺗﺒﺎط ﺑﯿﻦ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪ – مطالعات رسانه ای

توسط طوطیان اصفهانی – ‏۲۰۱۴
در ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ ﭘﺬﯾﺮی ﮐﺎرﮐﻨﺎن. ﻣﯽ. ﮔﺮدد. ،. ﭼﺮا ﮐﻪ آﻧﺎن ﺑﺎ آزادی ﻋﻤﻠﯽ ﮐﻪ در اﻧﺠﺎم ﮐﺎرﻫﺎ ﺑﻪ دﺳﺖ. ﻣﯽ. آورﻧﺪ. ،. ﺧـﻼق و ﺧـﻮد. ﻣﺪﯾﺮ. ﻣﯽ. ﮔﺮدﻧﺪ و اﯾﻦ ﻫﻤﺎن ﺣﻠﻘﻪ ﮔﻢ ﺷﺪه. ای. اﺳﺖ ﮐﻪ در اﯾﺠﺎد ﺑﻬﺮه. وری. ﺳـﺎزﻣﺎﻧﯽ. ﻣـﯽ … اﻓﺰاﯾﺶ ﻣﺸﺎرﮐﺖ و ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزی از ﻋﻤﺪه. ﺗﺮﯾﻦ. اﻫﺪاف اﺻﻠﯽ و ارزﺷﻬﺎی واﻻی ﺣﻮزه ﺗﺤﻮل ﺳﺎزﻣﺎن ﺑﻮده اﻧـﺪ . اﯾـﻦ ﻣﺒـﺎﻧﯽ. ﺗﺤﻮل ﺳﺎزﻣﺎن. ،. ﻫﻢ در. ﻋﻤﻞ و ﻫﻢ از ﻃﺮﯾﻖ ﺗﺤﻘﯿﻖ. ،. اﻋﺘﺒﺎر ﺧﻮد را ﺛﺎﺑﺖ ﻧﻤـﻮده اﺳـﺖ ﺗﺤﻘﯿﻘـﺎت ﻣﺮﺑـﻮط …

ساز و کار تعامل نظام پیشنهادها و مدیریت دانش(قسمت اول) – پرنیان

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ – در این نظام کلیه کارکنان از عالی ترین رده سازمانی تا پائین ترین سطح آن می توانند تفکر و دانش خود را در قالب پیشنهاد ها، ایده ها ، ابتکارات و نظرات، جهت رفع … سیستم مدیریت دانش فراهم می آید ، استقرار آن با سرعت بیشتر و هزینه کمتری امکان تحقق می یابد که ماحصل آن بهره وری بالاتر در این حوزه کاری خواهد بود .

مبانی نظری و ادبیات فصل ۲ پایان نامه بهره وری نیروی انسانی

عوامل مؤثر بر کارآیی و اثربخشی سازمانها (با توجه به نقش کلیدی نیروی انسانی). فناوری و بهره وری. فناوری اطلاعات و بهره وری. تأثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بر بهره وری. ارتباط فناوری اطلاعات با کارآیی و اثربخشی سازمان. فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیروی انسانی. بخش چهارم : پیشینه تحقیق. نتیجه گیری از تحقیقات داخلی و …

[DOC]فرهنگ سازمانی – پلیس

ابزار تحقیق شامل دو پرسشنامه ساختار سازمانی استیفن رابینز (۱۹۸۶) و فرهنگ سازمانی دنیسون (۲۰۰۰) بود که روایی آن ها با استفاده از نظر متخصصان بررسی و پایایی … مبانی نظری تحقیق. مفهوم ساختار سازمان. ساختار سازمانی تصریح می کند که وظایف، چگونه تخصیص داده شوند، چه شخصی به چه کسی گزارش دهد و سازوکارهای هماهنگی …

مبانی نظری و پیشینه رابطه خلاقیت سازمانی و ویژگی های … – …

۱۸ فروردین ۱۳۹۷ – مبانی نظری و پیشینه رابطه خلاقیت سازمانی و ویژگی های جمعیت شناختی با بهره وری سازمانی کارکنان از دسته بندی علوم انسانی ارائه شده از سایت دانلود تحقیق و پاورپوینت و مشخص شده با برچسبهای جهت دانلود شما دوستان مهیا شده است. در همه موضوعات می توانید فایلهای خودتون رو با جستجو در سایت بیابید و دانلود …

رابطه فرهنگ سازمانی و وجدان کاری کارکنان با نقش میانجی …

مقدمه و بیان مسأله. سازمان‌های امروزی به اهمیت منابع انسانی به عنوان تأثیرگذارترین عامل رشد و بهره‌وری سازمان و دارایی ارزشمندی برای ایجاد مزیت رقابتی در اقتصاد دانش محور پی برده‌اند (ساروخانی و طالبیان، ۱۳۸۱). نیروی انسانی هر جامعه، سرمایه جاودان و فعال تولید، آفرینش، رفاه مادی و نیل به اهداف معنوی و تعالی انسانی است و دیگر عوامل …

فایل چی | دانلود مقاله، تحقیق، پروژه و نمونه سوالات | برگه ۴

مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه خلاقیت سازمانی با بهره وری سازمانی. ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ پروژه و پایان نامه دیدگاه‌ها برای مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه خلاقیت سازمانی با بهره وری سازمانی بسته هستند. مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه خلاقیت سازمانی با بهره وری سازمانی دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه خلاقیت …

بررسی تأثیر نظام ارزیابی عملکرد کارکنان بر عوامل مؤثر …

با توجه به فرضیه اصلی “نظام ارزیابی عملکرد کارکنان بر بهره وری منابع انسانی رابطه دارد” اقدام به جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات در شهرداری اصفهان گردید. …. افزایش بهره وری و بهبود عملکرد سازمانی ارائه نمود. پیشینه تحقیق پیشینه داخلی – مدنی (۱۳۸۸). تحقیقی تحت عنوان “مقایسه رابطه نظام ارزشیابی عملکرد و بهره وری منابع …

بررسی تاثیر توانمندسازی منابع انسانی بر عملکرد سازمان – …

بنابراین با توجه به این موضوع، لازم است در حوزه درمان و توانمندسازی منابع انسانی، به این عوامل در سازمان توجه گردد. … ۱-۵-۲- فرضیه‌های تحقیق ۷ ۱-۵-۲-۱- فرضیه‌‌ اصلی ۷ ۱-۵-۲-۲- فرضیه‌‌های فرعی ۷ ۱-۶- قلمرو تحقیق ۸ ۱-۷- تعاریف مفهومی/ عملیاتی متغیرها ۸ ۱-۷-۱- تعاریف نظری تحقیق ۸ ۱-۷-۲- … فصل دوم: ادبیات و پیشینه تحقیق

بررسی ارتباط نظام جبران خدمات کل با بهره‌وری نیروی انسانی …

تحقیق حاضر با هدف بررسی رابطه نظام جبران خدمات کل با بهره وری نیروی انسانی صورت گرفته است. … ۲ فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه تحقیق ۱۲ …. توجه به نیروی انسانی در قالب آمورش و رشد کارکنان سازمان، کوشش در ایجاد روحیه و انگیزه و برانگیختن قوه خلاقیت و ابتکار آنان و بخصوص کسب مشارکت افراد به منظور دستیابی به …

اثر میانجی فرهنگ سازمانی بر رابطه بین سبک رهبری مدیران و …

این پژوهش با هدف بررسی تاثیر سبک رهبری مدیران بر خلاقیت کارکنان با توجه به نقش میانجی فرهنگ سازمانی در سال ۱۳۹۱ در بیمارستان مدرس شهرستان ساوه انجام گرفت. … در این بین نقش سبکرهبری، فرهنگ سازمانی و خلاقیت، به عنوان سه عامل مهم تﺃثیرگذار بر بهرهوری و اثربخشی بیمارستانها حائز اهمیت بوده و بر بالندگی سازمان، …

[PDF]ورزﺷﯽ ﺟﻤﻬﻮری اﺳﻼﻣﯽ ﻫﺎی ﻓﺪراﺳﯿﻮن ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ ﻣﺪل – پژوهشنامه …

توسط عیدی – ‏۲۰۱۲
ﺳﺎﺧﺘﻪ اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﺑﺎ ﻣﻄﺎﻟﻌﮥ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و در ﯾﮏ ﻓﺮ اﯾﻨﺪ اﮐﺘﺸﺎﻓﯽ ﺗﻨﻈﯿﻢ و ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده. از روش ﺗﺤ. ﻠﯿﻞ ﻋﺎﻣﻠﯽ اﮐﺘﺸﺎﻓﯽ. ۶۲٫ ﺳﺆال در ﻗﺎﻟﺐ ﭼﻬﺎر اﻟﮕﻮی اﻫﺪاف ﻋﻘﻼﻧﯽ، ﺳﯿﺴﺘﻢ. ﻫﺎی ﺑﺎز، ﻓﺮ اﯾﻨﺪﻫﺎی داﺧﻠﯽ، رواﺑﻂ اﻧﺴﺎﻧﯽ و. ﻫﺸﺖ ﺧﺮده ﻣﻘﯿﺎس اﻧﻌﻄﺎف. ﭘﺬﯾﺮی، ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. رﯾﺰی، ﺑﻬﺮه. وری، ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ، ﺛﺒﺎت ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ، دﺳﺘﺮﺳﯽ ﺑﻪ اﻃّﻼﻋﺎت، اﻧﺴﺠﺎم ﻧﯿﺮوی ﮐﺎر. و ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﻣﺘﺨﺼ ﺺ ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﺷﺪ . ﺟﺎ. ﻣﻌﮥ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﻓﺪراﺳﯿﻮن. ﻫﺎی ورزﺷﯽ.

[PDF]در ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﻫﯽ اﻧﺘﻈﺎﻣﯽ ﮐﺎری ﻧﯿﺮوی اﻧﺴﺎﻧﯽ و ارﺗﺒﺎط آن ﺑﺎ ا – ResearchGate

۱۸ آذر ۱۳۹۳ – ﺳﻨﺠﺶ. ﺑﻬﺮه. وری. ﻧﯿﺮوی اﻧﺴﺎﻧﯽ و ارﺗﺒﺎط آن ﺑﺎ اﺧﻼق. ﮐﺎری. در ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﻫﯽ اﻧﺘﻈﺎﻣﯽ. اﺳﺘﺎن آذرﺑﺎﯾﺠﺎن ﻏﺮﺑﯽ. ﺷﯿﺮوان ﮐﯿﻮاﻧﯽ. ۱٫ ﭼﮑﯿﺪه. : اﻣﺮوزه اﻓﺮاد. وﻗﺘﯽ در ﯾﮏ ﺟﺎﯾﮕﺎه. و. ﭘﺴﺖ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﻗﺮار. ﻣﯽ ….. ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺳﻬﺮاﺑﯽ و ﺧﺎﻧﻠﺮی در ﺳﺎل. ۱۳۸۸٫ ارﺗﺒﺎط ﺑﯿﻦ ﻣﻘﻮﻟﻪ اﺧﻼق، ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت و رﻓﺘﺎر ﺷﻬﺮوﻧﺪی ﺑﺮرﺳﯽ ﺷﺪه اﺳﺖ . ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی. ﺗﺎرﯾﺨﭽﻪ ﺑﻬﺮه وری. : ﻣﯽ. ﺗﻮان ﮔﻔﺖ ﺑﺮای ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺑﺎر ﻟﻐﺖ ﺑﻬﺮه وری. ۱٫ ﺗﻮ.

دانلود پایان نامه، پروپوزال، پروژه در مورد افزایش بهره وری …

برای دانلود پایان نامه و پروپوزال در مورد افزایش بهره وری نیروی انسانی و پروژه دانشجویی و گزارش سمینار و تز در مورد افزایش بهره وری نیروی انسانی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و کارشناسی از … پایان نامه بررسی رابطه بین ارزش سرمایه انسانی با بهره وری ، سودآوری و ارزش بازار در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران.

نمونه ای از مقدمه، مبانی نظری و پیشینه پژوهش – علمی، آموزشی، …

باتمان و ارگان(۱۹۸۳) برای اولین بار از اصطلاح رفتار شهروندی سازمانی[۲] استفاده کردند و آن را به عنوان اقدامات بخشی از کارکنان برای بهبود بهره وری و همبستگی و انسجام در … همچنین تحقیقات نشان داد بین رهبری تحول آفرین با تعهد کارکنان، سطوح پایین استرس شغلی، رضایت شغلی و رضایت از رهبر، خلاقیت، هوش عاطفی، مبادله رهبر- …

[PDF]بررسی اثربخشی سازمانی فدراسیون های منتخب ورزشی ایران

۱۶ بهمن ۱۳۸۹ – اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﺑﺎ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی در ﻓﺮاﯾﻨﺪ اﮐﺘﺸﺎﻓﯽ ﺗﻨﻈﯿﻢ و ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از روش ﺗﺤﻠﯿﻞ ﻋﺎﻣﻠﯽ اﮐﺘﺸﺎﻓﯽ. ۶۲٫ ﺳﺆال و ﻫﺸﺖ … ﻧﺎﻣﻪ ﺑﺎ. اﺳﺘﻔﺎده از آﻟﻔﺎی ﮐﺮوﻧﺒﺎخ. ۸۴٫ /۰٫ ۰٫ = α. ﺑﻮد. ﻧﺘﺎﯾﺞ داده. ﻫﺎی ﺗﺤﻘﯿﻖ ﻧﺸﺎن داد ﮐﻪ از ﺑﯿﻦ ﭼﻬﺎر اﻟﮕﻮی اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ. در ﻓﺪراﺳﯿﻮن. ﻫﺎی ورزﺷﯽ، اﻟﮕﻮی اﻫﺪاف ﻋﻘﻼﻧﯽ (ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. رﯾﺰی، ﺑﻬﺮه. وری) در ﻫﺮ ﭼﻬﺎر ﻓﺪراﺳﯿﻮن ﻏﺎﻟﺐ ﺑﻮد. و در اوﻟﻮﯾﺖ …. ﻣﺮور ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ در ﺣﻮزه ﺳﺎزﻣﺎن.

[PDF]تأثیر فرهنگ سازمانی بر عملکرد سازمان با نقش میانجی …

ایـن تحقیـق بـا هـدف بررسـی تأثیـر ارتبـاط فرهنـگ سـازمانی بـر عملکـرد سـازمان بـا نقـش میانجـیِ نـوآوری،. نگاشـته شـده … هنجارهـا و ارزش هـا، بـه عنـوان مبانـی فرهنگی یک سـازمان، شـالوده وجودی آن را تشـکیل می دهـد و نقطه، تمیز. خـوب و بـد را …. فرهنــگ عقایــی: »هــدف آن، بهــره وری و کارایــی اســت کــه بــه صــورت رقابتــی، نتایــج خاقانــه و.

[PDF]ﺑﺎ ﺗﻌﻬﺪ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ اﺳﻼﻣﻲ راﺑﻄﻪ اﺧﻼق ﻛﺎر و رﺿﺎﻳﺖ ﺷﻐﻠﻲ در

توسط AR Meybodi – ‏۲۰۱۶ – ‏مقالات مرتبط
ﭼﻜﻴﺪه. ﻫﺪف از اﻧﺠﺎم اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ ﺑﺮرﺳﻲ راﺑﻄﻪ ﺑﻴﻦ اﺧﻼق ﻛﺎر. اﺳﻼﻣﻲ. ﺑﺎ ﺗﻌﻬﺪ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ و. رﺿﺎﻳﺖ ﺷﻐﻠﻲ در ﭘﺮﺳﺘﺎران اﺳﺘﺎن ﻳﺰد ﺑﻮد . ﺟﺎﻣﻌﻪ آﻣﺎری اﻳﻦ ﺗﺤﻘﻴﻖ را ﭘﺮﺳ. ﺘﺎران. ﺑﻴﻤﺎرﺳﺘﺎن. ﻫﺎی دوﻟﺘﻲ اﺳﺘﺎن ﻳﺰد ﻛﻪ. ۱۳۰۰ …. دواﻧﺪ و ﺧﻮد ﻧﻮﻋﻲ وﺟﻪ ﻏﺎﻟﺐ ﻣﻲ. ﻳﺎﺑﺪ ﻛﻪ ﺟﺎﻣﻌﻪ را ﺑﺎ آن ﻣﻲ. ﺗﻮان ﺷﻨﺎﺧﺖ. (. ﻗﺮاﻣﻠﻜﻲ،. )۱۳۸۷ . اﺳﺘﺎد ﻣﺤﻤﺪﺗﻘﻲ ﻣﺼﺒﺎح. ﻳﺰدی در ﻛﺘﺎب ﻓﻠﺴﻔﻪ ا. ﺧﻼق ﭼﻬﺎر ﻣﻌﻨﻲ و ﻛﺎرﺑﺮد را ﺑﺮای اﺧﻼق ذﻛﺮ ﻛﺮده. اﻧﺪ. ﻛﻪ ﻋﺒﺎرﺗﺴﺖ از.

[PDF]اصل مقاله (۱۲۱ K) – رهیافت انقلاب اسلامی

۱۳ آبان ۱۳۹۶ – ﺪهﯿﭼﮑ. اﻗﺘﺼــﺎد ﻣﻘﺎوﻣﺘﯽ، ﺗﺒﺪﯾﻞ. ﮔﺮ ﻧﻈﺎم ﻓﺸــﺎر ﺳــﻠﻄﻪ ﺑﻪ ﻓﺮﺻــﺖ. ﻫﺎ و ﺗﻘﻮﯾﺖ. ﻧﯿﺮوﻫﺎی دروﻧﯽ و ﺗﻤﺮﮐﺰ ﺑﺮ ﺧﻼﻗﯿﺖ داﺧ. ﻠﯽ ﺑﻮده و ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻨﯽ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان. ﯾﮑﯽ از ارﮐﺎن اﻧﮑﺎر. ﻧﺎﭘﺬﯾﺮ اﯾﻦ اﻗﺘﺼﺎد ﺑﻪ ﺷﻤﺎر ﻣﯽ. رود. ازﯾﻦ رو ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ. ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺆﺛﺮ ﺑﺮ ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻨﯽ ﺳـــﺎزﻣﺎﻧﯽ ﺑﺮای ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻟﮕﻮﻫﺎی اﻧﻘﻼﺑﯽ در. راﺳﺘﺎی اﻗﺘﺼﺎد ﻣﻘﺎوﻣﺘﯽ ﻣﻔﯿﺪ و ﺿﺮوری ﺗﻠﻘﯽ ﻣﯽ. ﺷﻮد. ﻫﺪف از اﻧﺠﺎم. اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ، ﺑﺮرﺳـــﯽ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺆﺛﺮ ﺑﺮ ﮐﺎر.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه خلاقیت سازمانی با بهره …

۶ روز پیش – عنوان این مقاله : مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه خلاقیت سازمانی با بهره وری سازمانی برای مشاهده این مطلب لطفا برروی لینک زیر کلیک کنید دانلود مستقیم : مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه خلاقیت.

[PDF]اصل مقاله (۳۰۹ K) – مطالعات رفتار سازمانی

توسط کردنائیج – ‏۲۰۱۵
منشأ اصلی برتری رقابتی نه در فناوری جدید، بلکه تابع ابتکار عمل، خلاقیت، تعهد و توانمندی. نیروی کار خواهد بود. … که برنامههای توانمندسازی، نقش مهمی در بهرهوری نیروی انسانی این سازمانها ایفا کرده. است (قربانی زاده و ….. با توجه به مبانی نظری، پیشینه و فرضیههای تحقیق، مدل مفهومی پژوهش حاضر به شکل زیر. بوده و بیانگر …

[DOC]بین اعضای یک سازمان وقتی با مفروضات مشترکی … – توسعه …

۳) انگیزش کارکنان جهت درک بهتر آنها از رابطه بهره وری که در هر طرح استراتژیک روشن می گردد بهبود می یابد به عبارت دیگر زمانی که کارکنان و یا نمایندگان آنها در …. برنامه ریزی فرآیندی نظری و کیفی است و داده های نرم مانند تجربه ها ، نیت ها و ایده های موجود روزانه سازمان را ترکیب می کند و در راستای ارائه یک بینش و هدف سازمانی روشن عمل می …

[PDF]EFQM به واسطه مدل ی ساز اده ی در پ ک ی بررسی تفکر …

در این بخش ابتدا به مبانی نظری تحقیق اشاره می نماییم: |. امروزه هر چه به … الف فرضیه اصلی: بین تفکر استراتژیک با پیاده سازی مدل به واسطه یادگیری سازمانی رابطه مثبت و معنادار وجود. دارد. بفرضیه …. برای تدوین جایزه های کیفیت و بهره وری در سطح ملی استفاده کرده اند که مقیاسی را برای مقایسه شرکت ها در سطح ملی. را دست می دهد …

[PDF]ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ داﻧﺶ ﻧﻈﺎم اراﺋﻪ اﻟﮕﻮﻳﻲ ﺑﺮای اﻳﺠﺎد و اﺳﺘﻘﺮار در ﺳ – فصلنامه …

۱ دی ۱۳۹۲ – ۲٫ ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﺗﺤﻘﻴﻖ. در ﺳﺎﻟﻬﺎی اﺧﻴﺮ ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت ﻣﺘﻌﺪدی ﺑﺎ ﻣﻮﺿﻮﻋﺎت ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ داﻧﺶ در ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﻴﺎ. ﺗﻲ اﻳـﺮان اﻧﺠـﺎم. ﺷﺪه اﺳﺖ . ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ. ﺑﻬﺮه. ﮔﻴﺮی از ﻣﻔﻬﻮم ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ داﻧﺶ در ﺑﺴﻴﺎری از ﻛﺸﻮرﻫﺎی ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻳﺎﻓﺘﻪ و در ﺣﺎل. ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﻮﺟﺐ ارﺗﻘﺎء ﺑﻬﺮه وری و ﺑﻬﺒﻮد ﺳﺎﺧﺘﺎر ﻓﺮﻫ. ﻨﮕﻲ ﺳﺎزﻣﺎن. ﻫﺎ و ﻣﻮﺳﺴﺎت ﺷﺪه اﺳﺖ . در اﻳﻦ ﺑﺨﺶ. ﻣﺮوری ﺑﺮ ﺗﺠﺮﺑﻴﺎت ﺳﺎزﻣﺎﻧﻬﺎ در ارﺗﺒﺎط ﺑﺎ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ داﻧﺶ در اﻳﺮان و ﺳﺎﻳﺮ ﻛﺸﻮرﻫﺎ ﺧﻮاﻫﻴﻢ داﺷﺖ.

رابطه بین سرمایه فکری و بهره‌وریدر شرکت‌های دارویی

توسط اولی – ‏۲۰۱۶
در ادامه پژوهش مبانی نظری و پیشینه پژوهش و فرضیههای پژوهش، روش پژوهش، جامعه و نمونه آماری، تعریف متغیرهای پژوهش، روش تجزیه و تحلیل داده‌ها، یافتههایپژوهش، آزمون فرضیه‌ها،بحثونتیجهگیری و منابع و مآخذ ارائه میشود. … به طور ذاتی کاملا واضح است که عوامل مرتبط با سرمایه فکری بهره‌وری و سودآوری سازمان‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

[PDF]انسانی منابع وری بهره افزایش با مدیریتی های مهارت رابطه …

توسط محمد تقی عصار – ‏۲۰۱۷
هدف این پژوهش، تبیین رابطه مهارت های مدیریتی با افزایش بهره وری منابع انسانی پلیس آگاهی. تهران بزرگ است.|. روش: این … پلیس های تخصصی که وظیفه کشف جرم را بر عهده دارد، سازمانی مهارت محور است و. وجود نیروهای متخصص با … مبانی نظری: پلیس آگاهی یگانی مهارت محور است و بدون تردید داشتن مدیران دارای. مهارت های مدیریتی نقش …

لیزینگ صنعت و معدن جزییات سکوت سازمانی و ارتباط آن با …

به عبارت دیگر هدف تحقیق حاضر، شناسایی مولفه های محیطی و سازمانی اثرگذار بر سکوت سازمانی می باشد تا با شناسایی عوامل محیطی و سازمانی بتوان به تاثیر گذاری … که چه رابطه ای بین سکوت سازمانی و عوامل محیطی و سازمانی وجود دارد. مبانی نظری پژوهش تعریف سکوت سازمانی تعاریف اولیه از سکوت آن را با «وفاداری» برابر می دانند.

دانلود پایان نامه بررسی اثر بخشی سازمان در اداره جهاد کشاورزی …

۴ فروردین ۱۳۹۶ – به طور کلی ساختار و تشکیلات اداری در هر سازمانی به خودی خود هدف نیست بلکه وسیله ای است برای دستیابی به اهداف سازمان برای اجرای موثر و موفقیت آمیز وظایف، هر سازمان باید دارای ساخت سازمانی و تشکیلات موثر باشد. به طوری که … پیشینه تحقیق و مبانی نظری.. ۱۳ … ۲-۸ رابطه کارآیی با بهره ‌وری و اثربخشی.. ۲۰٫

مبانی نظری و پیشینه رابطه خلاقیت سازمانی و ویژگی های …

فایل اصلی تحقیق مبانی نظری و پیشینه رابطه خلاقیت سازمانی و ویژگی های جمعیت شناختی با بهره وری سازمانی کارکنان با لینک دانلود. این مقاله منتشر شده در تاریخ : ۲۰۱۸-۰۳-۲۱ ۲۲:۵۰:۳۶ دانلود مقاله، پروژه، پایان نامه فایل پروژه اصلی مقاله ی مبانی نظری و پیشینه رابطه خلاقیت سازمانی و ویژگی های جمعیت شناختی با بهره وری …

[DOC]بررسی آ اهی،ن رش و عملکرد (KAP) مدیران دانشکده

توسط امیری – ‏۲۰۰۷
محمودآبادی در تحقیق خود با استناد به نتایج پژوهش برزن بیان نموده که بین ساختار سازمانی و میزان تعارض بین کارکنان رابطه مثبت و معنی‌داری وجود دارد؛ همچنین بین … و اختلاف نظر‌ها را به مسیری سازنده و خلاق سوق دهند و با درک و آگاهی لازم و با نگرش مناسب نسبت به آن و عملکرد آگاهانه خود در این زمینه، بازدهی و بهره‌وری سازمان را افزایش دهند.

پایان‌نامه رایگان b (352) – مرجع دانلود مقاله تحقیق و پروژه – …

چرا که انسان معنوی نمی تواند اخلاقی زندگی نکند هوش معنوی نه تنها در حوزه های فردی بلکه در حوزه های سازمانی نیز مورد توجه است و علاوه بر حوزه های روانشناختی وارد سایر …. آورد ترویج اخلاق در بنگاه و نعالی اخلاق فرهنگ سازمانی نه تنها محیط با نشاط و مساعد برای افزایش بهره وری می آفریند بلکه فراتر از سازمان نقش موثری در جامعه نیزدارد .

[PDF]ارائه دهنده و CRM ERP بررسی ابعاد مشترک سیستم – دانشگاه …

توان هم افزایی آنها بر یکدیگر می باشد . -۲٫ مبانی نظری پژوهش. -۲٫ ۱٫ سیستم ارتباط با مشتریان. مدیریت ارتباط با مشتری به عنوان یک عبارت نوین در اواسط دهه …. گذار بر بهره. وری و استفاده. ی حداکثر از این سیستم. ها را مشخص نماییم . -۳٫ پیشینه تحقیق. نظر به درک اهمیت پیاده سازی سیستم مدیریت ارتباط با مشتری تو. سط سازمان.

[PDF]بررسی عملکرد نوآورانه شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز …

نتایج حاصل از تحقیق نشان می دهد که اولویت شرکت ها در مرتبه اول، نوآوری محصول بوده و نوآوری …. نوآوری به عنوان قلب بهره وری یاد می کند[۱۰]. در شرکت های. کوچک، نوآوری حاکی از تمایل مالک برای یادگیری و اتخاذ. نوآوری است [۱۱]. مبانی نظری و پیشینه تحقیق. ٢. نوآوری سازمانی …. کارآفرینانه رابطه مثبتی با عملکرد نوآورانه دارند [۴۴] در.

[PDF]پژوهش های مدیریت عمومی

توسط غفاری – ‏۲۰۱۷ – ‏مقالات مرتبط
مؤلفهها و شاخصهای مدیریت استعداد از مبانی نظری و مطالعات صورت گرفته در ارتباط با موضوع تحقیق. شناسایی و احصاء شدند و بر … بروز خلاقیت و ابتکار بیشتری در محیط سازمانی دارند، اما به دلایلی از این قابلیتها. بهره برداری نمیشود. بنابراین در حوزه مدیریت منابع انسانی بر لزوم طراحی مدل جامعی از. مدیریت استعداد تأکید میشود.

[PDF]ﺑﺮرﺳﯽ ﺗﺄﺛﯿﺮ ﻣﻌﻨﻮﯾﺖ در ﻣﺤﯿﻂ ﮐﺎر و ﺗﻌﻬﺪ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﺑﺮ رﺿ – مدیریت در …

۲۷ تیر ۱۳۹۳ – زﻣﺎﻧﻬﺎی. دوﻟﺘﯽ ﮐﻪ ﺑﺎ ﻣﺸﮑﻼت ﻣﺘﻌﺪد ﻧﯿﺮوی اﻧﺴﺎﻧﯽ و ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺑﻮدن ﺑﻬﺮه. وری ﻣﻮاﺟﻬﻨﺪ، ﮔﺎم ﺑﺮ دارﻧﺪ . ﻫﺪف از ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺣﺎﺿﺮ، ﺑﺮرﺳﯽ اﯾﻦ اﻣﺮ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﺤﯿﻂ ﮐﺎری و ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ اﺳﻼﻣﯽ ﺣﺎﮐﻢ ﺑﺮ ﻧﻬﺎد ﭼﻪ. ﺗﺄﺛﯿﺮی ﺑﺮ … Robbins. ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﺳﺎل. ﻣﺤﻘﻘﺎن. ﻣﻌﻨﻮﯾﺖ در ﻣﺤﯿﻂ ﮐﺎر ﺑﺮ ﺑﻬﺒﻮد ﺗﻌﻬﺪ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ اﺛﺮ دارد . ۱۳۹۳٫ اﺷﺮﻓﯽ و ﺣﺴﯿﻦ. ﭘﻮر. ﺑﯿﻦ ﻣﻌﻨﻮﯾﺖ در ﻣﺤﯿﻂ ﮐﺎر و ﺗﻌﻬﺪ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ راﺑﻄﻪ ﻣﻌﻨﺎداری وﺟﻮد دارد . ۱۳۹۳٫

[PDF]ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﻔﻬﻮم ﺳﮑﻮت ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ از دﯾﺪﮔﺎه اﻣﯿﺮاﻟﻤﺆﻣﻨﯿﻦ ﻋﻠ – دوفصلنامه اسلام و …

٧٠. اﺳﻼم و ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ. /. س. /٣. ش. /۵. ﺑﻬﺎر و ﺗﺎﺑﺴﺘﺎن. ١٣٩٣. ﻣﻘﺪﻣﻪ. ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﯾﮏ. ﺳﺎزﻣﺎن ﻣﻬﻢ. ﺗﺮﯾﻦ ﻋﺎﻣﻞ ﺑـﺮای اﯾﺠـﺎد ﺗﻐﯿﯿـﺮ، ﺗﻮﻟﯿـﺪ، ﺧﻼﻗﯿـﺖ و ﯾـﺎدﮔﯿﺮی و هﻤﭽﻨـﯿﻦ. ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ و ﺑﻬﺮه. وری در ﺳﺎزﻣﺎن. هﺴـﺘﻨﺪ . ﻟﯿـﻮ. ۱ … اﯾﻦ ﮐﺘﺎب. ﻣﻨﺒﻊ ﻣﻨﺎﺳﺒﯽ ﺑﺮای ﺗﺤﻠﯿﻞ و ﺗﺒﯿﯿﻦ ﻣﺒﺎﻧﯽ. ﻧﻈﺮی اﺳﻼم در راﺑﻄﻪ. ﺑﺎ ﺣﮑﻮﻣﺖ. داری و رﻓﺘﺎر ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ . اﯾﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ. در ﭘﯽ. ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﻔﻬﻮم ﭘﺪﯾـﺪ. ۀ. ﺳـﮑﻮت ﺳـﺎزﻣﺎﻧﯽ از. ﻧﮕﺎه اﺳﻼﻣﯽ ﺑﺎ ﺗﺄﮐﯿﺪ ﺑﺮ ﺧﻄﺒﻪ.

[PDF]دﻫﯽ و ﻧﻮآوری درﺑﺎره ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺆﺛﺮ ﺑﺮ ﭘﺎرادوﮐﺲ ﺳﺎزﻣﺎن ﺷﻨﺎﺳ – بهبود مدیریت

توسط ملک زاده – ‏۲۰۱۷
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ – ﯿﺎزﻣﻨﺪ. ﮐﺎرﮐﻨﺎﻧ. ﯽ. ﺑﺎ درک ﺑﻬﺘﺮ. ،. ﻧﻮآور. و ﺧﻼق ﮐﺮده اﺳﺖ و ﺑﻪ ﻫﻤ. ﯿﻦ. دﻟ. ﯿﻞ،. ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﻣﺘﻌﺪدی ﺻﻮرت ﻣﯽ. ﮔﯿﺮد. ﺗـﺎ. راﺑﻄـﻪ ﻣ. ﯿـﺎن. ﺧﻼﻗ. ﯿـﺖ،. ﻧﻮآوری. و ﺳﺎﺧﺘﺎرﻫﺎی ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ در ﺳﻄﻮح ﻣﺨﺘﻠﻒ. ﻓﺮد …. دﺷﻤﻦ ﻧﻮآوری اﺳﺖ و ﺳﺎزﻣﺎن. ﻫﺎی ﺑﺴﯿﺎری در ﺗﻼش. اﻧﺪ ﺗﺎ ﺣﺪو ﻣﺮز ﺧﻮد را از ﻃﺮﯾـﻖ. ﺑﻬﺮه. وری ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺳﺎﺧﺘﺎرﻫﺎی ﺗﯿﻢ. ﻫﺎی ﻃﺮاﺣﯽ ﺑﺸﮑﻨﻨﺪ. [. ۵۷ .] ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ، اﯾﻦ ﺳﺆال ﻣﻄﺮح ﻣﯽ. ﺷﻮد ﮐﻪ. ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ. ﺑﻪ ﭘﺎرادوﮐﺲ.

[PDF]ارزش ﻲ ﻣﻬﻨﺪﺳ ﻨﺪﻳ ﻓﺮآ ﺑﺮ داﻧﺶ ﺖ ﻳﺮﻳ ﻣﺪ ﺑﺮرﺳﻲ ﻧﻘﺶ ﺳﺎﺧﺖ و

۲۱ فروردین ۱۳۹۳ – و ﺗﺎﺛﻴﺮ آن در ﻓﻦ. آوری و ﺑﻬﺮه. وری. ﺻﻨﻌﺖ. ﺳﺎﺧﺖ و ﺳﺎز. (ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﻮردی). ﻧﺎﺻﺮﺻﺪرا اﺑﺮﻗﻮﻳﻲ. ۱۲٫ ﭼﻜﻴﺪه. در. ﺣﺎل ﺣﺎﺿﺮ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه ﺑﺮای ﺷﺮﻛﺖ. ﻫﺎی ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻧﻲ از اﻫﻤﻴﺖ ﺑﺎﻻﻳﻲ ﺑﺮﺧﻮر. دار اﺳﺖ . در اﻳ …. ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ و ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی ﺗﺤﻘﻴﻖ. ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ. داﻧﺶ. در. اواﻳﻞ. دﻫﻪ. ۱۹۹۰٫ ﺑﻪ. ﻃﻮر. ﺟﺪی. وارد. ﻣﺒﺎﺣﺚ. ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ. ﺷـﺪ. ﮔﺮﭼـﻪ. ﺑﺤـﺚ. و. ﻣﺬاﻛﺮه. در. راﺑﻄﻪ. ﺑﺎ. داﻧﺶ. ﺧﻴﻠﻲ. ﭘﻴﺶ. ﺗﺮ. آﻏﺎز. ﺷﺪه. ﺑﻮد . ﺑﻪ ﻃﻮری ﻛﻪ.

[PDF]ﺛﺮ ﺑﺮ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﺗﺤﻘﯿﻖ و ﺗﻮﺳﻌﻪ در ﺻﻨﺎﯾﻊ ﻏﺬاﯾﯽ ﺆ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣ

توسط حسینی نیا – ‏۲۰۱۶
۲۴ فروردین ۱۳۹۵ – ﻧـﻮﯾﻦ. در ﺟﺮﯾـﺎن. ﮐﺎرآﻣﺪ. ﺳﺎزی ﻓ. ﺮاﯾﻨﺪﻫﺎ و ﻣﺤﺼﻮﻻت ﺗﻮﻟﯿﺪی اﺳﺖ. ﺑﺮ اﯾﻦ ﻣﺒﻨﺎ،. ﻧﻈﺎم. ﻫﺎی ﺗﺤﻘﯿﻖ و ﺗﻮﺳﻌﻪ. ﻣﯽ. ﺗﻮاﻧﻨﺪ ﻧﻘﺶ. ﺆﻣ. ﺛﺮی در ارﺗﻘﺎی ﺷﺎﺧﺺ. ﻫـﺎی اﻗﺘﺼـﺎدی و ﺑﻬـﺮه. وری ﺳـﺎزﻣﺎﻧﯽ داﺷـﺘﻪ ﺑﺎﺷـﻨﺪ . ﺑـﺮ ﻣﺒﻨـﺎی ﻣﻄﺎﻟﻌـﺎت. اﻗﺘ …. ﮔﺮا و ﻧﻈﺎم. ﻣﻨﺪ، داﻧﺶ ﺗﺨﺼﺼﯽ ﮐﺎﻓﯽ، ﺧﻼﻗﯿﺖ و ﻧﻮآوری، ﻧﻈﺎم ﮐﺎرآﻣﺪ اﻧﺘﻘﺎل …. ﻧﻈﺮ ﺗﺤﻘﯿﻖ و ﻧﯿﺰ. اﻃﻼﻋﺎت درﯾﺎﻓﺘﯽ از ﻣﺮور و ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﻣﻮﺿﻮع.

[PDF]– ﺳﺎزﻣﺎن در ارﺗﺒﺎط ﺑﺎﻳﮕﺎﻧﮕﻲ ﻓﺮد ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻧﻘﺶ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺳﺎ

در ﭘﮋوﻫﺸﻲ ﺑﺎ. ﻋﻨﻮان. ” ﺑﺮرﺳﻲ راﺑﻄﻪ ﺑﻴﻦ ﻳﮕﺎﻧﮕﻲ ﻓﺮد. –. ﺳﺎزﻣﺎن ﺑﺎ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ در داﻧﺸﮕﺎﻫﻬﺎی دوﻟﺘﻲ ﻏﺮب ﻛﺸﻮر ﺑﺮ اﺳﺎس ﻣﺪل دﻧﻴﺴﻮن ( ﻫﻤﺪان، ﻛﺮﻣﺎﻧﺸﺎه و. ﻛﺮدﺳﺘﺎن). ” ﺑﻪ. اﻳﻦ ﻧﺘﻴﺠﻪ رﺳﻴﺪ ﻛﻪ ﻫﺮﭼﻪ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺳﺎزﻣﺎن از اﻧﺴﺠﺎم و ﻗﻮت ﺑﻴﺸﺘﺮی ﺑﺮﺧﻮردار ﺑﺎﺷﺪ، ﻣﻴﺰان ﻳﮕﺎﻧﮕﻲ و اﻧﻄﺒﺎق ﻣﻌﻴﺎرﻫﺎی ﻓﺮدی و ﻣﻌﻴﺎرﻫﺎی. ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ در ﻳﮕﺎﻧﮕﻲ ﻓﺮد و ﺳﺎزﻣﺎن ﺑﻴﺸﺘﺮ اﺳﺖ و اﻳﻦ اﻣﺮ ﻣﻮﺟﺐ ﻛﺎراﻳﻲ، اﺛﺮ ﺑﺨﺸﻲ و در ﻧﻬﺎﻳﺖ، ﺑﻬﺮه وری داﻧﺸﮕﺎﻫﻬﺎ از ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ …

[PDF]وری ﺑﺮرﺳﻲ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺆﺛﺮ ﺑﺮ اﻓﺰاﻳﺶ ﺑﻬﺮه ( ﺑﺎﻧﻚ ﺳﺎﻣﺎن : ﻣﻮر

توسط طالقانی – ‏۲۰۱۱
۲۷ اسفند ۱۳۸۷ – ﻴﻦ راﺑﻄﻪ ﺑﻴﻦ ﻧﻴﺎزﻫﺎی ﻛﺎرﻛﻨﺎن ﺑﺎ ﺑﻬﺮه. وری آن. ﻫﺎ. ادﺑﻴﺎت و ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻧﻈﺮی ﭘﮋوﻫﺶ. ﺑﻬﺮه. وری ﭼﻴﺴﺖ؟ ﺑﻬﺮه. وری ﻳﻌﻨﻲ اﻓﺰاﻳﺶ داﺋﻤﻲ و ﻣﺴﺘﻤﺮ ﻧﺴﺒﺖ رﻳﺎﺿﻲ ﺑﻴﻦ ﻧﺘﺎﻳﺞ ﺑﻪ. دﺳﺖ. آﻣﺪه ﺑﻪ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺑـﻪ. ﻛـﺎر. رﻓﺘﻪ و ﻣﺼﺮف ﺷﺪه . ﺑﻪ ﺑﻴﺎن ﺳﺎده. ﺗﺮ، ﺑﻬﺮه. وری ﻳﻌﻨﻲ. : ﺗﻬﻴﻪ ﻛﺎﻻﻫﺎ و ﺧﺪﻣﺖ. ﻫﺎی ﺑﻴﺸـﺘﺮ و ﺑﻬﺘـﺮ. ﺑﺎ ﻫﺰﻳﻨﻪ و ﻗﻴﻤﺖ ﺗﻤﺎم ﺷﺪه ﺳﺎﺑﻖ ﺑﺎ ﺻﺮف ﻫﻤﺎن ﻣﻘﺪار ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﻳﺎ ﺗﻬﻴﻪ ﻫﻤﺎن ﻣﻘﺪار ﻛﺎﻻﻫـﺎ. و ﺧﺪﻣﺖ. ﻫﺎ ﺑﺎ ﻫﺰﻳﻨﻪ و ﻗﻴﻤﺖ ﺗﻤﺎم …

[PDF]بررسی رابطه بین شایستگی‌های عاطفی – فصلنامه علمی- …

۱۵ فروردین ۱۳۹۴ – ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ. ﺑﺴﯿﺎری از ﻣﺤﻘﻘﯿﻦ ﻣﻌﺘﻘﺪﻧﺪ ﯾﮑﯽ از. ﻋ. ﻮاﻣﻞ. ﺗﻌﯿﯿﻦ ﮐﻨﻨﺪه در. ﻓﻀﺎﻫﺎی رﻗﺎﺑﺘﯽ. ﮐﺎری و داﺋﻤﺎً ﻣﺘﻐﯿﺮ اﻣﺮوز. ﺷ،. ﺎﯾﺴﺘﮕﯽ. ﻫﺎی. ﻋﺎﻃﻔﯽ. . اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. ﻧﻈﯿﺮ. ﻋﻮاﻃﻒ، اﺣﺴﺎﺳﺎت، ﺣﺎﻟﺖ. ﻫﺎی … ﺑﻪ ﺑﺮرﺳﯽ راﺑﻄﻪ ﺑﯿﻦ ﺷﺎﯾﺴﺘﮕﯽ. ﻫﺎی ﻋﺎﻃﻔﯽ. اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺑﺎ ﻧﻮآوری، ﺷﺎﯾﺴﺘﮕﯽ. ﻫﺎی ﺷﻐﻠﯽ و ﺗﻌﻬﺪ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ. ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﭘﺮداﺧﺘﻨﺪ و ﻧﺘﯿﺠﻪ ﮔﺮﻓﺘﻪ. اﻧﺪ ﮐﻪ ﺷﺎﯾﺴﺘﮕﯽ. ﻫﺎی. ﻋﺎﻃﻔﯽ. -. اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ راﺑﻄﻪ ﻣﻌﻨﺎداری ﺑﺎ ﻧﻮآوری و …

[DOC]اهمیت و ضرورت آموزش ضمن خدمت درایران – مادسیج

توانمندسازی کارکنان یکی از تکنیکهای موثر برای افزایش بهره وری کارکنان و استفاده بهینه از ظرفیت و تواناییهای فردی و گروهی آنها در راستای اهداف سازمانی است. …. ادبیات و پیشینه ی تحقیق …. اگرچه واژه توانمندسازی در دهه ۹۰میلادی شایع شده است ولی با مروری بر تاریخچه آن مشاهده می شود که مبانی نظری آن از قبل مطرح بوده است.

[PDF]بررسی رابطه ی بین خالقیّت کارکنان و اثربخشی سازمانی

تحقیق حاضر با هدف بررسی رابطه بین خالقیّت کارکنان و اثربخشی آموزش و پرورش استانهای آذربایجان شرقی و …. می تواند با اثربخشی سازمانی ارتباط. داشته باشد یا نه؟ مبانی نظری تحقیق. اوایل دهه ۱۹۵۰ به بعد، تصّ ور و باور سنتی و غیر علمی از خالقیّت به عنوان نبوغ، رو به افول … Thomson, 2000( بهره وری بیشتر منجر می شود.

[PDF]تاثیر عوامل انگیزشی نیروی انسانی در بهره وری کارخانجات …

ﻣﺪﯾﺮان در. اﯾﻦ ﻓﺮآﯾﻨﺪ ﺑﺎ آن ﻣﻮاﺟﻪ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻋﺪم اﻃﻼع از روﺷﻬﺎ و ﻋﻮاﻣﻠﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ اﯾﺠﺎد اﻧﮕﯿﺰه ﮐﺎﻓﯽ در ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﻫﺮ. ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﮐﻤﮏ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ . ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻪ ﺑﺮرﺳﯽ و ﺗﻌﯿﯿﻦ ﭘﺎراﻣﺘﺮﻫﺎی اﻧﮕﯿﺰﺷﯽ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ ﻧﯿﺮوی اﻧﺴﺎﻧﯽ ﭘﺮداﺧﺘﻪ … ﺑﻪ اﺧﺘﺼﺎر. ﺗﻌﺮﯾﻔﯽ از ﺑﻬﺮه. وری و ﺗﮑﻨﯿﮑﻬﺎی. اﻓﺰاﯾﺶ. آن را اراﺋﻪ ﻣﯽ ﻧﻤﺎﯾـﺪ . ﺑﺨـ. ﺶ. ﺳـﻮم. ﺗﻌﺮﯾـﻒ اﻧﮕﯿـﺰش. ،. ﻣﺪﻟﻬﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ اﻧﮕﯿﺰﺷﯽ و. ﭘﺎراﻣﺘﺮﻫﺎی اﻧﮕﯿﺰﺷﯽ و. ﺑﺨﺶ ﭼﻬﺎرم. ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ را ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳﯽ ﻗﺮار.

ارزیابی عملکرد سازمانی – پارس مدیر

بهبود و بهسازی نیروی انسانی به منظور افزایش بهره وری سازمان همواره مد نظر هر سازمان انتفاعی و غیرانتفاعی است. … مدیریت سازمان جهت ایجاد سازمانی با نیروی انسانی کارامد و توانمند راهی جز توجه به امر آموزش، تقویت قدرت خلاقیت و ابتکار، بالا بردن روحیه و انگیزه، رشد شخصیت … ارزیابی عملکرد سازمان: مفهوم سازی و مبانی نظری.

[PDF]ﺗﺄﺛﯿﺮ راﻫﺒﺮدﻫﺎی ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﺮ اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ و رﺿ – دانشگاه آزاد اسلامی

ای ﮐﻪ اﮐﺜﺮ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت اﻧﺠﺎم ﺷﺪه در. ﺣﻮزه ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ و ﺳﺎزﻣﺎن آﮔﺎﻫﺎﻧﻪ ﯾﺎ ﻧﺎآﮔﺎﻫﺎﻧﻪ و. ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﯾﺎ. ﻏﯿﺮﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺑﻪ آن ﭘﺮداﺧﺘﻪ. اﻧﺪ. آﻧﺎن ﻫﻤﻮاره در ﺻﺪد ﯾﺎﻓﺘﻦ. راه. ﻫﺎﯾﯽ ﺑﺮای ﺗﻌﺪﯾﻞ ﺳﺎزﻣﺎن. ﺧﻮد ﻫﺴﺘﻨﺪ ﺗﺎ. ﺑﺘﻮاﻧﻨﺪ ﺑﺪان. وﺳﯿﻠﻪ اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ را اﻓﺰاﯾﺶ دﻫﻨﺪ. (ﻧﻘﯽ. ﭘﻮر. اﺻﻞ و دﯾﮕﺮان،. ۱۳۹۴٫ ). اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ و. ﺑﻬﺮه. وری ﺑﺎ ﺳﺮﻋﺖ ﺳﺮﺳﺎم. آوری در ﺣﺎل اﻓﺰاﯾﺶ ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﻪﺑ. ﻃﻮری. ﮐﻪ ﻫﺮ. ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﻧﺘﻮاﻧﺪ در دﻧﯿﺎی رﻗﺎﺑﺘﯽ ﺳﺎزﻣﺎن. ﻫﺎ. دوام آورد و ﺧﻮد را ﺑﺎ ﻧﯿﺎزﻫﺎی زﻣﺎن …

[PDF]اصل مقاله (۳۷۱ K) – رهیافتی نو در مدیریت آموزشی – دانشگاه آزاد …

توسط رضایی – ‏۲۰۱۴
است که داشتن کارکنان راضی، پر انرژی و خلاق و به نوعی سرمایه انسانی متعهد یکی از مهم ترین. منابع سازمان به شمار میرود …. پیشینه پژوهش. حاتمی، میرجعفری و مجاهدی (۲۰۱۱) در بررسی رابطه میان کیفیت زندگی کاری با تعهد. سازمانی و میزان بهره وری در کارکنان دانشگاه علوم پزشکی جهرم به این نتیجه رسیدند که. همبستگی مثبت و معنی …

شریف یار پایان نامه – فصل دوم پایان نامه را چگونه بنویسیم – …

به فصل دوم همچنین اسامی نظیر فصل ادبیات تحقیق, فصل پیشینه تحقیق, فصل سوابق تحقیق, فصل مبانی نظری تحقیق نیز نام نهاده اند. … روش انجام فصل دوم و نحوه جمع آوری منابع تحقیق امکان دانلود چند نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد مهیاست تا با محتوای فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد, نحوه نوشتن مبانی نظری فصل دوم و …

[PDF]کاری سازمانی با فرسودگی شغلی در کارکنان ادارات دولتی …

۲۹ بهمن ۱۳۹۶ – رابطه اهمال کاری سازمانی با فرسودگی شغلی در کار کنان ادارات دولتی … از دیدگاه سازمانی، اهمال کاری، دشمن سازمان و مانع رشد بهرهوری و خلاقیت …. برای سنجش اهمال کاری سازمانی در پژوهش حاضر از. مقیاس اهمال کاری سازمانی صفارینیا و امیر خانی رازلیقی (۱۳۹۱) استفاده شد. چارچوب نظری. مورد استفاده در تهیه این مقیاس …

وب سایت پیام آنلاین – اخبار > بررسی تاثیر سیستم های …

۵ مرداد ۱۳۹۴ – ۴- بررسی تاثیر سیستم های اطلاعاتی بر مؤئلفه بهره وری مطلوب منابع انسانی . مروری بر پیشینه تحقیق. با توجه به بررسی تحقیقات و پایان نامه های موجود و در دسترس، تحقیقاتی که به طور مشخص به بررسی تأثیر سیستم های اطلاعاتی بر کاربرد منابع انسانی پرداخته باشد مشا هده نشد لیکن به مواردی که به نوعی در …

بررسی عوامل موثر بر ارتقاء بهره وری نیروی انسانی – پایگاه …

۱۴ فروردین ۱۳۹۱ – عنوان مقاله: بررسی عوامل موثر بر ارتقاء بهره وری نیروی انسانی در سازمان صنعت،معدن و تجارت استان تهران مولفین: بهنام میرزایی (مدرس دانشگاه و مشاور مدیرکل صنعت،معدن و تجارت استان تهران) موضوع: مدیریت منابع انسانی سال انتشار(میلادی): ۲۰۱۲ وضعیت: تمام متن منبع: ارسال شده توسط عضو پایگاه مقالات علمی …

دومین کنفرانس بین المللی کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری – …

۱۶ شهریور ۱۳۹۵ – دومین کنفرانس بین المللی کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری درتاریخ ۲۳ آذر ۱۳۹۵ توسط موسسه عالی علوم و فناوری خوارزمیو تحت حمایت سیویلیکا در شهر شیراز برگزار گردید. … کارآفرینی در سازمان‌ها و کارآفرینی شرکتی کارآفرینی و مدیریت شهری … مبانی نظری و تجربی در مورد کارآفرینی و رشته های دانشگاهی.

[PPT]تئوری های سازمانی

مبانی نظریه های سازمان و مدیریت از دیدگاه اسکات; ماکس وبر و بوروکراسی; هنری فایول و مدیریت عمومی و صنعتی; سازماندهی کار از دیدگاه فرانک و لیلیان گیلبرت; هربرت سایمون:رفتار …. برعکس،تحقیقات کاربردی با اشتیاق به حل مسایل مشخص شده-مانند روحیه و بهره وری پایین،بالا بودن سطح ترک خدمت-انجام می شود و به هر عاملی اعم از …

[PDF]نقش ارزش‌های اخلاقی در بهبود عملکرد کارکنان با تأکید بر …

۱۵ فروردین ۱۳۹۴ – اﻓﺰاﯾﺶ ﺧﻼﻗﯿﺖ. ۱۶٫ ، اﻓﺰاﯾﺶ ﺑﻬﺮه. وری، اﻧﮕﯿﺰش در ﮐـﺎر،. ﺑﻬﺒﻮد رﻓﺘﺎر ﺷﻬﺮوﻧﺪی ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ. ۱۷٫ و ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزی ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﻣﻨﺠـﺮ. ﺷﻮد؛ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ. ﺑﻪ. ﺻﻮرت. ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ و ﻏﯿﺮﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺳﺒﺐ ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺑﻬﺘﺮ … ﺑﻬﺮه. ﮔﯿﺮی از اﯾـﻦ داراﯾـﯽ، ﺑـﺮای ﺑﺮﻃـﺮف ﻧﻤـﻮدن ﻣـﺸﮑﻼت و. ﻣﺴﺎﺋﻞ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ اﻓﺰون ﻣﯽ. ﺳﺎزد . ﻦﯾازا. رو. ، ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی. و ﺗﺠﺮﺑﯽ ﻣﯽ. ﺗﻮان ادﻋﺎ ﮐﺮد ﮐﻪ ﻣﻌﻨﻮﯾﺖ ﻣﺤﯿﻂ ﮐﺎری. راﺑﻄﻪ ﻣﺜﺒﺘﯽ. ﺑﺎ ﺑﻬﺒﻮد ﻋﻤﻠﮑﺮد …

خلاقیت و نوآوری: تعریف، مفاهیم و مدیریت آن :: مقاله در راهکار …

این مقاله به تشریح مفاهیم و مبانی خلاقیت و نوآوری می‌پردازد. تعاریف مختلفی از خلاقیت ارائه می‌شوند و از دیدگاه روانشناسی و سازمانی مورد بررسی قرار می گیرند. سپس موضوع نوآوری و ارتباط آن با خلاقیت شرح داده می‌شود. ارتباط خلاقیت و نوآوری، تأثیر ساختار بر نوآوری، تأثیر فرهنگ سازمانی بر نوآوری، تأثیر متغیرهای منابع انسانی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *