دانلود کامل مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

Published on Author adminLeave a comment

مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

هدف از این مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن بصورت جامع و کامل و جامع و با منابع جدید می باشد
دسته بندی روانشناسی،علوم تربیتی واجتماعی
بازدید ها ۲۳
فرمت فایل doc
حجم فایل ۱۰۲ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۱۵۳

مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

فروشنده فایل

کد کاربری ۲

کاربر

دانلود مبانی نظری پایان نامه کارشناسی ارشد رشته روان‌شناسی تربیتی

ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

بیان مسئله

زمان، ارزشمندترین سرمایه هر فرد، گروه و سازمان است. در واقع تنها سرمایه برگشت ناپذیر در اختیار انسان، زمان است، زیرا تولید پول، ماشین ، فناوری و حتی نیروی انسانی، وابسته به صرف وقت و تأمین زمان است همجنین تنها سرمایه غیرقابل خریداری و غیرقابل تولید و بازیافت، زمان می‌باشد. برای هر فردی در همه عرصه‌های زندگی وقت ارزشی فرا طلایی دارد ، به جهت تغییراتی که در دهه‌های اخیر در عرصه علوم و فنون انجام شده، زمان اهمیت بیشتری یافته و مردم مجبور هستند با سرعت بیشتری کارهای خود را انجام دهند، به همین دلیل لزوم مدیریت زمان، بیشتر احساس می‌شود.( در حقیقت مدیریت زمان یکی از راهبردهای مؤثر در جهت کاهش میزان اتلاف وقت است ، هدف آن جلوگیری از اتلاف وقت و نظم دادن کارها است (هاشمی‌زاده، ۱۳۸۵)).

همچنین با توجه به اینکه زمان، یک منبع محدود به شمار می‌آید لزوم مدیریت آن به خصوص در محیط‌های آموزشی برای دانش‌آموزان (نوجوانان و جوانان) از اهمیت بالایی برخوردار است، به طوری که به منظور کسب موفقیتهای تحصیلی باید از کارهای غیرمهم صرف نظر کرد و کارها را الویت‌بندی نمود.دوره نوجوانی و جوانی یکی از مهمترین و بحرانی‌ترین زمان زندگی هر فرد محسوب می‌شود.طبق تعریف سازمان ملی جوانان، افراد ۱۱تا۲۹ سال نوجوان و جوان محسوب می شوند.

نوجوان از دوره کودکی گذر کرده و وارد مرحله نوینی از زندگی می‌شود، ورود از دوره کودکی به دوره نوجوانی ،فرد را با مسائل و مشکلات فراوانی مواجه می‌کند. بررسی این مسائل و مشکلات در دنیای امروز از پیچیدگی خاصی برخوردار است ، بررسی این مسائل و مشکلات مستلزم بررسی همه جانبه نسلی است که در حال دگرگونی عمیق شخصیتی است و برای سازگاری، از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی‌کند . با توجه به اینکه تمامی قوای زیستی، روحی، روانی، فکری و عاطفی فرد از دوران بلوغ دچار تغییر و تحول می‌شود، لازم است که به نوجوانان درخصوص مدیریت برخود (مدیریت بر زمان) اطلاعات و آگاهی‌هایی داد ، همچنین با توجه به ویژگی‌های شخصیتی نوجوانان و جوانان با تنوع احوال، دگرگونی‌های رفتار، موضع‌گیری در برابر امور و طغیان، مبارزه ،احساسات گرم و آتشین، سن خودنمایی و غرور، اضطراب و بیقراری، حادثه‌جویی و شرایط خاصی که نوجوانان و جوانان دارند بصورت بالقوه آمادگی انواع آسیب‌های اجتماعی را در خود نهفته دارند .

اگر در این سنین ویژگی‌های مذکور و نیازهای نوجوانان و جوانان از طرف مسئولین ذیربط ، خانواده‌ها و مربیان پرورشی و تربیتی مورد توجه واقع نشود نسل نوجوان و جوان با مسائل و مشکلات فراوان مواجه خواهد شد.یکی از مواردی که در مدیریت زمان نوجوانان و جوانان نقش بسزایی دارد، خود تنظیمی می‌باشد. یادگیری خودتنظیمی[۱] از مقوله‌هایی است که به نقش فرد در فرآیند یادگیری توجه دارد. این سازه ابتدا در سال ۱۹۶۷ توسط بندورا مطرح شد (کدیور، ۱۳۸۰) . این سازه در نظریه‌های مختلف روانشناسی از جمله نظریه‌های رفتاری، شناختی، شناخت اجتماعی، و ساخت‌گرایی مورد توجه قرار گرفته است. صاحب‌نظران مختلف الگوهای متفاوتی از خود تنظیمی در یادگیری ارائه داده‌اند. از جمله این الگوها، الگوی پینتریچ[۲] (۱۹۸۶) است. در این الگو، خود تنظیمی در یادگیری به استفاده از راهبردهای شناختی[۳]، فراشناختی[۴]، و مدیریت منابع[۵] اطلاق می‌شود.

راهبردهای شناختی، به راهبردهایی که دانش‌آموزان برای یادگیری، به خاطرسپاری، یادآوری، و درک مطلب از آنها استفاده می‌کنند ، اشاره دارد، این راهبردها هم برای تکالیف ساده و حفظ کردنی و هم برای تکالیف پیچیده‌تر که به درک و فهم نیازمندند کاربرد دارد(صمدی،۱۳۸۳).

راهبردهای فراشناختی، راهبردهایی هستند که جهت برنامه‌ریزی- بازبینی- اصلاح فعالیت‌های شناختی مورد استفاده قرار می‌گیرند. (براون و همکاران، به نقل از صمدی، ۱۳۷۳).

راهبردهای مدیریت منابع، راهبردهایی هستند که یادگیرندگان از آن برای کنترل و اداره محیط، مثل مدیریت در تنظیم وقت، نحوه تلاش، انتخاب محیط مطالعه، همچنین از افراد دیگر مثل معلمان، همسالان، و مانند آن استفاده می‌کنند. این راهبردها به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با محیط سازگار شده و آن را با توجه به هدف‌ها و نیازهای خود تغییر دهند. (زیمرمن و مارتینز- پونز[۶]، ۱۹۸۶)

در دوره نوجوانی باید به نوجوان خود نظم‌دهی رفتار را آموخت ، اینکار بوسیله آموزش و از طریق رسانه‌ها قابل حل می‌باشد.همانطور که بندورا در مورد خود نظم‌دهی رفتار گفته‌اند، رفتار آدمی عمدتاً یک رفتار خود نظم داده شده است و رفتار شخصاً تقویت شده بهتر از رفتارِ از بیرون تقویت شده، نگهداری می‌شود، باید به گونه‌ای رفتار کرد که نوجوان خود پی به مسئله زمان ببرد (سیف، ۱۳۸۵، ص ۳۷۰). از جمله چیزهایی که نوجوان و جوان از تجربه مستقیم و غیرمستقیم (جانشینی) می‌آموزد، معیارهای عملکرد می‌باشد و زمانی که این معیارها آموخته شده‌اند، پایه‌ای می‌شود بر ارزشیابی شخصی فرد . کارآمدی شخصی تصوری یا خود کارآمدی تصوری، همانند معیارهای عملکرد درونی شده، نقش مهمی در رفتار خود نظم‌دهی ایفا می‌کند.زمانی که به نوجوان و جوان درخصوص خود نظم‌دهی آگاهی داده شود و یادگیری ایجاد کرد ،فرد در تلاش است تا به کارآمدی شخصی تصوری، سطح بالایی برسد، زمانی که به این سطح رسیدند بیشتر می‌کوشد و پشتکار بیشتری از خود نشان می‌دهد و موفق می‌شوند.بندورا می‌گوید که چون افراد دارای کارآمدی شخصی تصوری سطح بالا بر روی امور، کنترل بیشتری دارند، عدم اطمینان کمتری را تجربه می‌کنند و کمتر می‌ترسند (سیف، ۱۳۸۵، ص ۳۷۰).

نوجوانان و جوانان برای مدیریت کردن زمان در انجام فعالیتها باید از یکسری فنون بهره کافی را ببرند تا بتوانند بر زمان خود مدیریت کنند، از جمله برای کارهای خود هدف را مشخص کنند ،برنامه‌ریزی در کارها داشته باشند، کارهای خود را تجزیه کنند و آنرا از کوچک یا کم به بزرگتر یا زیاد انجام دهد ، کارها را اولویت‌بندی کند، کارهای موظفی را پیگیری کند که آیا آن کار انجام شده یا خیر و همچنین نگذارد که تغییرات در برنامه‌ها آن هارا مضطرب کند و استرس ایجاد کند.تغییرات پردامنه و سریع بلوغ موجب می‌شود نوجوان تقدم و تأخر کارهایش را از دست بدهد. او نمی‌تواند برای روزمرگی‌اش اولویت خاصی را برگزیند و از این رو ممکن است در امور درسی به افت و بی‌انگیزگی دچار شود یا تعادلی منطقی میان ساعات بازی،‌خواب و کارهای روزمره برقرار نکند. ممکن است انرژی زیادی برای یکی از فعالیتهای روزمره صرف کند و ازکارهای دیگر باز بماند، مشاوره و دادن اطلاعات و آگاهی در این باره ضروری می‌باشد.

نوجوانان و جوانان از جمله کسانی هستند که با درک اهمیت زمان و استفاده صحیح از زمان می‌توانند علاوه بر اینکه خود، از زمان، بهره کافی ببرند به اهداف مورد نظر در محیط جامعه و مدرسه دست یابند.رسانه‌ها با تحولاتی که در جنبه‌های مختلف از بعد فن‌آوری تجهیزاتی و حجم و روش داشته‌اند به عنوان حاملان و منتقل کنندگان پیام، می‌توانند در باورها و افکار نوجوانان و جوانان موثر باشند. رسانه‌ها بدون در نظر گرفتن مرزهای جغرافیایی، عقیدتی و فرهنگی، امکان حضور در همه نقاط جغرافیایی پیدا کرده‌اند.تاثیررسانه ها بر نوجوانان و جوانان با استفاده از ابزارهایی است که آن ابزارها امکان این تأثیرگذاری را معین می‌کند.

صداوسیما به عنوان یکی از ابزارها در این راستا مطرح است. چون نفوذ، حضور، نحوه بیان و شکل انتقال پیام در رسانه صدا و سیما به طرز ویژه‌ای است که مخاطب را می‌تواند با انواع و اقسام شگردها و روش‌هایی که در آن وجوددارد به خود جلب کند. این رسانه می‌تواند در نحوه تغییر دگرگونی در نوجوانان و جوانان پرنفوذترین و موثرترین عامل باشد. البته نقش و سهم تلویزیون در تاثیرپذیری بر روی جوانان و نوجوانان حائز اهمیت می‌باشد، ضمن اینکه از تلویزیون در همه ساعات شبانه‌روز و در خانه می‌توان استفاده کرد. نقش آموزش رسانه‌ها مهم‌تر از آموزش رسمی مراکز آموزشی می باشد، زیرا دامنه کار مراکز آموزشی محدود است در صورتی که آموزش از طریق وسایل ارتباط جمعی گسترده و همیشگی است. البته وسایل ارتباط جمعی خصوصاً تلویزیون آموزش را همراه با صحنه‌های زنده ارائه می‌دهد که شوق بیشتری را برای یادگیری ایجاد می‌نماید ، رسانه‌ها بخصوص تلویزیون می‌تواند تآثیر خیلی زیاد بر روی نوجوانان و جوانان داشته باشد. حال این پرسش مطرح می‌شود که مدیریت زمان در این میان چه نقشی را ایفا می‌کند؟ همه می‌دانند که زمان ،گذراست و در اختیار ما نیست و فرصت از دست رفته جبران ناپذیر است. پس مدیریت این سرمایه با چنین اهمیتی چه مفهومی می‌تواند داشته باشد؟ بسیاری از صاحبنظران مدیریت، بر این باورند که کاربرد مفهوم مدیریت زمان، صحیح نیست و به جای آن استفاده از برنامه‌ریزی زمان، مطلوب‌تر است. با بررسی‌ها و جستجوهایی که در مراکز پژوهشی و دانشگاهی انجام شد،

تحقیقی با عنوان «بررسی میزان مهارت مدیریت زمان در نوجوانان و جوانان» به دست نیامده است، عمده بررسی‌ها حول محور مدیریت زمان بوده است که نشان می‌دهد اتلاف وقت زیاد می‌باشد و مدیریت زمان اندک. در این تحقیق سعی شد با بررسی میزان مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان، مورد تحلیل قرار گیرد. بنابراین در این تحقیق در پی پاسخ به این سؤال می باشد که آیا برنامه‌ریزی برای کارهای محوله از مدیریت زمان، تبعیت می‌کند؟ آیا توانایی مدیریت زمان در نوجوانان بیشتر از جوانان است ؟ آیا بین مهارت مدیریت زمان در نوجوانان و جوانان تفاوت وجود دارد؟ آیا نوجوانان و جوانان طبقه پایین با نوجوانان و جوانان طبقه بالای جامعه از نظر مدیریت زمان تفاوت دارند؟آیا نوجوانان و جوانان دختر نسبت به نوجوانان و جوانان پسر از مدیریت زمان بهتر استفاده می کنند؟آیا رابطه ای بین اتلاف وقت و مدیریت زمان وجود دارد؟ایا بین میزان مدیریت زمان و میزان تماشای تلویزیون رابطه ای وجود دارد؟۱- Self-Regulation learning

۲- Pintrich

۳-Cognitive Strategies

۴-Metacognitive Strategies

۵-Resource Management Strategies

۱- Zimmerman & Matinez- Pons

واژگان کلیدی: مهارت مدیریت زمان، نوجوانان، جوانان
اهمیت و ضرورت تحقیق
در جامعه ما، الگوی صرف وقت به میزان قابل ملاحظه‌ای کمیاب است. با وجود آنکه همه به یک میزان، زمان در اختیار داریم، ولی دیده می‌شود آنهایی موفق‌ترند که از وقت خود بهتر استفاده می‌‌کنند، الگوی رفتاری صحیح را باید با آموزش ایجاد کرد، مدیریت زمان، دانش، نگرش و رفتار افراد را در جهت بهره‌برداری هر چه بیشتر از عمر ارتقاء می‌بخشد. زمان و چگونگی مدیریت بهینه آن، یکی از مسائلی است که برای انسان‌ها حائز اهمیت است. ارزش زمان برای همه برابر نیست و همه به نحو یکسانی از آن استفاده نمی‌کنند. بسیاری ازانسان‌ها علاقه‌مندند که به نحو احسن از زمان، نهایت بهره را ببرند، در حالیکه برای دیگران این چنین نیست ،در این خصوص که چگونه از زمان استفاده شود، مسلماً به یک‌سری مهارت‌ها و مدیریت‌های ویژه‌ای مورد نیاز است، به عبارتی هر چه میزان آشنایی با این مهارت بیشتر باشد به همان نسبت کنترل و مدیریت آن ساده‌‌تر و دقیق‌تر صورت می‌گیرد.
تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که مدیریت زمان در اهمالکاری تحصیلی تأثیرگذار است. مدیریت زمان یکی از مسائل مهم و جدی در سطح بین‌المللی است. جوانان و نوجوانان نیز بدون مدیریت زمان گاهی تمامی وقت خود را در امور غیر ضروری از بین می‌برند، استفاده درست و مؤثر از زمان، می‌تواند بعنوان رفتاری در جهت تأیید وجود انگیزش پیشرفت و موفقیت در نوجوانان و جوانان باشد. با این حال موضوع مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان، موضوعی است که کمتر به آن پرداخته شده است.
بنابراین انجام پژوهش به منظور شناسایی رابطه و تعامل میان مهارت نوجوانان با مهارت جوانان در مدیریت زمان به مشاوران و برنامه‌ریزان در امور نوجوانان و جوانان کمک خواهد کرد تا در جهت ارائه شیوه‌های مناسب برنامه‌ها و راهکارهاموفق شوندو راهنمایی لازم بدهند ،در اهمیت مدیریت زمان می‌توان گفت که نوجوانان و جوانانی که نتوانند وقت خود را تنظیم کنند ازعهده انجام هیچ‌کاری بر نخواهند آمد. در زمینه مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان تاکنون در کشورمان تحقیقات اندکی انجام شده ،در نتیجه فقدان سابقه تحقیقی در بستر بومی جامعه مورد مطالعه، یکی از دل مشغولی‌های جدی تحقیق می‌باشد.از سوی دیگر مواجه با ازدیاد منابع در به انحراف کشاندن قشر نوجوان و جوان ،دسترسی محدود نوجوانان و جوانان به مشاوران و روانشناسان تربیتی متخصص و ماهر از جمله مشکلاتی است که نشان می‌دهد نوجوان و جوان در چه شرایط بحرانی روبرو می باشند.
مدیریت ضعیف زمان را نمی‌توان پنهان نمود و اثربخشی بیشتری مورد نیار است، زیرا برای موفقیت بیشتر چه در زندگی شخصی و چه در زندگی حرفه‌ای، نیازمند بکارگیری راهبردهای مدیریت زمان می‌باشیم. این راهبردها برای استفاده بهینه از وقت، تنظیم شده و بعنوان روش‌هایی برای کنترل زمان به کار می‌رود. با استفاده مؤثر از زمان می‌توان اهداف را مشخص کرد و وظایف و فعالیت‌ها را برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی نمود، با برنامه‌ریزی ، درک نوجوان و جوان از زمانِ در دسترس، افزایش یافته در نتیجه می‌توانند از زمان خود به صورت هدفمند و سازمان یافته بهره‌مند شوند. بیشترین کاربرد مدیریت زمان می‌تواند در جوانان و نوجوانان باشد چرا که این قشر از جامعه در آینده بعنوان نسل جدید چرخهای اقتصادی، علمی، فرهنگی کشور را به عهده خواهند داشت. با توجه به اهمیت فراگیری اصول مدیریت زمان و آگاهی از مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان، تأثیر آن در سلامت جامعه فردای ما می‌باشد.
این تحقیق شاید وسیله‌ای جهت فراگیری و انتقال آن به دیگران و گامی در جهت رشد و تعامل جامعه برداشته شود. ضرورت توجه به مدیریت زمان بخصوص درکلان شهر تهران که نوجوانان و جوانان زیادی از وقت خودشان را به طرق مختلف از جمله ماندن در ترافیک و استفاده نادرست از اینترنت و بازی‌های کامپیوتری و قدم زدن (پرسه زدن) در کوچه و خیابان و از این قبیل از دست می‌دهند، حائز اهمیت است.از طرفی دیگر، پیچیدگی شرایط زندگی به واسطه ظهور رسانه‌های مختلف، موقعیت‌های پیچیده اجتماعی و اخلاقی، تغییرات اجتماعی، انتظارات و ارزش‌ها، فرصت را برای نوجوانان وجوانان تنگ‌تر و شرایط را بسیار سخت‌تر کرده است. به همین دلیل، آموزش راهبردهای مدیریت درست زمان برای نوجوانان وجوانان در کشور ما یک ضرورت است. از آنجا که نوجوانان و بخصوص جوانان پرمشغله‌ترین قشر جمعیت جوان هستند، همچنین قشر عظیمی از جمعیت کشور مان را تشکیل می دهند،ارائه راهبردهای مدیریت زمان به آنان، بسیار مهم به نظر می‌رسد.
نتابج:
نتایج این بررسی نشان داد که بیش از نیمی از نوجوانان و جوانان به صورت منظم تلویزیون تماشا می‌کنند و از این تعداد بین ساعات ۲۴-۱۹ تلویزیون تماشا می‌کنند. برای ترویج فرهنگ استفاده بهینه از زمان، صداوسیما در این ساعات می‌تواند از طریق پخش برنامه‌های آموزشی در خصوص مدیریت زمان، تولید فیلم و سریال در زمینه فرهنگ استفاده بهینه از زمان، ارائه بحث‌های کارشناسی از طریق متخصصین، مشاوران و روانشناسان، نشان دادن الگوهای عینی از طریق مجریانی که خودشان استفاده بهینه از زمان کنند، می‌توانند در زمینه استفاده بهینه از زمان به نوجوانان و جوانان آموزش دهند.
در بررسی رابطه بین میزان تماشای تلویزیون و مدیریت زمان نشان داد که با افزایش میزان تماشای تلویزیون در نوجوانان و جوانان مدیریت کردن زمان کاهش می‌یابد و نمی‌توانند از وقت خود به نحو احسن استفاده کنند، برای جلوگیری از این کار، صداوسیما باید برنامه‌هایی پخش کند که زمانی که نوجوانان و جوانان وقت خود را به تلویزیون تماشا کردن صرف می‌کنند باید استفاده بهینه از آن زمان ببرند و آن برنامه‌ها باید متنوع و در عین حال جذاب و آموزنده باشد. از آنجا که بیش از نیمی از نوجوانان به ویژه جوانان مهمترین عامل اتلاف وقت خود را نداشتن شغل مناسب، بازی‌های کامپیوتری، نبود برنامه‌ریزی منظم، نبود تفریح و سرگرمی برای اوقات فراغت دانسته‌اند، بنابراین شایسته است فرهنگ استفاده و بجا از امکانات و وسایل در قالب فیلم‌ها، سریال‌ها و برنامه‌های دیگر به نوجوانان و جوانان آموزش داده شود.
با توجه به نقش محوری و پرمسئولیت نوجوانان و جوانان در آینده و با توجه به اینکه شاخص میزان برنامه‌ریزی و نظم در پسرها کمتر از دخترها بوده است، لازم است پسرها متناسب با نقش و وظایف خاصی که برعهده آنها گذاشته می‌شود از حیث اصول برنامه‌ریزی، نظم و مدیریت زمان آموزش داده شوند و دست‌اندرکاران آموزه‌های مبتنی بر اصول برنامه‌ریزی و نظم، مدیریت زمان را در متن برنامه‌ها، فیلم‌ها و سریال‌ها به آنها انتقال دهند.
با توجه به اینکه شاخص میزان برنامه‌ریزی و نظم در گروه نوجوانان کمتر از جوانان بوده است و با توجه به نقش سازنده این قشر (دانش‌آموزان) در آینده این مرز و بوم لازم است صداوسیما در برنامه‌هایی از کارشناسان و مشاوران تحصیلی و تربیتی برای حل مشکلات و پاسخ به سؤالات نوجوانان دعوت کنند.
صداوسیما می‌تواند با معرفی افراد نمونه و شایسته‌ای که در طول زندگی به موفقیت‌های بسیاری دست یافته و موفقیت خود را مرهون برنامه‌ریزی و نظم در زندگی می‌دانسته‌اند، مشوق مخاطبان در این زمینه باشد. به نظر می‌رسد از آنجا که نوجوانان نسبت به برنامه‌ریزی و نظم اقبال نشان داده‌اند، معرفی دانش‌آموزان ممتاز که موفقیت‌هایی کسب کرده‌اند مؤثر باشد.
به تصویر کشیدن آثار و عواقب نبود برنامه‌ریزی، بی‌نظمی و مدیریت زمان، می‌تواند انگیزه افراد را به سمت اجتناب از بی‌نظمی و بی‌برنامگی و اتخاذ هدف و برنامه‌ریزی در کارها و وظایف زندگی سوق دهد.
به نظر می‌رسد به تصویر کشیدن تأثیرات روانی همچون بالا بودن میزان رضایت خاطر و آرامش در افرادی که دارای برنامه‌ریزی و مدیریت زمان در زندگی هستند و فرصت‌های زندگی خود را غنیمت شمرده و در جهت رشد و بالندگی خود و جامعه تلاش می‌کنند، در تقویت و رواج فرهنگ مدیریت زمان در زندگی مخاطبان مؤثر باشند.
فهرست مطالب
چکیده ۱
فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه تحقیق ۱۶
مقدمه ۱۷
ماهیت و مفهوم زمان ۱۸
تاریخچه مختصر از زمان ۲۰
مفهوم مدیریت زمان ۲۴
مبانی نظری مدیریت زمان ۲۴
مفهوم نوجوانی ۴۰
نوجوانی و رشد آن در مکتب اسلام ۴۰
نوجوانی و رشد آن در نظریه‌های معاصر ۴۲
نظریه‌های رشد نوجوانی ۴۴
ویژگی‌های نوجوانی ۶۰
جوانی ۶۳
جوانی و رشد آن در اسلام ۶۳
جوانی و رشد آن در نظریه‌های معاصر ۶۴
شرایط زیستی ـ غریزی جوانی ۶۶
شرایط ذهنی جوانی ۶۷
شرایط روانی جوانی ۶۸
شرایط عاطفی و اخلاقی جوانی ۶۹
ویژگی‌های رشد جوانی ۷۲
رشد اجتماعی و اخلاقی ۷۵
ویژگی‌های تفکر دوره جوانی ۷۶
مفهوم روانشناختی مدیریت زمان ۸۰
اصول مدیریت زمان ۸۴
دیدگاه‌های مدیریت زمان ۸۵
تکنیک‌های مدیریت زمان ۸۶
قوانین مرتبط با مدیریت زمان ۹۱
نسل‌های مدیریت زمان ۹۳
عوامل اصلی در عدم استفاده بهینه از زمان ۹۵
عوامل اتلاف وقت ۹۹
مبانی نظری رسانه ۱۰۵
پیشینه تحقیق ۱۱۴
تحقیقات انجام شده در داخل کشور پیرامون مدیریت زمان ۱۱۵
تحقیقات انجام شده در سایر کشورها پیرامون مدیریت زمان ۱۲۲
جمع بندی ادبیات و پیشینه تحقیق ۱۳۰
منابع ومآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی

مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد – آپارات

▶ ۰:۰۹

۳ روز پیش
دانلود فایل اصلی https://goo.gl/Y7e3rd هدف از این مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن بصورت جامع و …

ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله – آپارات

ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله. دانلود فایل اصلی https://goo.gl/yk4jpY هدف از این پایان نامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن بصورت جامع و کامل و جامع و با منابع جدید می باشد. ۳۱ فروردین ۱۳۹۷٫ علم و تکنولوژی · پایان نامه مدیریت زمان · پایان نامه مهارت مدیریت …

مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ …

۵ روز پیش – عنوان این مقاله : مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن. هدف از این مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن بصورت جامع و کامل و جامع و با منابع جدید می باشد. دانلود مستقیم فایل. به شما بازدید کننده …

[PDF]ارائه الگویی فازی برای ارزیابی عملکرد حسابرسان در …

۱۷ تیر ۱۳۹۶ – ارائه الگویی فازی برای ارزیابی عملکرد حسابرسان در موسسات حسابرسی )مورد مطالعه موسسه حسابرسی مفید راهبر(. ۹۹ … است تا یک مدل ارزشیابی کارآمد و مؤثر جهت دسترسی به اهداف و همسـو سـازی اهداف فردی، تیمی و. سـازمانی ارائه شود. در این مدل با توجه به عدم قطعیت در مفاهیم و روشهای …. مبانی نظری و پیشینه پژوهش.

[PDF]ﻛﺸﻮر ﺑﺮرﺳﻲ اوﻟﻮﻳﺖ ﻫﺎ و راﻫﻜﺎرﻫﺎی ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ورزش ﻗﻬﺮﻣﺎﻧﻲ

توسط علی دوست قهفرخی – ‏۲۰۱۴
۲۳ مهر ۱۳۹۰ – داﻧﺸﺠﻮی دﻛﺘﺮی، ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ. ورزﺷﻲ، داﻧﺸﻜﺪه ﺗﺮﺑﻴﺖ ﺑﺪﻧﻲ، داﻧﺸﮕﺎه ﺧﻮارزﻣﻲ، ﺗﻬﺮان، اﻳﺮان. ﭼﻜﻴﺪه. ﻫﺪف. از. اﻳﻦ. ﭘﮋوﻫﺶ،. ﺑﺮرﺳﻲ اوﻟﻮﻳﺖ. ﻫﺎ و راﻫﻜﺎرﻫﺎی ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ورزش ﻗﻬﺮﻣﺎﻧﻲ ﺟﻮدوی ﻛﺸﻮر از دﻳﺪﮔﺎه ﺻﺎﺣﺐ ….. ﺗﺎ. ۳۰٫ ﺳﺎل. ﺑﺎﻻی. ۳۱٫ ﺳﺎل. ﺗﻌﺪاد. ۱۴٫ ۴٫ ۱۴٫ ۸٫ ۱٫ ۵٫ ۲۳٫ ۷٫ ۴٫ ۱۳٫ ۱۳٫ ۹٫ ۵٫ درﺻﺪ. ۳۵٫ ۱۰٫ ۳۵٫ ۲۰ ۵/۲٫ ۵/۱۲٫ ۵/۵۷٫ ۵/۱۷ ۱۰ ۵/۳۲ ۵/۳۲٫ ۵/۲۲٫ ۵/۱۲٫ ﺗﻮزﻳﻊ اﻓﺮاد ﻧﻤﻮﻧﻪ از ﻧﻈﺮ …

پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ …

۵ روز پیش – هدف از این پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن ی باشد … بررسی عوامل و انواع الگوهای سبک های فرزندپروری و سازگاری · مبانی نظری شناسایی نظام اخلاقی نخبگان علمی کشور و علل تاثیرگذار بر آن و ارائه راهکارهایی برای بهبود آن · بررسی مدل ها و انواع تاب آوری …

[PDF]ﺑﺮﺭﺳﻲ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﺎ ﻓﺮﺳﻮﺩﮔﻲ ﺷﻐﻠﻲ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎ

ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺯﻣﺎﻥ. ﭼﻪ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺍﻱ ﺑﺎ ﻓﺮﺳﻮﺩﮔﻲ ﺷﻐﻠﻲ ﻣﻲ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ ؟ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ. ﻓﺮﺳﻮﺩﮔﻲ ﺷﻐﻠﻲ ﻳﻜﻲ ﺍﺯ ﭘﺪﻳﺪﻩ ﻫﺎﻱ ﻗﺮﻥ ﺍﺧﻴﺮ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ. ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻓﻨﻲ ﻭ ﺗﺨﺼﺼﻲ ﺍﺯ ﻭﺍژﺓ ﺗﺤﻠﻴﻞ ﺭﻓﺘﮕﻲ ﺷﻐﻠﻲ. (ﻓﺮﺳــﻮﺩﮔﻲ ﺷــﻐﻠﻲ) ﺩﺭ ﺍﺻﻞ ﺑﻪ … ﮔﺮﻳﮕﺰ ﻣﻲ ﮔﻮﻳﺪ : ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺯﻣﺎﻥ ﺁﻥ ﺩﺳﺘﻪ ﺍﺯ ﺗﻮﺍﻧﺎﻳﻰ ﻫﺎ ﻭ ﻣﻬﺎﺭﺕ ﻫﺎﻳﻰ. ﺍﺳــﺖ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻛﻨﺘﺮﻝ ﺑﻬﻴﻨﻪ ﺯﻣﺎﻥ ﺗﻮﺳــﻂ ﻓﺮﺩ ﻣﻨﺠﺮ ﻣﻰ ﺷــﻮﺩ (ﭘﻮﺭ ﻇﻬﻴﺮ، ۱۳۸۰ ). ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺳــﺮﻭﺵ، ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ. ﺯﻣﺎﻥ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﺷــﻴﻮﻩ ﻫﺎﻯ ﻋﻠﻤﻰ ﻭ ﻣﻮﺛﺮ ﺻﺮﻓﻪ …

پایان نامه کارشناسی رشته تغذیه با عنوان نوشابه و صنایع … – …

fileina.com,فروشگاه ساز فایلینا,تغذیه,غنی سازی مواد غذایی با تاکید بر ماکارونی,تأثیر مکمل یاری کلسیم بر پروفایل لیپید زنان مبتلا به اضافه وزن یاچاقی: کارازمایی بالینی تصادفی شده دو سوکور,مقاله خواص شیر در سلامت قلب,پایان نامه کارشناسی رشته تغذیه با عنوان نوشابه و صنایع نوشابه‌سازی,استفاده از جریان الکتریکی …

مدیریت – فایلینا

fileina.com,فروشگاه ساز فایلینا,مدیریت,لزوم تجدید نظر درسیاست‌های جمعیتی ایران,بررسی رابطه بین سرمایه فکری ومیزان کارایی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سال ۹۱-۹۰,رابطه سبک های تصمیم گیری با هوش فرهنگی در کارکنان اداره بیمه,تعیین ارتباط بین الگوی مدیریت سایبرنتیک و خلاقیت کارکنان,رابطه بین هوش …

علوم اجتماعی – فایلینا

fileina.com,فروشگاه ساز فایلینا,علوم اجتماعی,مبانی نظری و پیشینه تحقیق اخلاق ترافیک شهروندی,ارزیابی ارتباط اخلاق ترافیک شهروندی و تخلفات رانندگی … جامعه شناسی امیل دورکیم,مبانی نظری و پیشینه تحقیق مهارتهای اجتماعی,پرسشنامه شناسایی نظام اخلاقی نخبگان علمی کشور و علل تاثیرگذار بر آن و ارائه راهکارهایی برای …

[PDF]پرسشنامه انگیزه ی انجام کار در کودکان (نسخه ۲٫۱) – …

توسط RTO DhP
استفاده می کنند و بر مهارتهای شناختی. ۱۲٫ و کالمی. ۱۳٫ کودک تکیه دارند. پرسشنامه. انگیزه ی انجام کار. در کودکان. از طریق مشاهده. ۱۴٫ به ارزیابی. انگیزه ی انجام کار … مبانی. نظری زیربنایی این ارزیابی و. ارائه. راه. کار. هایی برای. بکارگیری و استفاده از. پرسشنامه. انگیزه ی انجام کار. در کودکان. می پردازد. به متخصصینی که می خواهند …

مرجع فایلهای آموزشی | دانلود یک فونقاب عکس لایه باز بسیار …

۱۹ دی ۱۳۹۶ – … زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن · مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن · ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن · پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و …

اخلاق حرفه‌ای؛ ضرورتی برای سازمان | معرفت اخلاقی

۲۱ بهمن ۱۳۸۹ – امروزه اخلاق حرفه‌ای نقش راهبردی در بنگاه‌ها دارد و متخصصان مدیریت استراتژیک، اصول اخلاقی شایسته در سازمان را از پیش‌‌شرط‌های مدیریت استراتژیک خوب …. موجود (میزان پایبندی کارکنان به اخلاق حرفه‌ای سازمان) و حتی برای تعیین وضع مطلوب (دیدگاه کارکنان به عنوان افرادی آگاه به شرایط سازمانی برای ارائه مؤلفه‌هایی …
وارد نشده: زمان

مبانی نظری و پیشینه تحقیق اختلالات اضطرابی – دانلود

عنوان این مقاله : مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن هدف از این مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن بصورت جامع و کامل و جامع و با منابع جدید اطلاعت بیشتر دربارهمبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در …

دانشکده علوم ارتباطات – سامانه بانک اطلاعات پایان نامه – …

۴, ارزیابی چهار مدل سقف /کف از بعد کیفیت، هزینه و زمان در ساختمان‌های فلزی شهر تهران به روش تحلیل سلسله مراتبی, مرتضی معصومی قهساره, دانشکده فنی و مهندسی, عمران, ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ….. ۸۶, لباسهای بدون پایان (ارائه راهکارهایی جهت افزایش طول عمر استفاده از محصول), محمد رفیعیان کوپایی, دانشکده هنر, طراحى صنعتى, ۱۳۹۶-۰۶-۰۸٫

دانلود فیلم مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در …

۳ روز پیش – دانلود فایل اصلی https://goo.gl/Y7e3rd هدف از این مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن بصورت جامع و کامل و جامع و با منابع جدید می باشد زمان، ارزشمندترین سرمایه هر فرد، گروه و سازمان است. در واقع تنها سرمایه برگشت ناپذیر در اختیار انسان، زمان است، زیرا …

[PDF]تلفیق مدیریت مشارکتی و سیستم های فازی برای ارزیابی …

ﺳﯿﺴﺘﻢ ارزﯾﺎﺑﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن ﻣﯽ. ﺷﻮد . ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ. در ﻃﯽ ﭼﻨﺪ ﺳﺎل اﺧﯿﺮ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت زﯾﺎدی در ﺧﺼﻮص ارزﯾﺎﺑﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد آﻣﻮزﺷﯽ و ارزﺷﯿﺎﺑﯽ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ اﻧﺠﺎم. ﺷﺪه اﺳﺖ. و. در ﻫﺮ ﮐﺪام از اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت ﺿﺮورت و ﺷﺎﯾﺴﺘﮕﯽ روش ارزﺷﯿﺎﺑﯽ ﺑﺮرﺳﯽ و ﺳﻌﯽ ﺷﺪه. اﺳﺖ. ﺗﺎ. ﻣﯿﺰان اﻋﺘﺒﺎر و اﺛﺮﺑ. ﺨﺸﯽ آن ﺑﻬﺒﻮد ﯾﺎﺑﺪ. ؛. اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت ﺑﯿﺎﻧﮕﺮ اﯾﻦ واﻗﻌﯿﺖ اﺳﺖ ﮐﻪ اﻓﺰاﯾﺶ دﻗﺖ و ﮐﺎراﯾﯽ. روﺷﻬﺎی ارزﺷﯿﺎﺑﯽ ﻫﻤﻮاره ﻣﻮرد ﺗﻮﺟﻪ. اﻋﻀﺎی ﻫﯿﺌﺖ ﻋﻠﻤﯽ،.

[DOC]بهره وری نیروی انسانی – مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی

عوامل موثر در بهره‌وری ۱۲٫ الف: عوامل برون سازمانی: ۱۲٫ ۱- عوامل فرهنگی: ۱۲٫ ۲- عوامل اقتصادی: ۱۳٫ ۳- عوامل اجتماعی: ۱۳٫ ب- عوامل درون سازمانی: ۱۳٫ ۱-نیروی انسانی: ۱۳ … مطرح سازید و ارتباط ایجاد کنید ۳۰ … در نهایت از استرس به عنوان یک عامل کاهنده کارایی و انگیزه نیروی انسانی نام بردیم و راهکارهایی برای کاهش استرس را ارائه نمودیم.
وارد نشده: نظری

فایل فان-فایل گستر

ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت. قیمت: ۱۴۵,۰۰۰ تومان. توضیحات دانلود · مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن · مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی. قیمت: ۶۵,۰۰۰ تومان.

[PDF]ﺎوری ﻨ ﻴﺎﺳﺖ ﻋﻠﻢ و ﻓ ﺳ اﻓﺰار اراﺋﺔ ﻣﺪﻟﻲ ﻛﺎرﺑﺮدی ﺑﺮای ﺳﻨﺠ

ﻣﻮﺿﻮﻋﻲ ﺗﺤﻘﻴﻖ اراﺋﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ ﻛﻪ در آن، ﺷﺎﺧﺺ. ﻫﺎ ﺑﺮﺣﺴﺐ ﻣﻴﺰان ﭘﻴﭽﻴﺪﮔﻲ و دﺷﻮاری و ﻃﺒﻖ ارزﻳﺎﺑﻲ و ﺗﺄﺋﻴﺪ ﺧﺒﺮﮔﺎن، در ﺳﻄﻮح ﺑﻠﻮغ ﺗﻮزﻳﻊ ﺷﺪه. اﻧﺪ . در. ﭘﺎﻳﺎن، ﻣﻌﺘﺒﺮﺗﺮﻳﻦ ﺷﺮﻛﺖ ﺗﻮﻟﻴﺪﻛﻨﻨﺪه ﻧﺮم. اﻓﺰار در اﻳﺮان ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ داﻧﺶ. ﻣﺤﻮ. ر ﻣﻮرد ﺳﻨﺠﺶ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ و ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺪل ﺑﻠﻮغ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ داﻧﺶ، ﺳﻄﺢ ﺑﻠﻮغ آن. ﺑﻪ. ﺻﻮرت دﻗﻴﻖ ﻣﺸﺨﺺ ﺷﺪه و راﻫﻜﺎرﻫﺎﻳﻲ ﻧﻴﺰ ﺟﻬﺖ ﺑﻬﺒﻮد ﺑﻠﻮغ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ داﻧﺶ اﻳﻦ ﺳﺎزﻣﺎن اراﺋﻪ ﺷﺪه. اﻧﺪ ﺗﺎ راﻫﮕﺸﺎی ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت …

[PDF]مدل ارزیابی آمادگی استقرار و پذیرش مدیریت دانش در مرکز …

باشد که دانش صحیح را به افراد صحیح در زمان صحیح. می. رساند. همچنین. می. تواند. به اعضای س. ازمان جهت تسهیم اطالعات و بکارگیری اطالعات در فعالیتهایی که منجر. به بهبود اثربخشی سازمانی. می. گردد، کمک نماید. مدیریت دانش. می. تواند با فراهم. آوردن هوشمندی در کسب و کار زمینه ساز افزایش مهارتهای پاسخگویی و نوآوری در. سازمان گردد.

سیویلیکا، مقالات علمی کنفرانس و ژورنال

علاقه مندان به ارائه مقاله در این همایش می توانند مقالات خود را در یکی از محورهای کنفرانس حداکثر تا پایان تیرماه ۱۳۸۹ به دبیرخانه ارسال نمایند. …. مهندسی کامپیوتر: مدیریت IT،مدل سازی و بهینه سازی ،مهندسی نرم افزار،الگوریتم ، هوش مصنوعی ،پردازش تصویر و سنجش از راه دور; مهندسی معماری: مبانی نظری در معماری، معماری منظر، سازه در …

[PDF]ســـنجش آســـیب پذیری و برنامه ریـــزی راهبـــردی … – نشریه …

توسط نوروزی – ‏۲۰۱۷
کالبدی- فضایی در مواقع بروز زلزله در روستاها، سعی گردید بر. اســاس مباحث نظری و پژوهش های مشابه مهم ترین مــوارد و. شاخص ها در پرسشنامه تدوین و نتایج حاصل از پاسخ افـراد، در. ادامه ی این پژوهش ارائه و میزان آسیب پذیری مورد ارزیابی قرار. گیرد. بنابراین در ادامه به این نتایج توصیفی و استنباطی اشاره. می شود. .۱٫ سال ساخت بنا: بر …

دانلود کتاب های الکترونیک مقاله جزوه منبع علمی و پژوهشی …

دانلود کتاب های الکترونیک و منابع آموزشی و تحقیقاتی در زمینه ی مدیریت در گرایش های مدیریت دولتی صنعتی بازرگانی اجرایی مالی آموزشی تحول منابع انسانی استراتژیک مقاله … SA62-بررسی رضایت مندی کارشناسان شرکت توانیر از مسیر پیشرفت شغلی و ارائه راهکارهایی جهت بهبود آن … با میزان رضایت شغلی معلمان در سال ۹۳-۹۲٫

BACKUP-MAIN | دانشگاه شهید رجایی

۲ بهمن ۱۳۹۵ – آشنایی با تعداد و نوع سوالات هرآزمون; آشنایی با بخش های هرآزمون; آشنایی با نحوه نمره دهی; ارائه راهکار برای تقویت مهارت های زبانی; ارائه راهکارهای مناسب جهت کسب نمره ی ایده آل; معرفی منابع مفید جهت مطالعه; بخش پرسش و پاسخ در پایان. زمان: یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ از ساعت ۱۲ الی ۱۳:۳۰٫ لطفاً برای شرکت در کارگاه فوق، …

[PDF]تغییر سیاست جمعیتی جمهوری اسالمی ایران و پیامدهای امنیتی …

توسط قلی زاده – ‏۲۰۱۰
شروع شد و از سال ۱۳۴۸ به صورت متمرکز ادامه یافت. در همین سال در وزارت بهداری. »واحد بهداشت و تنظیم خانواده« استقرار یافت تا جمعیت را کنترل کند. در سال های بعد … مبانی نظری موضوع. از گذشته های دور جمعیت مورد توجه فالسفه، اندیشمندان و سیاست مداران بوده است. در. این زمینه نظریات و دیدگاه های مختلف و گاه متضاد ارائه شده است که می …

[PDF]ارایه چارچوبی جهت ارزیابی چابکی سازمانی با تاکید بر نقش …

۱۶ آذر ۱۳۹۵ – اراﯾﻪ. ﯾﮏ ﻣﺪل ﺗﺤﻠﯿﻞ ﭘﻮﺷﺸﯽ داده. ﻫﺎی ﺷﺒﮑﻪ. ای ﺟﻬﺖ ارزﯾﺎﺑﯽ ﭼﺎﺑﮑﯽ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﺑ. ﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺗﻮاﻧﻤﻨـﺪی. ﻫـﺎی. ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت در ﺗﻘﺎﺑﻞ ﺑﺎ ﻣﺤﺮک. ﻫﺎی ﻣﺤﯿﻄﯽ. اﺳﺖ . ۲٫ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی. -۲٫ ۱٫ ﭼﺎﺑﮑﯽ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ….. زﻣﺎن، اﻓﺮاد. ﭼﻨﺪ ﻣﻬﺎرﺗ. ﯽ. و ﻣﻨﻌﻄـﻒ، ﺑﻬﺒـﻮد ﻣﺴـﺘﻤﺮ، ﮐـﺎر ﮔﺮوﻫـﯽ، ﺗﻐﯿـﺮ و ﻣـﺪﯾﺮﯾﺖ رﯾﺴـﮏ، ﻓﻨـﺎوری. اﻃﻼﻋﺎت و ﻗﺪرت اﺳﺖ . ﺑﺮ ﻣﺒﻨﺎی ﯾﮏ ادﺑﯿﺎت ﻣﻌﺘﺒﺮ،. ﮔﺎﻧﺎﺳﮑﺎران. ۱۸[. ] ﭼﺎرﭼﻮﺑﯽ ﺑﺮای ﻃﺮاﺣﯽ ﺳﯿﺴـﺘﻢ.

[PDF]تحلیل چگونگی تاثیر قابلیت های نوآوری فناورانه بر … – …

و در نهایت در بخش پنجم به جمع بندی و ارائه پیشنهاداتی برای پژوهش های آینده پرداخته شده است. ۲- مبانی نظری پژوهش. ۱-۲- توانمندیهای نوآوری فناورانه. مفهوم توانمندی فناورانه در اوایل سال ۱۹۸۰ مطرح شد. این مفهوم، سطح تغییرات فناوری برای دستیابی. به توانمندی فناورانه را مورد بحث قرار می دهد ]۷[. رقابت پذیری یک سازمان به توانایی آن …

[PDF]ارزﯾﺎﺑﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد دﻫﯿﺎران در ﻓﺮآﯾﻨﺪ ﺗﻮﺳﻌﮥ ﭘﺎﯾﺪار روﺳﺘﺎ – دانشگاه فردوسی مشهد

توسط سربرقی مقدم طرقبه – ‏۲۰۱۶
ﻧﻮﯾﺴﻨﺪه ﻣﺴﺌﻮل. : magh30@um.ac.ir. اواﺧﺮ دﻫﻪ ﭘﻨﺠﺎه. ، در زﻣﺎن. ﺣﺎﺿـﺮ ﺑـﻪ. ﺳـﺎزﻣﺎن اﺟﺮاﯾـﯽ. ﺟﺪﯾـﺪی ﺑـﻪ ﻧـﺎم. « دﻫﯿـﺎری. » ﺑـﻪ ﻣﺴـﺌﻮﻟﯿﺖ. « دﻫﯿـﺎر. » اﻧﺠﺎﻣﯿﺪه. اﺳ. ﺖ. واژه دﻫﯿﺎر ﺑﺮای اوﻟﯿﻦ ﺑﺎر در ﺳﻨﺪ ﺑﺮﻧﺎﻣﮥ …. ﻧﯿﺎزﻣﻨﺪ ارزﯾﺎﺑﯽ دﻗﯿﻖ ﻋﻤﻠﮑﺮد اﺳﺖ. روﺳﺘﺎ ﻧﯿﺰ. ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان. واﺣﺪ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و دﻫﯿﺎری. ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان. ﯾﮏ ﺳـﺎزﻣﺎن. و ﻧﻬـﺎد. ﻋﻤـﻮﻣﯽ ﻏﯿﺮدوﻟﺘـﯽ از اﯾـﻦ اﻣـﺮ. ﻣﺴـﺘﺜﻨﺎ. ﻧﯿﺴـﺖ. ﻃـﯽ. ﺳﺎل. ﻫﺎ. ی اﺧﯿﺮ. درزﻣ. ﮥﻨﯿ. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ. روﺳﺘﺎﯾﯽ.

عوامل مؤثر بر توانمندی زنان سرپرست خانوار مورد مطالعه: زنان …

تحقیق حاضر با هدف شناسایی و ارزیابی عوامل جامعه شناختی مؤثر بر توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با در نظر داشتن دو رکن مذکور پیش برده شده است. … با تمرکز بر یک یا چند مورد از مسائل مبتلا به زندگی زنان سرپرست خانوار، سعی در ارائه راهکارهایی در جهت توانمندسازی آنان در راستای فائق آمدن بر مسائل مذکور شده است. مبانی نظری.

[PDF]* بررسی مفاهیم و مبانی نظری بافت فرسوده

ها، مبانی حقوقی، مست. ندات و مراجع. قانونی مداخله در بافت. های فرسوده، ضرورت نوسازی این بافت. ها و سازمان و تشکیالت اجرا. یی یا. ارکان. مداخله در بافت فرسوده بیان شده و … سال دارند. -. بافت. های فرسوده شهری که فرسودگی آنها یا از بابت کالبد است و یا از بابت فعالیت و. بخش. های قابل. توجهی از شهرها با عمری بیش از. ۳۰٫ سال را شامل می.

[PDF]حفــظ و ارتقــای روحیــه و کار جهــادی یکــی از توصیه هــای … – …

مرکــز جــای داشــته و در طــی ســال هــای گذشــته بیــش از ۳۰ کنفرانــس و ســمینار تخصصــی در حــوزه هــای. مختلـف علـوم و بـر … ترویج مفاهیم و مبانی نظری در حوزه های تخصصی. فراهم کردن فرصت هم آموزی … برخیازمخاطبینمرکز: وزارت نیـرو، وزارت نفـت، شـرکت هـای زیـر مجموعـه ی مدیریـت منــابع آب،توانیـر، شـرکت ملـی گاز ایـران، شـرکت.

چکیده فارسی – موسسه کار و تامین اجتماعی

مدیریت کار. ۱۳۷۹٫ ۳۱٫ ۳۰-۷۹۱۳- Man. ” بررسی عوامل مؤثر در نظام ارزشیابی عملکرد کارکنان و ارائه الگوی مناسب “. دکتر محمد علی حقیقی. دکتر سید محمود حسینی. مدیریت کار …. ۴۵-۸۱۰۴ – Psy. بررسی ویژگیهای هویت و مهارتهای تحصیلی و شغلی نوجوانان و جوانان ۱۴ تا ۲۵ ساله مشهد و آمادگیهای آنان برای ورود به زندگی شغلی بزرگسالی.

[PDF]بررسی تأثیر دوره های کوتاه مدت آموزشی بــر کارآئـی …

ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ ﺳﻄﺢ ﻣﻌﻠﻮﻣﺎﺕ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﻭ ﺍﺭﺗﻘﺎﺀ ﺳـﻄﺢ ﻣﻬـﺎﺭﺕ ﺷـﻐﻠﯽ ﮐﺎﺭﮐﻨـﺎﻥ ﺑـﻪ ﻣﻨﻈـﻮﺭ. ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ ﮐﺎﺭﺁﺋﯽ ﺁﻧﺎﻥ ﺑﻮﺩﻩ ﻭ … ﺍﺛﺮ ﺑﺨﺸﯽ ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ. ” ﺩﺳﺖ ﻳﺎﻓﺘﻪ ﻭ ﺳﭙﺲ ﺭﺍﻫﮑﺎﺭﻫﺎﯼ ﻣﺆﺛﺮ ﺩﺭ ﺟﻬﺖ ﺗﺪﺍﻭﻡ ﻳﺎ ﺗﺠﺪﻳـﺪ ﻧﻈـﺮ ﺩﺭ ﺭﻭﺷـﻬﺎﯼ. ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺭﻳﺰﯼ ﻭ ﺍﺟﺮﺍﯼ ﺩﻭﺭﻩ ﻫﺎﯼ ﮐﻮﺗﺎﻩ ﻣﺪﺕ ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ ﺭﺍ ﺩﺭ ﭘﻴﺸﺎﺭﻭﯼ ﺧﻮﺩ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﻫﺪ . ﻫـﺪﻑ ﺍﺯ ﺍﺭﺍﺋـﻪ. ﻣﻘﺎﻟـﻪ ﺣﺎﺿـﺮ … ﺗﺠﺮﺑﻪ ﺩﻳﮕﺮﺍﻥ ﻧﺸﺎﻥ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ ﮐﻪ ﺍﻫﺪﺍﻑ ﻣﺬﮐﻮﺭ ﺗﺤﻘﻖ ﻧﺨﻮﺍﻫﻨﺪ ﻳﺎﻓﺖ ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻬﺎ ﺩﺭ ﺟﻬﺖ ﺁﻣﻮﺯﺵ.

[PDF]اصل مقاله (۶۷۹ K) – پژوهش‌های مدیریت منابع انسانی

توسط عباسی – ‏۲۰۱۷
ارزشیابی عملکرد کارکنان مبتنی بر مدل ارزیابی عملکـرد سـازمان کدام. نـد؟ و عملکـرد کارکنـان. اداره کل تعاون بر مبنای الگوی مذکور چگونه است؟ مبانی نظری پژوهش. ارزیابی عملکرد سازمانی. در بخش دولتی عملکرد و مدیری. ت عملکرد، مفا. هیمی معماگونـه اسـت. )کلـوت و مـارتین. ۱٫ ،. ۲۰۰۰٫ : ۲۷۲٫ (. به. طور. کلی از اوایل ده. ۀ. ۳۰٫ میالدی به.

[DOC]بررسی رابطه سبک مدیریت مشارکتی و خلاقیت با … – خانه …

فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه تحقیق. ۲-۱٫ مقدمه۱۳٫ ۲-۲٫ مدیریت مشارکتی۱۴٫ ۲-۲-۱٫ تاریخچه مدیریت۱۴٫ ۲-۲-۲٫ مفاهیم ۱۶٫ ۲-۲-۳٫ تفاوت های مدیریت و رهبری ۲۰٫ ۲-۲-۴٫ … مهارت های مدیران ۳۱٫ ۲-۲-۸٫ وظایف مدیران ۳۲٫ ۲-۲-۹٫ مبانی و تعاریف مشارکت۳۳٫ ۲-۲-۱۰٫ نگاهی به مشارکت در اسلام و مدیریت ۳۵٫ ۲-۲-۱۱٫ سطوح عمده مشارکت۳۷٫ ۲-۲-۱۲٫

[PDF]دانش‌آموزان دیرآموز: ارزیابی پویا – نشریه تعلیم و تربیت …

۵۷ ۱۳۹۶|سال هفدهم، شماره ۴، پیاپی ۱۴۷ … کـه توانایـی یادگیـری مهارت هـای تحصیلـی ضـروری را دارد ولـی میـزان و عمـق یادگیـری وی نسـبت بـه متوسـط همساالنشـان کمتـر. اسـت. …. بــه ارزیابــی پویــا، ظرفیــت هوشــی دانش آمــوزان دیرآمــوز. می تــوان تــا حــدودی قابــل افزایــش اســت )۴(. جدول ۱٫ تفاوت ارزیابی ایستا و پویا. ارزیابی ایستا.

[PDF]ﺳﺮﭘﺮﺳﺖ ﺧﺎﻧﻮار زﻧﺎن ﻫﺎی ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزی ﺷﻴﻮه – فصلنامه رفاه اجتماعی

توسط کیمیائی – ‏۲۰۱۱ – ‏مقالات مرتبط
۸ خرداد ۱۳۹۰ – ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزی. ﻣﺪدﺟﻮﻳﺎن ﺑﻪ ﭼﻪ ﻣﻴﺰان ﺑﻪ اﻗﺘﺪار اﻗﺘـﺼﺎدی. و روان ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ دﺳﺖ ﻳﺎﻓﺘﻪ. اﻧﺪ؟ ﺑﺎ وﺟﻮد اﻳﻦ ﭼﻨﻴﻦ ﺳـﺌﻮال. ﻫـﺎﻳﻲ، ﭘـﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿـ. ﺮ ﺗﺤـﺖ. ﻋﻨﻮان. « ﺑﺮرﺳﻲ ﻧﺘﺎﻳﺞ ﺑﺮﻧﺎﻣﺔ. ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزی. زﻧـﺎن ﺳﺮﭘﺮﺳـﺖ ﺧـﺎﻧﻮار. ﺳـﺎزﻣﺎن. ﻫـﺎ. ی. ﺣﻤـﺎﻳﺘﻲ. ﺧﺮاﺳﺎن رﺿﻮی. » ﻣﻲ. ﺗﻮاﻧﺪ راه. ﮔﺸﺎی ﭼﻨﻴﻦ دﻏﺪﻏﻪ. ﻫﺎﻳﻲ ﻗﺮار ﮔﻴﺮد . ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی. ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزی. ﺗﻼﺷﻲ اﺳﺖ ﺗﺎ اﻓﺮاد، ﺧﺎﻧﻮاده. ﻫﺎ، ﮔﺮوه. ﻫﺎ ﻳﺎ ﺟﻮاﻣﻊ ﺑﺘﻮاﻧﻨـﺪ ﻗـﺪرت ﺑـﻪ دﺳـﺖ.

[PDF]رابطه هوش هیجانی و گرایش به آموزش الکترونیکی در سازمان‌ها

۱۵ تیر ۱۳۹۱ – ﭘﮋوﻫﺸﯽ. ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت و ارﺗﺒﺎﻃﺎت اﯾﺮان. ﺳﺎل. ﭼﻬﺎرم،. ﺷﻤﺎره. ﻫﺎی. ۱۱٫ و. ۱۲٫ ،. ﺑﻬﺎر. و. ﺗﺎﺑﺴﺘﺎن. ۱۳۹۱٫ ﺻﺺ. : ۵۵٫ -. ۶۱٫ راﺑﻄﻪ ﻫﻮش ﻫﯿﺠﺎﻧﯽ و ﮔﺮاﯾﺶ ﺑﻪ آﻣﻮزش اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ در. ﺳﺎزﻣﺎن. ﻫﺎ …. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺑﺮرﺳﯽ ﻧﻘﺶ ﻫﻮش ﻫﯿﺠﺎﻧﯽ ﮐﺎرﻣﻨﺪان. ﺑﺎﻧﮏ. ﻫﺎ. ﺑﺮ ﮔﺮاﯾﺶ. ﺑﻪ آﻣﻮزش اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ، در اﯾﻦ ﺑﺨﺶ ﻣﺮوری ﺑﺮ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی ﻣﺮﺑﻮط. ﺑﻪ ﻫﻮش ﻫﯿﺠﺎﻧﯽ و ﭘﺬﯾﺮش ﺗﮑﻨﻮﻟﻮژی و آﻣﻮزش …

[PDF]نقش آموزش کارآفرینی بر افزایش خلاقیت دانشجویان – …

۲۳ مهر ۱۳۹۳ – ۱۲٫ /. ۱۳۹۳٫ ﭼﮑﯿﺪه. ﻣﻘﺎﻟﻪ. اﻓﺰاﯾﺶ ﺟﻤﻌﯿﺖ، ﺗﺤﻮﻻت و دﮔﺮﮔﻮﻧﯽ ﻫﺎی ﺳﺮﯾﻊ ﺗﮑﻨﻮﻟﻮژﯾﮏ اﺗﻔﺎﻗﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻓﺮاﯾﻨﺪ آﻣـﻮزش و ﻫـﺪاﯾﺖ اﻓـﺮاد را ﺗﺤـﺖ. ﺗﺎﺛﯿﺮ ﻗﺮار ﻣﯽ دﻫﺪ، از اﯾﻦ رو ﻣﺘﻨﺎﺳﺐ ﻧﻤﻮدن دروس و اﻫﺪاف …. -۲٫ آﻣــﻮزش ﮐــﺎرآﻓﺮﯾﻨﯽ ﺑــﺮ اﻓــﺰاﯾﺶ ﺳــﻄﺢ ﻋﻤــﻞ ﮔﺮاﯾــﯽ. داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن ﺗﺎﺛﯿﺮ دارد . -۳٫ آﻣـﻮزش ﮐـﺎرآﻓﺮﯾﻨﯽ ﺑـﺮ اﻓـﺰاﯾﺶ ﺳـﻄﺢ ﺳﻼﺳـﺖ ﻓﮑـﺮی. داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن ﺗﺎﺛﯿﺮ دارد . ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ. : ﺷﻮاﻫﺪ.

[PDF]دانلود فایل – سازمان نهضت سوادآموزی

۱٫ توانمند سازی افراد در انتخاب اصلح و نظارت عمومی در محیط پیرامونی. ۲٫ ایجاد وحدت ملی و انسجام سیاسی در پرتو والیت فقیه. ه( اقتصادی. ۱٫ مهارت مدیریت اقتصاد و تنظیم دخل و خرج و حساب و کتاب هزینه ها در زندگی. ۲٫ افزایش میزان کارآیی، تقویت مهارت های حرفه ای و بهبود محیط کسب و کار. ۳٫ مصرف بهینه منابع و رشد درآمدزایی مناطق ویژه ) …

[PDF]روند الکترونیک از منظر شهروندان های شه ارزیابی شاخص شیراز …

توسط احمدی – ‏۲۰۱۷
و گسترش و تحقق شهر الکترونیک در. کالن. شهر. شیراز چگونه است؟ -۲٫ پیشینه پژوهش. و مبانی نظری. گرایش معاصر این است که مردم بیشتری. به. سوی. شهرها در حال ….. مناطق شهری. و نواحی آن،. ک. اری. زمان. بر و مشکل به نظر می. رسید، بنابراین تالش شد برای بررسی میزان. دسترسی و. آش. نایی افراد. با مظاهر فناوری اطالعات در. محدوده.

فایل چی | دانلود مقاله، تحقیق، پروژه و نمونه سوالات | برگه ۴

۲۷ فروردین ۱۳۹۷ پروژه و پایان نامه دیدگاه‌ها برای مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه تسهیم دانش با عملکرد شغلی کارکنان بسته هستند. مبانی نظری … نشانه های کمبود ویتامین B12 در بدن کمبود ویتامین B12 باعث می شود تا کلید خود را حتی در یخچال جا بگذارید. … مبانی نظری ارزیابی ارتباط اخلاق ترافیک شهروندی و تخلفات رانندگی.

[PDF]نقشه راه اصلاح نظام اداری – سازمان اداری و استخدامی کشور

۱۲- توجه به اثربخشی و کارآیی در فرآیندها و روشهای اداری به منظور تسریع و تسهیل در ارائه خدمات کشوری. … برنامه عملیاتی استان ها هر ساله توسط معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور تهیه و تاپایانتبصره:‌ ….. رشد و ارتقای نظام مند تمامی عناصر نظام های مدیریتی کشور مبتنی بر مبانی ارزشی، نظری و منطبق با اسناد.

[PDF]ویژه نامه ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۵ دستگاه های اجرایی استان – …

۱۰ مرداد ۱۳۹۶ – ۱۲٫ مبانی قانونی ارزیابی عملکرد و جشنواره شهید رجایی. ۱۳٫ ویژگی های فرایند ارزیابی عملکرد سال ۹۵٫ ۱۵٫ معرفی ارزیابان عملکرد شاخص های عمومی، اختصاصی و استانی. ۱۶ …. به منظور ارزیابی میزان موفقیت دستگاه های اجرایی استان در تحقق اهداف برنامه های تحول اداری و وظایف تخصصی، ارزیابی عملکرد. دستگاه های …

آیین نامه اجرایی مدارس

تبصره در صورت لزوم و به ویژه در مواقعی که پیشنهادهای شورای دانش آموزان مطرح است مدیر مدرسه از نماینده شورای دانش آموزان و بر حسب مورد از افراد ذیربط و صاحب نظر برای … ماده ۱۲ . در هر سال تحصیلی مدیر باید در اولین فرصت و حداکثر یک ماه پس از بازگشایی مدارس نسبت به تشکیل شورای مدرسه اقدام کند. شورای مدرسه حداقل هر دو هفته …

بررسی مهارتها و قابلیتهای کتابداران دیجیتال: موردپژوهی …

نتیجه گیری: به طورکلی، میزان توانمندی در مهارتهای دیجیتال در بین کتابداران مورد بررسی پایین بوده است، اما در صد بالایی از کتابداران از اهمیت مهارتهای دیجیتال آگاهند … به دلیل اهمیت نقش کتابداران دیجیتال در محیطهای کتابخانه ای برای ارتقای سطح ارائه خدمات در این سازمانها، پژوهش حاضر بر آن است تا به بررسی مهارتها و قابلیتهای …

[PDF]روش های ایجاد انگیزه در کارکنان – بانک اقتصاد نوین

علت، صاحب نظران نظریه ها و الگوهای مختلفی در این حوزه ارائه کرده اند. … در ادامــه مهمترین برنامه های ســازمانی بــرای ایجاد، افزایــش و تقویت انگیزش …. افراد. نیــاز دارنــد احســاس کننــد کــه. مدیریت از »ما« است و نه از »آنها«. -توصیــه شــما بــه مدیــران بــرای ایجــاد اشــتیاق و انگیــزه در افــراد. چیست؟ الزم نیســت مدیران کار خاصی انجام دهند؛ …

[PDF]ﻫﺎﻱ ﺩﻭﺭﻩ ﻋﺎﻟﻲ ﺭﺳﺘﻪ ﺍﻱ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺍﺭﺯﻳﺎﺑﻲ ﺍﺛﺮﺑﺨﺸﻲ ﺁﻣﻮ

توسط رمضانزاده – ‏۲۰۱۷
ﻫﺎﻱ ﺩﻭﺭﻩ ﻋﺎﻟﻲ ﺭﺳﺘﻪ ﺍﻱ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ. ﺑﺮ ﻛﺎﺭﻛﺮﺩ ﭘﺎﻳﻮﺭﺍﻥ ﺳﭙﺎﻩ ﺍﻣﺎﻡ ﺭﺿﺎ (ﻉ). ۹۷٫ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺩﺭ ﻣﻴﺰﺍﻥ ﺍﺛﺮﺑﺨﺸﻲ ﺍﻳﻦ ﺩﻭﺭﻩ ﻣﻮﺭﺩ ﺍﺭﺯﻳﺎﺑﻲ ﻗﺮﺍﺭ ﮔﻴﺮﺩ. ﺍﻳﻦ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﺩﺭ ﺩﻭﺭﻩ ﻫﺎﻱ. ﺁ. ﻣﻮﺯﺷﻲ ﺷﻜﻞ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﺯ ﺳﺎﻝ. ﺗﺎ ۱۳۸۰٫ ۱۳۹۳٫ ﻭ ﺩﺭ ﻣﺮﻛﺰ …. ﺍﺩﺑﻴﺎﺕ ﻭ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﺗﺤﻘﻴﻖ. -۱٫ ﻣﻔﻬﻮﻡ ﺁﻣﻮﺯﺵ. ﺁﻣﻮﺯﺵ. :ﺍﺯ ﺍﺳﺖ ﻋﺒﺎﺭﺕ. ﻓﺮﺍﮔﻴﺮﻱ. ﺩﺍﺭ ﻧﻈﻢ. ﻭ ﺩﺍﻧﺶ ﻫﺎ، ﻣﻬﺎﺭﺕ. ﻧﮕﺮﺷـﻲ. ﺩﺍﺭﺍﻱ ﻛـﻪ. ﻗﺎﺑﻠﻴـﺖ. ﻛـﺎﺭﺑﺮﺩﻱ. ( ﺑﺎﺷﺪ ﺷﻐﻠﻲ ﻣﺤﻴﻂ ﻳﻚ ﺩﺭ ﺧﺎﺹ. ﺯﺍﺭﻋﻲ،. ۱۳۷۹: ۱۱۸(.

[PDF]ﺑﻪ ﺑﯿﻤﺎر آﻣﻮزش اﺻﻮل

ﻋﻤﻮم ﻣﺮدم. ﺑﻪ. ﭘﺮﺳﺘﺎران واﺑﺴﺘﻪ ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﺗﺎ ﺑﻪ آﻧﻬﺎ. دردرک. ﻧﺤﻮه ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ. ﻣﺸﮑﻼت. ﻣﺮاﻗﺒﺖ ﻫﺎی. ﺳﻼﻣﺘﯽ ﮐﻤﮏ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ . در ﺑﺴﯿﺎری از ﮐﺸﻮرﻫﺎ. اﮔﺮ. ﯾﮏ. ﭘﺮﺳﺘﺎرﻧﺘﻮاﻧﺪ آﻣﻮزش. ﻫﺎی ﻣﻮرد ﻧﯿﺎز. ﺑﯿﻤﺎر را اراﯾﻪ دﻫﺪ. و. ﺑﯿﻤﺎر. ﺑﺘﻮاﻧﺪ …. ﻮد ﺗﺎﺛﯿﺮ ﺳﻦ، ﺟﻨﺲ، ﻣﯿﺰان ﺗﺤﺼﯿﻼت، وﺿﻌﯿﺖ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ،. زﺑﺎن، ﻣﺬﻫﺐ، ﺷﻐﻞ و ﺳﻮاﺑﻖ زﻧﺪﮔﯽ ﺑﺮ ﻓﺮآﯾﻨﺪ ﯾﺎدﮔﯿﺮی اﺳﺖ. ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ ﻧﯿﺎزﻫﺎی ﯾﺎدﮔﯿﺮی ﺑﯿﻤﺎر ﺑﺮاﺳﺎس ﻋﻮاﻣﻞ. ﻓﻮق ﺗﻌﯿﯿﻦ ﻣﯽ. ﺷﻮد. آﮔﺎﻫﯽ، ﺗﺠﺎرب و ﻣﻬﺎرت.

[PDF]طراحی و تبیین مدل ارزیابی امور فرهنگی – مطالعات مدیریت شهری

توسط شماعی – ‏۲۰۱۴
میزان مشارکت ساکنا. ن محله جماران در مدیریت محله، در سطح پایینی است؛. درحالی. که. تمایل به مشارکت. در سطح باالیی قرار دارد. در میان افرادی که مشارکت می …. ارائه پیشنهادها و راهکارهایی جهت مشارکت. ساکنان جماران در مدیریت محله. پیشینه و. مبانی نظری. پژوهش. در زمینه مشارکت شهروندان در مدیریت. شهری و. امور محله در چند دهه اخیر پژوهش.

[PDF]دانلود فایل – سازمان بازرسی کل کشور

بررسی میزان تأثیر عوامل سازمانی و مدیریتی در بروز رفتار کاری انحرافی/نرگس حسن مرادی و مرتضی قدرتی پور … سال پنجم. شماره ۱۷٫ پاییز ۱۳۹۲٫ راهکارهای برون رفت از چالش فساد اداری در شهرداری تهران. با استفاده از دو رویکرد ساختاری و فرآیندی. ۱بهشته تاج الدین … با توجه به اینکه یکی از عواملی که سبب می شود تا افراد یا بخش.

[PDF]مشارکت پذیری شهروندان تهرانی در حوزه وظایف شهرداری )مطالعه …

۱ اسفند ۱۳۹۰ – هدف مقاله حاضر بررسی میزان مشارکت پذیری )تمایل. به مشارکت( شهروندان محالت منطقه ۴ در حوزه. فعالیت های شهرداری، عوامل مؤثر بر آن و شناخت. راهکارهای بهبود آن است. ۲٫ مبانی مفهومی و نظری. در پاسخ به پرسش های تحقیق الزم است که ابتدا معنی. و مفهوم مشارکت و گونه شناسی های آن مشخص شده تا. با استفاده از آن، شاخص …

[PDF]ارزیابی قابلیت توسعه محصول جدید در صنعت مواد غذایی بندی …

۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ – مبانی نظری پژوهش. یکی از مهم. ترین فعالیت. های یک شرکت توسعه محصول جدید برای تأمین نیازهای متغیر بازار. است. توسعه محصول ج. دید یک روش ساختار. یافته برای شرح فرایند توسعه محصول. و. روابط بین. فعالیت. های این فرایند از زمان طرح یک ایده جدید تا ارائه و فروش آن ایده در بازار. ا. ست ). Ulrich. &Eppinger, …

[PDF]اولویت های پژوهشی وزارت آموزش و پرورش – دفتر ارتباط با …

مدارس موجب شد، تا در چارچوبی هماهنگ اولویت های تحقیقاتی پیشنهادی. از کمیته های … تفکیک واحدهای ســتادی مربوط، برای اجرا در سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ به فراخوان …. امکان سنجی اجرای نظام دوری در دوره ابتدایی. ۲۷٫ آسیب شناسی اجرای ساختار جدید نظام آموزشی و ارائه. راهکارهای بهبود آن. ۲۸٫ بررسی و چگونگی توسعه کمی و کیفی آموزش و پرورش.

[PDF]ﻫﺎی ﺳﺎزﻣﺎن ﯾﺎدﮔﯿﺮﻧﺪه از دﯾﺪﮔﺎه ﭘﺮﺳﺘﺎران در ﯾﮏ ارزﯾﺎﺑﯽ – مجله پیاورد …

ﺳﺎزﻣﺎن ﯾﺎدﮔﯿﺮﻧﺪه، ﭘﺮﺳﺘﺎران، ﺳﺎزﻣﺎن. ﻫﺎی اراﺋﻪ. دﻫﻨﺪه ﺧﺪﻣﺎت ﺑﻬﺪاﺷﺘﯽ درﻣﺎﻧﯽ. -. درﯾﺎﻓﺖ ﻣﻘﺎﻟﻪ. : ﻣﻬﺮ. ۱۳۹۴٫ ﭘﺬﯾﺮش ﻣﻘﺎﻟﻪ. : ﺑﻬﻤﻦ. ۱۳۹۴٫ ﻣﻘﺪﻣﻪ. ﯾﺎدﮔﯿﺮی،. ﻓﺮآﯾﻨﺪ. ﮐﺴﺐ. و. ﺑﻪ ﮐﺎرﮔﯿﺮی. اﻃﻼﻋﺎت. و. ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎی … اﻓﺮاد. اﺳﺖ . راﻫﺒﺮدﻫﺎ و رﻓﺘﺎرﻫﺎی ﯾﺎدﮔﯿﺮی ﻣﺪار، ﻣﻮﺟﺐ. اﻓﺰاﯾﺶ ﯾﺎدﮔﯿﺮی ﻓﺮدی و ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﻣﯽ. ﺷﻮد ﮐﻪ اﯾﻨﻬﺎ ﻧﯿﺰ. ﺑﻪ ﻧﻮﺑﻪ ﺧﻮد ﻣﻮﺟﺒﺎت ﺑﻬﺒ. ﻮد ﻋﻤﻠﮑﺮد را ﻓﺮاﻫﻢ. ﻣﯽ. ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ. ۳( .) ﯾﺎدﮔﯿﺮی ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ و ﺳﺎزﻣﺎن ﯾﺎدﮔﯿﺮﻧﺪه ﭘﺪﯾﺪه.

[PDF]ﻧﺎﺷﻲ از زﻟﺰﻟﻪ ﻧﻘﺶ راﻫﻜﺎرﻫﺎﻳﻲ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺑﺤﺮان در ﺟﻬﺖ ﻛﺎﻫ – فصلنامه …

توسط خمر – ‏۲۰۱۵
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ – ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺑﺤﺮان،. ﻳﻜﻲ از ﻣﻬﻤﺘ. ﺮﻳﻦ ﻓﺎﻛﺘﻮر. ﻫﺎﻳﻲ. اﺳ. ﺖ. ﻛﻪ در اﻓﺰاﻳﺶ و ﻳﺎ. ﻛﺎﻫﺶ ﻣﻴﺰان ﺧﺴﺎرت. ﻫﺎ و ﺗﻠﻔﺎت اﻧﺴﺎﻧﻲ در زﻣﺎن ﺑﺮوز. ﺑﻼﻳﺎی ﻃﺒﻴﻌﻲ. ﺄﺗ. ﺛﻴﺮ ﻓﺮاوا. ﻧ. ﻲ دارد، اﻳﻦ داﻧﺶ ﺑﻪ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ. ﻓﻌﺎﻟﻴ ﺖ.. ﻫﺎ …. ﭼﻪ اﻧﺪازه ﺗﻮاﻧﺴﺘﻪ اﺳﺖ در ﺟﻬﺖ ﻛﺎﻫﺶ. زﻟﺰﻟﻪ ﻣﻔﻴﺪ و. ﻣﺆﺛﺮ. واﻗﻊ ﺷﻮد؟ -۲٫ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺑﺤﺮان ﺗﺎ ﭼﻪ اﻧﺪازه ﺗﻮاﻧﺴﺘﻪ در ﺟﻬﺖ. ﻛﺎﻫﺶ ﺧﺴﺎرت. ﻫﺎی ﺟﺎﻧﻲ و ﻣﺎﻟﻲ. ﻣﺆﺛﺮ. واﻗﻊ ﺷﻮد؟ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی. ﻫﺮ اﺗﻔﺎق ﻏﻴﺮﻣﺘﺮﻗﺒﻪ. ی.

[PPT]کارآفرینی

اصول کار آفرینی و ویژگیهای کار آفرینان; خلاقیت و نوآوری و نظریه حل خلاق مساله; مدیریت و فرهنگ کسب و کار و کار آفرینی; فهرست طرح کسب و کار. ۵٫ نحوه ارزیابی … +۲۰ % ارائه پروژه +. قرارداد ( پروتکل). ۶٫ آمده ام که سر نهم ، مهر ترا به سر برم. ور تو بگوییم که نی، نی شکنم شکر برم. ۷٫ منابع. ۱- مبانی کار آفرینی / دکتر احمدپور داریانی …

مبانی نظری – مرکز دانلود فایل نگارا

… میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن · مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن · ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن · پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله …

[PDF]ﻣﻨﺪ ﻧﻈﺎم ی ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﺮور : ﺮان ﻳ ﺑﺮ ﺷﻮاﻫﺪ در ا ﻲ ﻣﺮاﻗﺒﺖ ﻣﺒ

ﻣﻘﺎﻻت اﻧﺘﺨﺎب. ﺷﺪه ﻧﻴﺰ ﺟﺴﺘﺠﻮ ﮔﺮدﻳﺪ . ﻣﻌﻴﺎرﻫﺎی ورود و ﺧﺮوج. ﻣﻌﻴﺎرﻫﺎی ورود ﺑﻪ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺷﺎﻣﻞ. : اﻧﺘﺸﺎر ﻣﻘﺎﻟﻪ در ﺑﻴﻦ. ﺳﺎل. ﻫﺎی. ۱۹۹۰٫ ﺗﺎ. ۲۰۱۲٫ ، ﻣﻘﺎﻻﺗﻲ ﻛﻪ. ﺑﻪ ﻧﺤﻮی در زﻣﻴﻨﻪ. ﻣﺒﺘﻨﻲ ﺑﺮ ﺷﻮاﻫﺪ و. ﻳﺎ. ﻣﻮﺿﻮﻋﺎت ﻣ. ﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ آن ﺑﻮدﻧﺪ. و ﻧﻴﺰ. ﻣﻘﺎﻻت اﻧﺘﺸﺎر. ﻳﺎﻓﺘﻪ ﺑﻪ زﺑﺎن ﻓﺎرﺳﻲ و اﻧﮕﻠﻴﺴﻲ ﺑﻮد . ﻣﻌﻴﺎرﻫﺎی. ﺧﺮوج از ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻧﻴ. ﺰ ﺷﺎﻣﻞ. : ﻣﻘﺎﻻت اراﺋﻪ. ﺷﺪه در ﻫﻤﺎﻳﺶ. ،ﻫﺎ. ﻛﻨﻔﺮاﻧﺲ. ﻫﺎ و ﻣﻘﺎﻻت آﻣﻮزﺷﻲ. ﺑﻮد . ارزﻳﺎﺑﻲ ﻛﻴﻔﻴ . ﺖ ﻣﻘﺎﻻت. ﺗﻤﺎﻣﻲ.

[PDF]Untitled – همایش ملی اخلاق کاربردی در سیره ائمه اطهار – دانشگاه …

۳۰٫ بررسی سیره علوی در حفاظت از نوجوان در فضای سایبری توسط خانواده. حوریه ربانی اصفهانی. ۳۱٫ بررسی نسبت اخالق و سیاست در آموزه های اهل بیت)ع(با تأکید بر سیره علوی. زیور غضنفری کدنجی. ۳۲٫ بررسی مبانی، اصول و روش های تربیت اخالقی کودک از دیدگاه امام علی )ع(. ستاره موسوی. ۳۴٫ آسیب ها و راهکارهای فضای مجازی در سبک …

[DOC]مدل پیشنهادی مدیریت دانش در نزاجا و نیرو های مسلح چ … – محمد …

پروساک و داونپورت(۱۹۹۸) معتقدند که دانش ترکیب سیالی است از تجارب، ارزشها، اطلاعات زمینه ای و تفکر حرفه ای که چارچوبی را برای ارزیابی و ارائه تجربیات و … مالهوترا در سال های اخیر بیشترین فعالیت را در زمینه مدیریت دانش داشته است و این مفهوم را از دیدگاه نظری تعریف کرده وی مدیریت دانش را کمک به سازمان ها در یافتن راه های …

داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن و ﺗﺄﺛﯿﺮ آن ﺑﺮ ﻗﺼﺪ ﯽ ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎ و وﯾﮋﮔﯿﻬﺎی ﮐﺎرآ – فصلنامه آموزش …

توسط حسینی نیا – ‏۲۰۱۷
ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ، ﯾﮑﯽ دﯾﮕﺮ از آﻣﺎرﻫﺎی ﻣﻬﻢ اراﯾﻪ ﺷﺪه، ﻣﯿﺰان ﻗﺼﺪ ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻨﯽ. اﺳﺖ. ؛. ﺑﺮ اﺳﺎس آﻣﺎر. ﻣﻨﺘﺸﺮﺷﺪه. اﯾﻦ ﻣﯿﺰان در اﯾﺮان. ۲۵٫ %. اﺳﺖ. ﮐﻪ در ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ﺑﺎ ﺳﺎل. ۲۰۱۰٫ ۴ (. ۳۱/. )% ﮐﺎﻫﺶ ﺷﺶ. درﺻﺪی. داﺷﺘﻪ اﺳﺖ . .۲٫ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی و ﭘﯿﺸﯿﻨﮥ. ﻣﻮﺿﻮع. ﺗﺎﮐﻨﻮن ﺗﻌﺎرﯾﻒ ﻣ. ﺘﻔﺎوت و ﻣﺘﻌﺪدی ا. ز ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻨﯽ اراﺋ. ﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ . از ﻧﻈﺮ اﻗﺘﺼﺎدداﻧﺎن، ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻦ ﮐﺴﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ. ﻣﻨﺎﺑﻊ، ﻧﯿﺮوی ﮐﺎر، ﻣﻮاد و ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ را ﺑﺎ ﻫﻢ ﺗﺮﮐﯿﺐ ﻣﯽ. ﮐﻨﺪ ﺗﺎ ارزش آﻧﻬﺎ را …

[PDF]تحلیلی بر وضعیت تاب‌آوری محلات شهر سنندج (مطالعه موردی: …

برای درک تاب آوری مربوط به هر منطقه می بایست با مفاهیم، مبانی نظری و تجربیات پیش رو در عرصه جهانی آشنا بود تا به کمک. آن بتوان مطالعه … در این پژوهش ابتدا به بررسی نظریه های ارائه شده و متون تخصصی از ….. میزان مهارت های شغلی و تخصصی افراد در بین خانوارهای محلات نمونه مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت که با توجه به آن محله.

[PDF]اصل مقاله

توسط تاجداران – ‏۲۰۱۳
پائیز و زمستان. ۶۳۱۱٫ تاریخ پذیرش مقاله: ۱۲٫ /. ۱۰٫ /. ۶۳۱۱٫ شماره پیاپی. ۶۱٫ ، صص: ۰۱٫ -. ۱۶٫ بررسی. میزان رعایت. مؤلفه. های. زیرساخت های اشتراک دانش در صنعت …. زیرساخت. فناوری. اطالعاتی. و. ارتباطی. در. صنعت. بیمه. ایران. تا چه اندازه. رعایت شده است ؟ مبانی نظری و. چارچوب نظری. پژوهش. در. سال. های. اخیر. رشد. روز. افزونی. در.

[PDF]مدیریت دانش و تعالی سازمانی – سازمان بنادر و دریانوردی

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ – بزرگ نموده بود، سازمان های کوچک را. نیز در شمول ارزیابی های خود قرار داده و از سال. ۲۰۰۵٫ تا. کنون به توسعه چارچوب های مدیریتی در بستر این مدل اقدام نموده است. … پیاده. سازی. مدیریت. دانش. در. سازمان. ارائه. می. شود . کافه. دانشی. ) Knowledge café. (. کافه. دانشی. روشی. برای. بحث. و. گفتگوی. گروهی. برای. به. اشتراک.

[PDF]آلبوم دوره های تخصصی و کاربردی مدیریت سال ۱۳۹۶ – سازمان …

سبد مهارتهای فردی و رفتاری. مدیریت زمان. مدیریت استرس. مدیریت عمومی. دوره های مدیریت منابع انسانی. مدیریت جامع منابع انسانی. ارزیابی عملکرد کارکنان. جذب و استخدام و …. ۳٫ مدیریت کسب و کار. مدیریت افراد و. نیروی انسانی. مدیریت تغییر. مربی گری. )Coaching(. توسعه نیروی. انسانی. مدیریت تعامالت. سخت. مهارتهای ارائه. بازخور.

[PDF]ﻧﻘﺶ ﺗﻔﻜﺮ اﺳﺘﺮاﺗﮋﻳﻚ ﺑﺮ ﭘﻴﭽﻴﺪﮔﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎری ( ﺷﺮﻛﺖ ﻫﭙﻜﻮ – دانشگاه آزاد اسلامی

۱۸ فروردین ۱۳۹۴ – ﻃﻮل زﻣﺎن و ﻓﺮﺻﺖ. ﻃﻠﺒﻲ ﻫﻮﺷﻤﻨﺪاﻧﻪ hamid-reza@myway.com. 1. اﺳﺘﺎدﯾﺎر ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ دوﻟﺘﻰ، داﻧﺸﮕﺎه آزاد اﺳﻼﻣﯽ، واﺣﺪ اراک masumehfeyzi@gmail.com2. ﮐﺎرﺷﻨﺎس ارﺷﺪ داﻧﺸﮕﺎه آزاد …. ﻣﺒﺎﻧﻲ. ﻧﻈﺮی. ﺑﺎ اﻓﺰاﻳﺶ ﻣﺸﻜﻼت و ﭘﻴﭽﻴـﺪه ﺷـﺪ. ن ﺳـﺎزﻣﺎن. ﻫـﺎ، ﻧﻴـﺎز ﺑـﻪ اراﺋـﻪ راه. ﺣـﻞ. ﻫـﺎی ﺑﻬﺘـﺮ و اﺳـﺘﻔﺎده از. اﺑﺰارﻫﺎی ﻗﺪرﺗﻤﻨﺪﺗﺮ از ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. رﻳﺰی اﺳﺘﺮاﺗﮋﻳﻚ، ﺧﻮدﻧﻤﺎﻳﻲ ﻣـﻲ. ﻛﻨـﺪ. ،. ﭼﺮاﻛـﻪ ﻣـﺪﻳﺮان ﺑـﺎ ﺗﻔﻜـﺮ.

دومین کنفرانس ملی توسعه پایدار در علوم تربیتی و …

فراخوان ارسال مقاله دومین کنفرانس ملی توسعه پایدار در علوم تربیتی و روانشناسی، مطالعات اجتماعی و فرهنگی مرکز راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار و مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامی سروش مرتضوی، موسسه آموزش عالی مهر اروند. … بررسی علل ضعیف بودن دانش آموزان در درس املا و انشا و ارائه راهکارهای مناسب جهت پیشرفت تحصیلی.

[PDF]بررسی تأثیر فناوری اطالعات بر چابکی سازمان های تولیدی و …

عوامل مؤثر با آزمون فریدمن ارائه می شود. مبانی نظری. فناوری اطالعات به بخش جدایی ناپذیر و حیاتی برای حمایت،. Mohamedحفظ و رشد کسب وکارها تبدیل شده است ) … انعطاف پذیری افراد(؛. این توانمندی، انجام سرعت انجام کار )چابکی/ تیزی(: ۴٫ وظایف و عملیات در کوتاه ترین زمان ممکن است )سرعت عرضۀ. محصوالت جدید به بازار، تحویل …

[PDF]علمی-ترویجی فصلنامه – انجمن ترویج علم ایران

بررسی وضعیت ضایعات و پسماندهای کشاورزی و ارائه راهکارهای مدیریتی به منظور رسیدن به … نقد ومعرفی کتاب، مصاحبه با افراد شاخص در حوزه ترویج علم یا متخصصان در حوزه های مختلف علمی، و معرفی افراد شاخص در. حوزه ترویج علم نیز بخش ….. حدود ۵۵ درصد از افراد بین سنین ۲۱ تا ۳۰ سال، ۱۰ درصد از افراد در سنین بین ۱۰ تا ۲۰ سال.

[PDF]عدم وصول مطالبات قدرت تسهیالت دهی شعب را کاهش می دهد – …

۱۲٫ گفت و گو ها. ادارات. فناوری. ۱۴٫ ۱۶٫ ۱۷٫ ۱۹٫ ۲۰٫ ۲۱٫ ۲۵٫ ۲۸٫ ۳۰٫ ۳۴٫ مقاالت. اخبار. تکریم مشتریان از اصول اساسی است. حفاظت گفتار. استقبال گسترده همکاران برای … ماه های پایانی سال ۹۳ و پیش بینی شلوغی شعب در این ایام موجب شد به سراغ معاون بانکی و اعتبارات موسسه اعتباری توسعه …. ارائه خدمات زمان خاصی را نمی شناسد. ابتدا.

[PDF]نقش عوامل مؤثربر ایجاد انگیزش شغلی کارکنان امور مالیاتی …

۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۱ – تاریخ پذیرش. ۱۳۹۵/۰۶/۳۱٫ ۱۳۹۴/۱۲/۱۰٫ نقش عوامل مؤثربر ایجاد انگیزش شغلی. کارکنان امور مالیاتی ارومیه. ۳سلیمان شیرزاد ۲محمد رحیم پور ۱رضا فتاحی … مبانی نظری. نظریه های انگیزشی. در زمینـه عوامـل مؤثـر بـر رضایت شـغلی و انگیـزش افـراد، تئوری هـای مختلفی وجـود دارند؛. تئـوری هـای محتوایـی کـه بـه محتـوای …

[PDF]ارزیابی میزان توسعه‌یافتگی فرهنگی شهرستان‌های استان یزد …

اصلی این پژوهش، ارزیابی میزان توسعه. یافتگی شهرستان. های استان یزد. از. سال. ۰۳۳۰٫ تا. ۰۳۱۱٫ ، بر مبنای شاخص. های. فرهنگی. است . این تحقیق از نوع تحقیقات ….. رود با اختالف زیادی نسبت به دیگر شهرستان. ها. ی. استان از کمترین رتبه از نظر شاخص. های. فرهنگی بر اساس مدل تاپسیس برخوردارند . مبانی نظری. توسعه. : توسعه.

[PDF]اﺳﺎس ﻫﺎی آﻣﻮزش ﺿﻤﻦ ﺧﺪﻣﺖ ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﺷﺮﮐﺖ ﻣﻠﯽ ﮔﺎز ﮐﺮﻣﺎن ﺑ – فصلنامه …

۱۸ مرداد ۱۳۹۵ – اﺳﺎس ﻧﺘﺎﯾﺞ. ﻪ ﺑ. دﺳﺖ آﻣﺪه. ﻣﻬﻢ ،. ﺗﺮﯾﻦ راﻫﮑﺎرﻫﺎی ﺑﻬﺒﻮد دوره. ﻫﺎی آﻣﻮزش ﺿﻤﻦ. ﺧﺪﻣﺖ ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﺷﺮﮐﺖ ﻣﻠﯽ. ﮔﺎز. اراﺋﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ. واژه. ﻫﺎی ﮐﻠﯿﺪی. : آﻣﻮزش ﺿﻤﻦ ﺧﺪﻣﺖ، ﻣﺪل ﺳﻮات. ،. ﺷﺮﮐﺖ ﻣﻠﯽ ﮔﺎز …. آﻣﻮزش. ﻣﻬﺎرت. ﺷﻐﻞ ﺑﺎ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﻫﺎی. داﻧﺶ و. ﺗﺨﺼﺼﯽ. ﺑﺮای و ﺷﺪه ﻃﺮاﺣﯽ. اﻓﺰاﯾﺶ. اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ. ﮐﺎرﮐﻨﺎن. ﺳﺎل ﻃﯽ در. ﻫﺎی. ﺧﺪﻣﺖ. در ﺷﺎن. ﻣﻮرد آﯾﻨﺪه و ﺣﺎل زﻣﺎن. اﺳﺘﻔﺎده. ﻣﯽ ﻗﺮار. از ﻧﻈﺮ ﮔﯿﺮد. ﺧﺮاﺳﺎﻧﯽ.

[PDF]بررسی اثربخشی عملکرد سوپروایزران آموزشی از دیدگاه …

توسط M Khodayarian – ‏مقالات مرتبط
۲۵ خرداد ۱۳۹۱ – ﭘﺮﺳﺘﺎران، ﻋﻤﻠﻜﺮد ﺳﻮﭘﺮواﻳﺰر آﻣﻮزﺷﻲ ﺑﻴﻤﺎرﺳﺘﺎن ﺧﻮد را اﺛﺮﺑﺨﺶ داﻧﺴﺘﻪ،. ۶/۵۲ %. ﻏﻴﺮ اﺛﺮﺑﺨﺶ و. ۲/۵%. آﻧﺎن. ﻧﻴﺰ اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ ﻋﻤﻠﻜﺮد را ﺗﺎ ﺣﺪودی اﺛﺮﺑﺨﺶ ذﻛﺮ ﻧﻤﻮدﻧﺪ. ۱۰۰%. ﻣﺘﺮون. ﻫﺎ ﻋﻤﻠﻜﺮد ﺳﻮﭘﺮواﻳﺰر آﻣﻮزﺷﻲ را اﺛﺮﺑﺨﺶ داﻧﺴﺘﻨﺪ . ﻫﻤﻪ. ﺳﻮﭘﺮواﻳﺰران آﻣﻮزﺷﻲ در. ﺧﻮد. ارزﻳﺎﺑﻲ ﻋﻤﻠﻜﺮد، ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ. ﻫﺎی ﺧﻮد را اﺛﺮﺑﺨﺶ ﺑﻴﺎن ﻧﻤﻮدﻧﺪ . ﻧﻤﻮﻧﻪ. ﻫﺎی ﭘﮋوﻫﺶ ﮔﺰارش ﻧﻤﻮدﻧﺪ ﻛﻪ. ﻫﻤﻪ ﻣﻌﻴﺎرﻫﺎی ﻓﻬﺮﺳﺖ ﺷﺪه ﺑﻪ ﻣﻴﺰان.

[PDF]بررسی سطح توانمندی شغلی مربیان پرورشی دوره ابتدایی و …

اﻗﺪاﻣﻲ ﻛﻪ ﺑﺘﻮاﻧﺪ ﺑﻪ ﺗﻘﻮﻳﺖ داﻧﺶ، ﻣﻬـﺎرت و … ﻣﺮﺑﻴـﺎن. ﭘﺮورﺷﻲ ﺑﻴﻨﺠﺎﻣﺪ و آﻧﺎن را. درراﺳﺘﺎی اﻫﺪاف ﺷﻐﻠﻲ. ﺷـﺎن. ﻛﻤﻚ. ﻛﻨﺪ، اﻫﻤﻴﺘﻲ ﺷﺎﻳﺎن ﺧﻮاﻫﺪداﺷﺖ . ﮔﺬﺷﺖ ﺑﻴﺶ از ﺳﻲ ﺳﺎل از آﻏﺎز ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻧﻬـﺎد اﻣـﻮر. ﺗﺮﺑﻴﺘــﻲ، ﻓﺮﺻــﺖ. ﻫــﺎﻳﻲ ﻣﻨﺎﺳــﺐ را ﺑــﺮای ﻣــﺴﺌﻮﻻن. آﻣﻮزش. وﭘﺮورش ﻓﺮاﻫﻢ. ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺗـﺎ ﺑـﺎ ارزﻳـﺎﺑﻲ ﻋﻤﻠﻜـﺮد. ﮔﺬﺷﺘﻪ ﻣﺮﺑﻴﺎن، ﻣﻴﺰان ﺗﻮاﻧﻤﻨـﺪی. ﻫـﺎی آﻧﻬـﺎ را در ﺗﺤﻘـﻖ. اﻫﺪاف ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ ﺑﺮرﺳ. ﻲ. ﻛﻨﻨـﺪ . ﭘـﮋوﻫﺶ. ﻫـﺎی ﮔﺬﺷـﺘﻪ از. وﺟﻮد ﻛﺎﺳﺘﻲ.

عوامل سازمانی و زمینه‌ای توسعۀ حرفه‌ای معلمان ابتدایی در … – …

توسعهی حرفه‌ای هنگامی بیشترین اثربخشی را دارد که توافق روشنی از انتظارها در زمینهی میزان دانش و مهارت معلمان و توانمندی آنها برای کمک به یادگیری دانش‌آموزان، وجود داشته … از آن‌جایی‌که مبانی نظری و پژوهشی که به‌طور خاص به عوامل سازمانی و زمینه‌ای توسعهی حرفه‌ای معلمان به‌ویژه معلمان مدارس استثنایی پرداخته باشد، وجود نداشت، لذا در …

تحلیل شکاف و نیازسنجی مهارت‌های عمومی و تخصصی …

توسط رحیمیان – ‏۲۰۱۴
و نوآوری افراد می. شود، بلکه این شانس را به آ. نها می. دهد. که شغل خود را به صورت عملی، یاد گرفته و به طرز. شایسته. ای آن را انجام دهند تا از این طریق بهره. وری. افزایش یابد. (Nadeem, 2010) . از جمله مسایلی که اکثر صاحب. نظران مدیریت و. برنامه. ریزی آموزشی در خصوص آن توافق دارند، استفاده. از سازوکارهای مؤثر آموزش. ضمن خدمت کارکنان می.

[PDF]آموزشهای علمی کاربردی – موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی

ﮐـﺎرﺑﺮدی ﺗـﺎ ﺳـﺎل – ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳﯽ در اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ، ﻓﺎرغ اﻟﺘﺤﺼﯿﻼن داﻧﺸﮕﺎه ﺟـﺎﻣﻊ ﻋﻠﻤـﯽ. ۱۳۷۹ ﺑﻮده … ﻣﺎه ۱۳۸۱، ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ ﻗﺼﺪ ﺑﯿﺎن ﻣﺒــﺎﻧﯽ ﻧﻈـﺮی ﭘﯿﺸـﯿﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺸـﯽ آﻣﻮزﺷـﻬﺎی ﻋﻠﻤـﯽ. ﮐﺎرﺑﺮدی و ﯾﺎ …. ﮐﺎرﺑﺮدی (ﺟﺎﻣﻌﻪ آﻣﺎری ) را ﺗﺸﮑﯿﻞ ﻣﯽ دﻫﻨـﺪ، ۳۳۷ ﻧﻔـﺮ ﻣـﺮد (۷۶/۶ درﺻـﺪ) و– ﺟﺎﻣﻊ ﻋﻠﻤﯽ. ۱۰۳ ﻧﻔﺮ زن (۲۳/۴ درﺻﺪ) در داﻣﻨﻪ ﺳﻨﯽ ۱۹ ﺗﺎ ۵۰ ﺳﺎل ﺑﺎ ﻣﯿﺎﻧﮕﯿﻦ ﺳﻨﯽ ۲۸ ﺳﺎل ﻣﯽ ﺑﺎﺷــﻨﺪ. ﻣﺮﮐﺰ آﻣﻮزش ﻋﻠﻤـﯽ. ۱٫ اﯾﻦ اﻓﺮاد.

[PDF]ارزیابی نقش سرمایه اجتماعی در توسعه نواحی روستایی مطالعه …

۶ خرداد ۱۳۹۱ – اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﮐﺎﻟﺒﺪی راﺑﻄﻪ ﻣﻌﻨﺎداری وﺟﻮد دارد. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻪ دﻟﯿﻞ اﻫﻤﯿ . ﺖ ﻣﻮﺿﻮع ﺑﻪ دو زﯾﺮ ﺑﺨﺶ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﺗﻮﺳﻌﻪ. روﺳﺘﺎﯾﯽ ﺗﻘﺴﯿﻢ ﺷﺪه اﺳﺖ. ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋ. :ﯽ …. ﻧﺸﺮﯾﻪ. ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت ﮐﺎرﺑﺮدی. ﻋﻠﻮم ﺟﻐﺮاﻓﯿﺎﯾﯽ ﺳﺎل ﺳﯿﺰدﻫﻢ. ،. ﺷﻤﺎره. ۲۹٫ ،. ﺗﺎﺑﺴﺘﺎن. ۹۲٫ ۳۲٫ ﻃﻮل زﻣﺎن ﺗﺎﮐﯿﺪ ﻣﯽ. ﮐﻨﺪ ﮐﻪ اﻓﺮاد را ﻗﺎدر ﻣﯽ. ﺳﺎزد ﺗﺎ در دﺳﺘﯿﺎﺑﯽ ﺑﻪ اﻫﺪاف ﺧﻮد ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ. ﺑﯿﺸﺘﺮی داﺷﺘﻪ. ﺑﺎﺷﻨﺪ. (Field …

ﺧﻄﺎﻫﺎی ﻛﻴﻔﺮی ﭘﺰﺷﻜﻲ ﺟﺮﻣﺸﻨﺎﺧﺘﻲ ﺑﺮرﺳﻲ

توسط N Rezayi – ‏۲۰۱۲
۸۶٫ ﻓﺼﻠﻨﺎﻣﻪ ﺣﻘﻮق ﭘﺰﺷﻜﻲ. ﺳﺎل ﺷﺸﻢ، ﺷﻤﺎره ﺑﻴﺴﺖ و. دو. ،م. ﭘﺎﻳﻴﺰ. ۱۳۹۱٫ ﺟﺮﻣ. ﺑﺮرﺳﻲ. ﺧﻄﺎﻫﺎی ﻛﻴﻔﺮی ﭘﺰﺷﻜﻲ. ﺸﻨﺎﺧﺘﻲ. ﺑﺮرﺳﻲ ﺟﺮ. ﻣ. ﺸﻨﺎﺧﺘﻲ ﺧﻄﺎﻫﺎی ﻛﻴﻔﺮی ﭘﺰﺷﻜﻲ. اراﺋﻪ. ﺧﺪﻣﺎت. ﺑﻬﺪاﺷﺘﻲ. و. درﻣﺎﻧﻲ. ﺑﻪ ﺑﻴﻤﺎران … ﻧﻈﺮی و ﻛﺎرﺑﺮدی و ﻧ. ﻴﺰ. ﺑﺮﻣﺒﻨﺎی ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﺑﻪ ﻋﻤﻞ آﻣﺪه در ﺣﻮزه ﺳﻼﻣﺖ، ﺑﻪ ﺗﺒﻴﻴﻦ ﻋﻠﻞ ﻣﻮﺟﺪ اﻓﺰاﻳﺶ. ﺿﺮﻳﺐ ﺧﻄﺎی ﺟﺰاﻳﻲ ﭘﺰﺷﻜﻲ ﻛﺎدر درﻣﺎن ﭘﺮداﺧﺘﻪ و. ﻣﺘﻌﺎﻗﺒﺎً. ﺑﻪ اراﺋﻪ راﻫﻜﺎرﻫﺎی. ﻣﻘﺘﻀﻲ، در راﺳﺘﺎی ﭘﻴﺸﮕﻴﺮی از وﻗﻮع …

مدرسه کارآفرینی اجتماعی پرتو خورشید ده سال بعد کجاست؟ | …

۱۴ خرداد ۱۳۸۹ – نخست این که ما به اهمیت و ضرورت وجود یک چارچوب نظری برای کار اجتماعی و فرهنگی اعتقاد داریم. به همین دلیل هم پژوهش و بحث و صورتبندی نظری سخنانمان همواره یکی از مبانی فعالیتها در خورشید بوده است. این چارچوب نظری دقیق و مدون را نه تنها در سازمانهای فرهنگی دیگر، که در نهادهای اجتماعی کلان و تصمیم‌گیرنده در …

[PDF]ﮔﺰﻳﺪﻩ اوﻟﻮﻳﺖ هﺎی ﭘﮋوهﺸﻲ دﺳﺘﮕﺎﻩ هﺎ – موسسه عالی آموزش وپژوهش مدیریت …

راﻫﻜﺎرﻫﺎی اﻓﺰاﻳﺶ ﺑﻬﺮه. وری در ﻧﻈﺎم ﺑﺎﻧﻜﻲ. ﺑﺮرﺳﻲ اﻣﻜﺎن اﺳﺘﻔﺎده از اﺑﺰارﻫﺎی ﺟﺪﻳﺪ. ﻣﺎﻟﻲ در ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻋﻤﻠﻴﺎت ﺑﺎﻧﻜﻲ. ﺑﺮرﺳﻲ ﻧﻘﺶ ﺑﺎﻧﻚ. ﻫﺎ در ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﻨﺎﻃﻖ آزاد. اراﺋﻪ ﺷﺎﺧﺺ. ﻫﺎی ارزﻳﺎﺑﻲ ﻋﻤﻠﻜﺮد ﺷﻌﺐ ﺑﺎﻧﻚ …… ﺳﺎل ﭘﺮوﭘﻮزال ﺣﺪاﻛﺜﺮ ﺗﺎ ﭘﺎﻳﺎن روز. ۳۰/۹/۹۰٫ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ . ﺗﻮﺟﻪ. : ﻃﺮﺣﻬﺎی ﭘﮋوﻫﺸﻲ ﺑﺮ اﺳﺎس ﺗﺎرﻳﺦ وﺻﻮل ﺑﻪ دﺑﻴﺮﺧﺎﻧﻪ ﺷﻮرای ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت در اوﻟﻮﻳﺖ ﺑﺮرﺳﻲ ﻗﺮار ﻣﻲ ﮔﻴﺮﻧﺪ . داﻧﺸﺠﻮﻳﺎن ﻛﺎرﺷﻨﺎﺳﻲ ارﺷﺪ ودﻛﺘﺮی ﻧﻴﺰ ﺟﻬﺖ اﻧﺠﺎم …

[PDF]کشورهای مختلف های مدیریت درآمدهای حاصل از منابع … – صندوق …

عالوه بر این هدف این مقاله آن است تا با توجه به تجربیات کشورهای دارای صندوق منابع. طبیعی به ارائه رهنمودهایی در خصوص موفقیت صندوق توسعه ملی طی سال. های آیند. ه بپردازد. مقاله حاضر در چهار بخش ارائه می. شود. در. ابتدا به. مبانی نظری موضوع که مبتنی بر راهکارهای مدیریت درآمدهای حاصل از. صادرات منابع طبیعی و ادبیات تئوری.

[PDF]ﭘﮋوﻫﺸﯽ در ﻣﺮﮐﺰ ﭘﮋوﻫﺶ و : ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺷﮑﺎف ﻫﺎی داﻧﺸﯽ ﺗﻬﺮان ﭘ – فصلنامه …

Ameri, Dutto, 2005: 590. ). در زﻣﺎن ﮐﻨﻮﻧﯽ ﺑﯿﺶ از ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺑﻪ ﺳﺎزﻣﺎن ﻫﺎ ﺑـﻪ. ﻣﺜﺎﺑﻪ ﻣﻮﺗﻮرﻫﺎی داﻧﺸﯽ ﻧﮕﺮﯾﺴﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد ﮐﻪ. ﺑﻪ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪی ﻫﺎﯾﯽ در ﻗﺎﻟﺐ داﻧﺶ و ﻣﻬﺎرت ﻧﯿﺎز. دارﻧﺪ ﺗﺎ از ﻃﺮﯾﻖ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ. ﻫﺎی ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ داﻧﺶ …. ﭼﺎرﭼﻮب ﻧﻈﺮی ﭘﮋوﻫﺶ. در ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ، ﭘﮋوﻫﺸﮕﺮان ﭘﺲ از ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی ﻣﻮﺟﻮد در. زﻣﯿﻨﻪ ﺷﮑﺎف ﻫﺎی. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ داﻧﺶ، اﻟﮕﻮی اراﺋﻪ ﺷﺪه ﺗﻮﺳﻂ ﻟﯿﻦ و. دﯾﮕﺮان. (. Lin et al., 2005. ) را ﻣﺒﻨـﺎی ﮐـﺎر.

مدیریت بحران – پیام ایمنی

اخذ مشاوره مطلوب، بهره‌مندی از متخصصین ویژه در کادر مدیریت. شناخت زمان و مکان و آشنایی کامل با ارکان اجرایی تحت مدیریت و ارزیابی راه حل‌های موجود و نهایتا انتخاب بهترین راه از وظایف اصلی مدیریت بحران می باشد. عوامل تاثیرگذار بر بحران: اول: افراد یا به عبارتی تجربیات، آموخته‌ها، میزان نگرانی، اضطراب، خونسردی و توانمندی‌های افراد.

[DOC]مقدمه

این پژوهش به منظور بررسی رابطه بین سبک رهبری مدیران و میزان استفاده از مهارت سازمانی مدیریت زمان در دستگاههای اجرایی استان کرمان انجام شد … های نس [۵]و پیتر فراست[۶] که به ترتیب مبانی نظری خویش را در کتابهای”دامهای زمان”،”چگونه زمان و زندگی خود را کنترل کنید”،”اصول و فنون مدیریت زمان”و “مدیریت زمان” ارائه کرده اند.آنها معتقدند …

[PDF]چڪیده مطالعات آرشیوی – گنجینه اسناد

توسط باب الحوائجی – ‏۲۰۱۵
موزه ها)۸۰درصد( بیش از ۳۰ سال و ۶۰درصد ساختامن موزه ها. جزء آثار …. صنایع دستی، و گردشگری را مورد ارزیابی قرار دهد تا با توجه به بحران پذیر بودن کشور … است ارائه می شود: حمزه)۱۳۸۵(، در پژوهــش خود باعنـوان »ساماندهــی، طبقه بندی و اولویــت های. حفاظتی در مخزن آثار گنجینه میراث فرهنگی زنجان«، به بررسی مخازن موزه ها، شیوه های.

ﺑﺮرﺳﻲ و ﺗﺤﻠﻴﻞ ﻣﺸﻜﻼت اﺟﺮاﻳﻲ ﭘﺎﻳﻪ ﺷﺸﻢ اﺑﺘﺪاﻳﻲ از ﻣﻨﻈﺮ

توسط امینی – ‏۲۰۱۵
۱۸ خرداد ۱۳۹۴ – آن اراﺋﻪ ﻣﻲ. دﻫﺪ،. ﻣﻲ. ﺗﻮاﻧﺪ داده. ﻫﺎ و اﻃﻼﻋﺎت ﻻزم را ﺟﻬﺖ اﻋﻤﺎل اﺻﻼﺣﺎت و ﺗﻐﻴﻴﺮات ﻻزم در اﻳﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣـﻪ ﺟﺪﻳـﺪ ﻓـﺮاﻫﻢ. ﻧﻤﺎﻳﺪ. ﺑﺮ اﻳﻦ ﻣﺒﻨﺎ، ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻪ ﺑﺮرﺳﻲ ﻣﺴﺎ. ﺋ. ﻞ و ﻣﺸﻜﻼت اﺟﺮاﻳﻲ ﭘﺎﻳﻪ ﺷﺸﻢ ….. ﻛﻨﺪ ﺗﺎ داﻧﺶ. آﻣﻮزان را واﺟﺪ ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎ و آﻣﺎدﮔﻲ. ﻫﺎی ﻻزم ﺑﺮای ورود ﺑـﻪ دوره اول. ﻣﺘﻮﺳﻄﻪ ﻛﻨﺪ. در ﺣﺎﻟﻲ ﻛﻪ در ﭼﺎرﭼﻮب اﻫﺪاف ﭘﺎﻳﻪ ﺷﺸﻢ اﺑﺘـﺪاﻳﻲ از ﻫـﺪف. ﻫـﺎﻳﻲ ﻫﻤﭽـﻮن ﺗﺮﺑﻴـﺖ. ﻋﻘﻼﻧﻲ و ﺗﻘﻮﻳﺖ ﺗﻔﻜﺮ و ﺗﻌﻘﻞ، …

[PDF]ارائه الگوی توسعه اخلاق حرفه‌ای در سازمان‌های ورزشی – فصلنامه …

۲۵ بهمن ۱۳۹۵ – اراﺋﻪ اﻟﮕﻮ. ی ﺗﻮﺳﻌﻪ اﺧﻼق ﺣﺮﻓﻪ. ای در ﺳﺎزﻣﺎن. ﻫﺎی ورزﺷﯽ. ﻣﻬﺪی ﺳﻠﯿﻤﯽ.. ﮔﺮوه ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ورزﺷﯽ، داﻧﺸﮑﺪه ﺗﺮﺑﯿﺖ ﺑﺪﻧﯽ و ﻋﻠﻮم ورز. ﺷﯽ، داﻧﺸﮕﺎه اﺻﻔﻬﺎن. (ﺗﺎرﯾﺦ درﯾﺎﻓﺖ: /۴٫ /۹٫ ۹۵٫ ، ﺗﺎرﯾﺦ ﭘﺬﯾﺮش: ۲۵ …. ﺣﺪ ﻣﺘﻮﺳﻂ اﺳﺖ و ﻗﻬﺮﻣﺎﻧﺎن، ﻣﺮﺑﯿﺎن، ﻣﺪﯾﺮان ورزﺷﯽ، و ﻣﺪرﺳﺎن. ﺣﻮزه ورزش ﺧﻮاﺳﺘﺎر ﺗﻮﺳﻌﻪ اﺧﻼق. ۱۲٫ و رﺳﯿﺪن ﺑﻪ وﺿﻊ ﻣﻄﻠـﻮب. ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﻨﺪ (. ۲۰٫ ). ﺑﺎ اﯾﻦ ﺣﺎل اﮔﺮ ﭼﻪ در زﻣﺎن ﻓﻌﻠـﯽ ﺳـﺎزﻣﺎن. ﻫـﺎی.

[PDF]عصب ی ها بر عملکرد مهارت ی شناخت های ی باز ی بسته آموزش ی …

توسط دهقان – ‏۲۰۱۷
فصلنامه علمی. . پژوهشی. عصب. روانشناسی. سال. سوم. ، شماره. ،دو. )پیاپی. (،۹٫ تابستان. ۶۹۹۱٫ Neuropsychology. Vol. 3, No.2, (Series 9) Summer 2017. بررس. ی …. تا. ۶۱٫ درصد از. کودکان را شامل می. شود و باعث ایجاد رایج. ترین. شکل اختلال در یادگیری می. گردد. )نورتون، بلک،. استنلی، تاناکا، گاب. ریلا، ساویر و هوافت. ۹،. ۲۳۶۲٫ (.

[PDF]کاربرد‌راهکارهای‌برتر‌در‌بازمهندسی‌فرایند‌نظام‌پیشنهادها‌در – چشم …

توسط سید حسین سیادت
راهکارهای برتر از جمله حذف وظایف غیرضروری، توالی مجدد،کاهش تعداد افراد درگیر، افزایش مها …. کدام یک از راهکارهای برتر عنوان شده در مبانی نظری پژوهش برای حمایت از طرح … ها ارائه مدلی به. منظور انتخاب مناسب. ترین فرایند برای بازمهندسی از طریق ارزیابی درجه تغییرات بود. با استفاده. از این مدل می. توان از بین فراینده. ای مختلف،.

[DOC]1.32 MB – download-thesis.com

طبق نتایج بدست آمده از تحلیل داده های آماری ۲۰۰ پرسشنامه از کودکان خیابانی ۷ تا ۱۸ سال، عملکرد دو سازمان مردم نهاد خانه کودک ناصرخسرو و خانه کودک شوش را در چهار بعد … توانمندسازی کودکان خیابانی(ابعاد توانمندی روانی و توانمندی اجتماعی) بررسی گردید و یافته های پژوهشی نشان داد که بین میزان ارائه خدمات حمایتی، بهداشتی، آموزشی و …

[PDF]باسمه تعالی

توسعه و تقویت مشارکت کارکنان و اولیاء در امر راهبری مدیریت مدرسه. ❖. اطالع رس. انی به روز. ) در مورد( فعالیت ها و انهظارات. به منظور تسهیل در تحقق اهداف فوق، کهاب کار برنامه ی تعالی مدیریت مدرسه به عنوان چارچوب تدوین برنامه ی تعالی مدیریت در مدرسه ب. ا محوریهت مهاله ههای. ارزیابی برنامه تعالی مدیریت مدرسه معاونت زموزو مهوس ه تدوین شده …

[PDF]متن کامل مقالات فصلنامه شماره ۱۰۱ سال ۱۳۸۹ – پژوهشگاه …

۱۷ اسفند ۱۳۸۸ – ﻣﻮﺿﻮع ﻣﻘﺎﻻت ﺑﺎﻳﺪ ﺗﺎ ﺣﺪ اﻣﻜﺎن در زﻣﻴﻨﻪ. ﻫﺎی زﻳﺮ و ﻧﺎﻇﺮ ﺑﻪ ﺟﻨﺒﻪ. ﻫﺎی ﻧﻈﺮی و ﻛﺎ. رﺑﺮدی ﺑﺎﺷﺪ . ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی ﺗﻌﻠﻴﻢ و ﺗﺮﺑﻴﺖ اﺳﻼﻣﻲ. ﺳﺎﺧﺘﺎر و ﺑﺎﻓﺖ ﻣﺮاﺣﻞ ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ. آﻣﻮزش و ﭘﺮورش ﮔﺮوﻫﻬﺎی ﺧﺎص …. ).۱۳۸۲٫ اﺳﺘﻘﺮار ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻛﻴﻔﻴﺖ و ارزﻳﺎﺑﻲ ﻋﻤﻠﻜﺮد ﻣﺒﺘﻨﻲ ﺑﺮ آن، از ﺟﻤﻠﻪ راﻫﻜﺎرﻫﺎی ﻣﻬﻢ ارﺗﻘﺎی. ﻛﻴﻔﻴﺖ آﻣﻮزش و ﭘﺮورش و ﻣﺪارس اﺳﺖ . اﻣﺎ ﻣﺮوری اﺟﻤﺎﻟﻲ ﺑﺮ اﻫﻢ ﺗﺤﻮﻻت اداری ﻃـﻲ. ۲۷٫ ﺳـﺎل.

[PDF]گزارش شاخص ارزیابی علوم دندانپزشکی ایران – معاونت …

۲۳ آبان ۱۳۹۳ – ارائه شده به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری. مجری طرح ….. ای در جامعه وابسته به میزان مشارکت افراد آن حرفه در فعالیت جمعی و. اجتماعی است …. نامه رسمی و پروانه اشتغال به کار فارغ. التحصیالن دندانپزشکی با عنوان. دندانپزشک صادر شد . دوره دانشکده دانشگاه تهران تا سال. ۰۸۸۱٫ ۴،. سال، از آنسال تا. ۰۸۴۱٫ ۴،. سال و.

[PDF]اصل مقاله (۸۳۳۱ K) – فصلنامه جغرافیا ( برنامه ریزی منطقه ای)

کارایی طرحهای شهری به ارائه راهکارهای مناسب در راستای ورود شهروندان به این عرصه منجر می شود. از این. رو در این پژوهشی، مدیریت محله های شهری منطقه یک شهرداری تهران با رویکرد برنامه ریزی مشارکتی مورد. بررسی قرار میگیرد. ۳- مبانی نظری و پیشینه تحقیق. ۱-۳ – مدیریت محله. مدیریت محله، فرآیندی است قانونی و مورد پذیرش و اجماع …

[XLS]مدیریت اجرایی – دانشکده مهندسی صنایع

۲, ارزیابی سطح توانایی و زیر ساخت نوآوری و تکنولوژی در شرکت قالبهای بزرگ صنعتی سایپا, محمد زنجانی, کیانی, مدیریت اجرایی, ۷۹, کارشناسی ارشد, ۲۲۵ … ۲۷, شناخت موانع و ارائه راهکارها در جهت گسترش فعالیتهای تحقیق و توسعه در واحدهای صنعتی استان زنجان, سهراب نوری, علی احمدی, مدیریت اجرایی, ۸۳, کارشناسی ارشد, ۵۳۳٫

[PDF]ﻧﻈﺎم ﭘﺬﯾﺮش و ﺑﺮرﺳﯽ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎدﻫﺎ داﻧﺸﮕﺎه ﻋﻠﻮم ﭘﺰﺷﮑﯽ و ﺧﺪ – بیمارستان امام …

ﻧﻈﺎم ﭘﯿﺸﻨﻬﺎدات و ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﺸﺎرﮐﺘﯽ. -۴٫ ﺗﻌﺎرﯾﻒ و اﻫﺪاف ﻧﻈﺎم ﭘﯿﺸﻨﻬﺎدات. -۵٫ دﻻﯾﻞ و ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮی. اﺳﺘﻘﺮار ﻧﻈﺎم ﭘﯿﺸﻨﻬﺎدات. -۶٫ ارﮐﺎن، ﺳﺎﺧﺘﺎر و ﻣﺰاﯾﺎی ﻧﻈﺎم ﭘﯿﺸﻨﻬﺎدات. -۷٫ ﻣﺤﺪودﯾﺖ ﻫﺎ و ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ و راﻫﮑﺎرﻫﺎی اﺟﺮای …. در اﯾﻦ ﻧﻈﺎم ﮐﻠﯿﻪ اﻓﺮاد. ﺳﺎزﻣﺎن درﺑﺎره روش ﻫﺎ و ﺣﻞ ﻣﺴﺎﺋﻞ و ارﺗﻘﺎء ﺑﻬﺮه وری ﻓﻌﺎﻻﻧﻪ اﻧﺪﯾﺸﻪ ﮐﺮده و ﺣﺎﺻﻞ آﻧﺮا در ﻗﺎﻟﺐ ﻃﺮح ﻫﺎ و ﭘﯿﺸﻨﻬﺎدﻫﺎ. ﺑﻪ ﺳﺎزﻣﺎن اراﺋﻪ ﻣﯽ. ﮐﻨﻨﺪ. ﻣﻔﻬﻮم ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﺸﺎرﮐﺘﯽ. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﺸﺎرﮐﺘﯽ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *