دانلود فایل برترین پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR)

Published on Author adminLeave a comment

پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR)

پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR)

پکیج درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس ( MBSR ) در ۱۴۲ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

مشخصات فایل

تعداد صفحات ۱۴۲
حجم ۰ کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc
دسته بندی پکیج های درمانی روانشناسی

توضیحات کامل

پکیج درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس  (MBSR) در ۱۴۲ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

 

·         توضیحات ابتدایی :

 

آماده سازی در ۸ جلسه درمانی

 

طراحی شده به صورت آموزش گروهی

 

آماده شده در بیش از  142  صفحه (فونت B lotus)

 

فرمت فایل : ورد (word) با فرمت  doc

 

نوع تایپ متن : کاملا استاندارد و قابل ویرایش

 

دارای رفرنس معتبر و به شیوه   APA

 

 

توجه: این پکیج (پروتکل) شامل شرح کامل جلسات درمانی برای آموزش و اجرا می باشد. (کاملترین پکیج آموزشی درمانی ذهن آگاهی)  لازم به ذکر است که این پکیج برگفته از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری دفاع شده می باشد و در تحقیقات مختلف مورد استفاده قرار گرفته و با جامعه و نمونه ایرانی سنخیت کامل دارد.

 

 

توجه : این پکیج فقط شامل توضیحات کامل برگرفته از منبع می باشد و هیچگونه فایل صوتی، سی دی و … وجود ندارد زیرا متن پکیج تنها از متن منبع مربوطه گرفته شده است . در هر جایی از پکیج که از کلمه ""سی دی "" استفاده شده، استفاده از سی دی الزام آور نبوده و درمان بدون سی دی مربوطه نیز قابل اجراست . با این حال اگر مایل به استفاده از سی دی نیز بودید، می توانید صوت های مربوط به موضوع را خودتان بیابید و در این مساله ما مسئولیتی نداریم .

 

 

 پشتیبانی ۰۹۱۹۱۸۰۹۸۳۴  (لطفا فقط عنوان فایل، نام خریدار و مشکل خود را پیامک بزنید تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).

 

نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.

 

 

 

 

توضیحات و نکات ابتدایی قبل از شروع جلسات

 

 

 

برنامه ریزی و آمادگی برای جلسات

 

     در هر جلسه، کارهای مشخصی باید انجام شود که شامل توزیع جزوات آموزشی مربوط به جلسه، سی دی ها و مطالب خواندنی، آماده سازی اتاق قبل ا زهر جلسه با چندین صندلی و شاید مطالبی است که به عنوان کلید واژه روی وایت بورد نوشته می شود. به عبارت دیگر، هر جلسه به برنامه ریزی نیاز دارد و تجارب آموزش دهندگانی که در این زمینه فعالیت داشته اند نشان داده، جلساتی که آن ها بدون برنامه ریزی قبلی اجرا می کردند با جلساتی که با آمادگی قبلی به اجرا در می آمد کاملا متفاوت بود. بنابراین توصیه می شود که خود را برای جلسه کاملا آماده کنید . با این کار نه تنها برنامه های هر جلسه به ترتیب اجرا می شود بلکه تعادلی بین پذیرا بودن و جهت داشتن تجارب شرکت کنندگان به وجود می آید همچنین برنامه ریزی قبلی باعث انعطاف پذیری شما در کلاس می شود.

 

      نکته مهم قابل توجه این است که به شرکت کنندگان بگویید در آغاز درمان ممکن است استرس بیش تری احساس کنند و چون روزانه باید ۴۵ دقیقه به سی دی ها گوش دهند ممکن است به ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود نیاز داشته باشند. ممکن است از این روش درمانی فواید بسیار را انتظار داشته باشند، که این انتظارات ذهنی و بیش تر فریبنده است. بنابراین تلاش کنید تا با حداکثر توان خود قضاوت را به تاخیر اندازید و بر رویکرد تجربی تاکید کنید. بنابه آنچه در نخستین تمرین منظم برنامه گفته شده " خیلی تلاش نکنید – هرچه پیش آمد بپذیرید " این آن چیزی است که هم اکنون احساس می کنید.

 

   بازنگری کلی بر  برنامه حضور ذهن  بر اساس کاهش  استرس

 

 

مصاحبه ارزیابی اولیه

 

    این مصاحبه حدود یک ساعت به طول می انجامد با تک تک شرکت کنندگان اجرا شده و می تواند به عنوان نقطه شروع مکالمه بین آموزش دهنده وشرکت کنندگان باشد ( جهت تنظیم متن مصاحبه خود با شرکت کننده به جزوه ۱-۱ مراجعه کنید).

 

هدف مصاحبه اولیه عبارتست از :

 

 • شناخت عواملی که برای هر شرکت کننده با آغاز بیماری و تداوم استرس ناشی از بیماری وی مرتبط است .
 • توضیح تاریخچه MBSR و این که چطور این روش می تواند به شرکت کننده کمک کند.
 • تاکید بر این که روش MBSR نیاز به تلاش  و صبر زیادی دارد و انجام آن  8 جلسه به طول می انجامد.
 • تعیین این که آیا این درمان برای مراجع مناسب است یا خیر، این روش برای افراد زیر مناسب نیست.  1- کسانی که در حال حاضر مبتلا به سوء مصرف دارو والکل هستند. ۲- افردای که به دلایل مختلف نمی توانند اصلا تمرینات را انجام دهند.۳- افرادیکه دارای اختلالات روانی شدید هستند .

 

 

کلاس ها

 

      در شروع هر جلسه برنامه درسی مطرح می شود. در انتهای هر جلسه جزوات آموزشی بین شرکت کنندگان توزیع شده و کلاس های پی گیری مطابق شرایط تشکیل می شوند. اندازه کلاس به امکانات موجود بستگی دارد. در    پژوهش های جان کبات زین و همکارانش از کلاس های ۳۰  نفری یا بزرگتر استفاده می شد، اما با توجه به روش های درمانی کلاس های ۱۲ الی ۱۵ نفر هم مناسب است. پژوهش نشان می دهد که کلاس هایی با تعداد کم تر از ۱۲ نفر مشکل ساز است چون بجای کلاس تبدیل به جلسه درمانی می شود.

 

 

اهداف اصلی 

 

v     کمک به افرادی که به نوعی از انواع اختلالات روانی و جسمی رنج می برند و آموزش مهارتها و تمرینات جهت درمان و بهبودی وپیشگیری از ابتلا به آنها.

 

v     آگاهی بیشتر از حس های بدنی، احساسات و افکار لحظه به لحظه.

 

v     کمک به شرکت کنندگان برای گسترش راه های متفاوت ارتباط با حواس، افکار و احساسات بویژه شناخت و پذیرش افکار و احسا سات ناخواسته ای که به گونه خودکار و عادتی باعث مشکلات دایمی می شوند.

 

v     کمک به شرکت کنندگان برای دادن ما هرانه ترین پاسخ به افکار، احساسات وموقعیت های ناخوشایندی که با آن روبرو می شوند.

 

 

دستور العمل 

 

      در MBSR اولین گام یادگیری چگونگی توجه کردن هدفمند، در هر لحظه و بدون داوری است. در ابتدا شرکت کنندگان از این که معمولا توجه کمی به زندگی روزانه دارند آگاه می شوند. آنها می آموزند که تغییرات سریع ذهن از موضوعی به موضوع دیگر آگاه شوند. به دنبال آن، یاد می گیرند که چطور ذهن سرگردان خود را به نقطه واحد متمرکز کنند. در ابتدا این کار از طریق توجه به قسمت های مختلف بدن و سپس با ارجاع به تنفس آموخته می شود. در گام بعدی شرکت کنندگان می آموزند که چطور ذهن سرگردان باعث ایجاد افکار و احساسات منفی می شود.

 

      تنها وقتی یک فرد از این جنبه ها آگاه شود می تواند از MBSR  استفاده کند. تا از این طریق بتواند تغییرات خلقی خود را شناسایی نموده و در کوتاه مدت آن ها را اداره کند و یا در دراز مدت با آن ها چالش نماید. آموزش دهندگان باید به این نکته توجه داشته باشند که هر گاه افکار یا احساس منفی در شرکت کنندگان ظاهر شده به آن ها گوشزد کنند که قبل از پاسخ های مهارت آمیز به آن ها، اجازه دهند که افکار به همان صورت در ذهنشان باقی بمانند. با این کار شرکت کنندگان یاد می گیرند که چگونه به طور کامل از تفکر یا احساسشان آگاه شوند و یک یا دو دقیقه قبل از این که توجه خود را به کل بدن معطوف کنند به تنفس خود توجه نمایند. چنین کاری برای اداره مشکلات در همان لحظه و آگاهی نسبت به افکار یا احساسات ناخوشایند کفایت می کند. در هر بخش از تمرین اولین قدم اساسی در رویارویی با افکارر و احساسات منفی است. به دنبال این فرایند شرکت کنندگان می توانند بهترین پاسخ ممکن را انتخاب کنند.

 

      مثلا ممکن است مشکل را فقط به عنوان یک فکر یا احساس در نظر گرفته وآن را گذرا ببینند و یا ممکن است در دراز مدت رویارویی مستقیم با آن را انتخاب کنند و یا از طریق توجه به بخشی از بدن که در اثر احساسات منفی تنیده شده و آگاهی نسبت به آن از تنفس برای آرام کردن حس های بدنی استفاده کنند. یا از راهبردهایی استفاده کنند که در گذشته برای داشتن احساس راحتی و تسلط به کار می برند. نکته بسیار مهم در تمرین تنفس انعطاف پذیری آن است، زیرا در این تمرین، تنفس به طور وسیعی در بدن گسترش می یابد . شاید برای شرکت کنندگان بستن چشم ها به مدت سه دقیقه مشکل باشد، ولی این کار برای آن ها این امکان را فراهم می آورد که در پذیرش برداشت های خودشان درنگ کنند. بنابراین قبل از توجه وسیع به رویکرد اینجا واکنون، تمرکز بر تنفس به عنوان اولین گام مهم به شمار می رود.

……

…………….

………………………

 

 

نمونه ای از جلسات درمانی پکیج مورد نظر:

 

موضوع و  برنامه جلسه اول

 

موضوع

 

    وقتی متوجه هدایت خودکار می شویم حضور ذهن بهترین راه خروج از هدایت خودکار است که آگاهی از هر لحظه را به ما می آموزد . معطوف کردن توجه به قسمت های مختلف بدن هم مشکل به نظر می رسد.

 

 

دستور جلسه

 • تعیین اهداف جلسه
 • تنظیم خط مشی کلی با در نظر گرفتن محرمانه بودن وزندگی شخصی 
 • دعوت شرکت کنندگان به تشکیل گروه های دونفری ومعرفی خود به یکدیگر وسپس به اعضای گروه به عنوان یک واحد
 • تمرین خوردن کشمش
 • دادن پس خوراند و بحث در مورد تمرین خوردن
 • تمرین وارسی بدنی – آغاز تمرین با تمرکز بر تنفس کوتاه
 • دادن بازخورد وبحث در مورد وارسی بدنی
 • تکلیف جلسات خانگی ؛ بحث وتعیین جلسات هفتگی ، سی دی وارسی بدنی برای ۷-۶ روز
 • توزیع سی دی ها و جزوات جلسه اول (که شامل تکلیف خانگی وبرگه های ثبت تکلیف است) .
 • اتمام کلاس با تمرکز بر تنفس کوتاه ، ۲ تا ۳ دقیقه تنفس را ادامه دهید.

 

برنامه ریزی و آماده سازی

 

     علاوه بر این که به طور مشخصی قبل از کلاس آماده می شوید ، فراموش نکنید که یک پیاله کشمش ویک قاشق ونسخه ای از نوار وارسی بدنی خود را به کلاس بیاورید.

 

جزوات شکت کنندگان

 

     جزوه ۱-۲ ؛ تعریف حضور ذهن

 

      جزوه  2-2؛ خلاصه جلسه اول ؛ هدایت خودکار

 

     جزوه ۳-۲ ؛ تکلیف خانگی برای هفته اول بعد از جلسه اول

 

     جزوه ۴-۲ ؛ ارائه گزارش یک شرکت کننده

 

     جزوه ۵-۲ ؛ برگه ثبت گزارش تکلیف خانگی

 

 

 

هدایت خودکار

 

      همه ما، هر لحظه اثرات ناشی از حواسپرتی را تجربه می کنیم. ممکن است که همه صفحات یک کتاب را بخوانیم ولی بعد دریابیم که چیزی از آن نفهیمده ایم. در چنین مواردی، ممکن است بدانیم و حتی ندانیم که توجهمان معطوف به چه بوده است. وقتی از مردم خواسته می شود که این قبیل وقایع را توضیح دهند، ممکن است آن ها از واژه  " هدایت خودکار" به عنوان توجیهی برای این موضوع که آن ها تنها به صورت خودکار رفتار می کنند، بدون این که واقعاً آگاه باشند که چه اتفاقی در حال وقوع است، استفاده کنند. در شیوه هدایت خود کار، در حالی که به نظر می رسد بدن در حال انجام کاری است ذهن کار دیگری انجام می دهد. ما قصد نداریم که فکرمان را با چیزهای ساده مشغول کنیم. بنابراین ذهن در اکثر مواقع منفعلانه مشغول افکار، خاطرات، برنامه ها، یا احساسات می شود. با توجه به این که ما، در بسیاری از مواقع، ممکن است دریک حالت ذهنی « هدایت خودکار » باشیم از آنچه در حال وقوع است کاملاً نا آگاه خواهیم ماند. این وضعیت در افرادی که استرس شدید و مداوم  را تجربه کرده اند، مشکل آفرین    خواهد شد. در هدایت خودکار، اجزاء تفکر منفی با احتمال کمتری مورد توجه قرار می گیرد. در این صورت این اجزاء با هم تلفیق شده و به صورت الگویی از احساسات شدید نشانگان استرس نمایان می شود و در نتیجه به انواع بیماریهای جسمی وروانی منتهی می شود.

 

      غالباً زمانی که افکار و احساسات ناخواسته ظاهر می شوند، قوی تر از آن هستند که بتوان به راحتی با آنها دست به گربیان شد. در قسمت های بعد راه های متنوعی برای کنترل و تعدیل چنین افکار و احساساتی ارائه خواهد شد. ولی نخست باید بتوانیم حلقه روزمره « حواسپرتی » را کنترل کنیم، زیرا در صورتیکه فرد تاریخچه ای از مشکلات هیجانی داشته باشد این حلقه بسیار مخرب است. اولین قدم در مساعدت به شرکت کننده مضطرب، یافتن راهی برای کمک به شناسایی هدایت خودکار و سپس خروج ارادی ازآن است. تمرین حضور ذهن شامل آگاهی بیش تر از این الگو های ذهنی است. از طریق تمرین، افراد قادر به توجه ارادی به هدایت خودکار خواهند شد. ساختار اولیه برای جلوگیری اثرات و تداوم استرس این است که به افراد بیاموزیم تا بدانند چه مواقعی ذهن آن ها به سمت هدایت خودکار می رود و سپس بطور ارادی آگاهی خود را به چیز دیگری معطوف کنند که البته این کار بسیار مشکل است.

 

      در جسه اول پس از صحبت های مقدماتی در مورد یاد آوری علت حضور شرکت کنندگان در کلاس، از افراد بخواهید که به گروههای دو نفری تشکیل دهند، سپس ابتدا خود را به هم گروهی خود و در مرحله بعد به کل کلاس معرفی کنند. به این ترتیب که اسم خود را بگویند و این که چرا آمده اند و امید دارند وقتی کلاس را ترک می کنند به چه اهدافی دست یابند. پس از آن تمرین مراقبه کوتاه را که عمیقاً به موضوع هدایت خودکار می پردازد معرفی کنید این تمرین شامل خوردن یک کشمش است.

 

      خوردن یک کار بویژه سودمند در این تمرین محسوب می شود، زیرا یک عمل « خودکار » است که به ندرت به آن توجه می شود و برای نشان دادن گستره نا آگاهی در حین انجام چنین فعالیت هایی مناسب است. تمرین خوردن کشمش قدم اول در جهت کمک به شرکت کنندگان برای فهم حضور ذهن محسوب می شود.

 

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

(پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) … اگر مستقیما از صفحه ی گوگل یا دیگر موتور های جستجو وارد این صفحه شدید، برای …

پکیج درمان ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس ( MBSR )

محصولات با کلمه کلیدی پکیج درمان ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس ( MBSR ). پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR).

پکیج درمان ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس ( MBSR ) – …

۴ روز پیش – درود بر شما. محقق گرامی، شما برای مشاهده فایل با عنوان پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) به صفحه خرید …

(پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

۱ فروردین ۱۳۹۷ – پکیج درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) در ۱۴۲ … توجه: این پکیج (پروتکل) شامل شرح کامل جلسات درمانی برای آموزش و اجرا …

(پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

۱۶ آبان ۱۳۹۶ – محقق گرامی ، به صفحه دانلود فایل با عنوان پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) خوش آمدید . هدف ما برآورده …

پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش …

پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) … پکیج (پروتکل) مدیریت استرس به شیوه شناختی – رفتاری تیپ شخصیتی ال

پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش …

۲۱ دی ۱۳۹۵ – این فایل به منظور دسترسی سریع شما محقق عزیز و گرامی با عنوان پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) در این …

دانلود پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی مهارت های ارتباطی – …

۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ – دانلود پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) – خرید آنلاین و دریافت دوست عزیز سلام.به سایت ما خوش آمدیدمحقق …

خرید فایل( پاور پوینت درمان شناختی ذهن آگاهی مبتنی بر …

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ – دانلود پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) – خرید آنلاین و دریافت دوست عزیز سلام.به سایت ما خوش آمدیدمحقق …

پاور پوینت درمان شناختی ذهن آگاهی مبتنی بر کاهش استرس | …

۱۴ فروردین ۱۳۹۷ – دانلود فایل ( پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR)) با آرزوی بهترینها برای شما عزیزاناینک شما با جستجوی …

(پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

کاربران گرامی درود بر شما.به سایت خودتان خوش آمدید. با سلام حضور مشتریان گرامی.شما به صفحه اختصاصی پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر …

(پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

۱۳ فروردین ۱۳۹۷ – برای مشاهده توضیحات کامل محصول دانلودی|| پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) || روی دکمه ادامه مطلب کلیک …

(پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

۶ بهمن ۱۳۹۵ – پکیج درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس ( MBSR ),پکیج درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس,شرحی کوتاه در مورد روش …

پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش …

پکیج درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس ( MBSR ) در ۱۴۲ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc دانلود پروتکل(پکیج)-پروتکل-پکیج-دانلود فایل .

پکیج درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

۲۸ اسفند ۱۳۹۵ – برای مشاهده توضیحات بیشتر و دانلود فایل کامل و جامع پکیج درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) روی دکمه زرد رنگ زیر …

پروتکل درمان – دانلود پایان نامه و پرسشنامه

۷ اسفند ۱۳۹۶ – پروتکل درمان وسواس کودکان با شیوه درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد … پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) …

میگنا – رویکرد پذیرش و ذهن آگاهی در اضطراب

۲۴ فروردین ۱۳۹۴ – اضطراب باعث می شود فرد برای پیشگیری از آن خطرات و تهدیدها یا برای تخفیف ….. کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی (Mindfulness-Based Stress … انجمن روانشناسی آمریکا، درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT) را در حوزه درد …… در حال حاضر رایج ترین روش، آموزش حضور ذهن مبتنی بر کاهش استرس (mbsr ) می باشد، که …

خرید پروتکل درمانی

پکیج (پروتکل) درمانی مبتنی بر کیفیت زندگی فریش ۲۰۰۶٫ توضیحات … پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR). توضیحات …

[PDF]ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺣﻀﻮﺭ ﺫﻫﻦ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻳﻚ ﻣﺪﺍﺧﻠﺔ ﺑﺎﻟﻴﻨﻲ: ﻣﺮﻭﺭﻱ ﻣ

ﺩﻛﺘﺮ ﻋﺒﺪﺍﻟﻪ ﺍﻣﻴﺪﻱ ،ﺩﻛﺘﺮ ﭘﺮﻭﺍﻧﻪ ﻣﺤﻤﺪﺧﺎﻧﻲ. ﻣﺪﺍﺧﻼﺕ ﻣﺒﺘﻨﻲ ﺑـﺮ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺣﻀﻮﺭ ﺫﻫﻦ ﺑﺮﺍﻯ. ﻛﺎﻫﺶ ﺍﺳﺘﺮﺱ. ﺣﻀﻮﺭ ﺫﻫﻦ ﭼﻨﺎﻧﭽﻪ ﻛﺒﺎﺕ … Mindfulness Based Stress Reduction. 2 . Kabat- …. ﻣﺪﺍﺧﻼﺕ ﺩﺭﺑﺮﮔﻴﺮﻧﺪﻩ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺫﻫﻦ ﺁﮔﺎﻫﻲ. ) ﻳﻚ ﺭﻭﻳﻜﺮﺩ … ﺭﻭﺵ ﻫــﺎﻱ ﺩﺭﻣﺎﻧﻲ ﺑﺮﺣﺴﺐ ﺣﻀــﻮﺭ ﺫﻫﻦ ﻳﺎ ﻣﺮﺍﻗﺒﻪ ACT. ﺗﻮﺻﻴﻒ ﻧﻤﻲ …

خرید اینترنتی فایل پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن …

۵ روز پیش – شما برای دانلود محصول با عنوان پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) به این فروشگاه مراجعه کرده اید.

(پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ – به فروشگاه آنلاین فایل های دانلودی ما خوش آمدید. پژوهشگرعزیز، شما برای دانلود محصول با عنوان پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی …

اثر بخشی درمان ترکیبی شناختی- رفتاری و کاهش استرس …

توسط خدابخش پیر کلانی – ‏۲۰۱۳
برنامه کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی[۵۹](MBSR) توسط کابات زین[۶۰] (۱۹۹۰) … MBSR یک درمان فشرده آموزش روانی، ساخت دار و متمرکز بر مراجع است که در شماری …. هم چنین حضور ذهن از فعالیت های روزانه به قصد یادگیری پرداختن به مقوله توجه و انجام …. در زیر مقیاس های خلق مضطرب، بی خوابی، ذهنی یا شناختی، جسمی و عضلانی، علائم …

(پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

۲۴ فروردین ۱۳۹۷ – کاربران گرامی درود بر شما.به سایت خودتان خوش آمدیدبا سلام،محصول دانلودی +{{پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

دانلود فایل ( پاور پوینت درمان شناختی ذهن آگاهی مبتنی بر …

۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ – دانلود فایل کامل پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) با آرزوی بهترینها برای شما عزیزاننام محصول دانلودی: …

دانلود فایل ( پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی …

۸ آبان ۱۳۹۶ – دوست عزیز سلام.به سایت ما خوش آمدید با سلام،محصول دانلودی +{{پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR)}}+آماده …

(پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

۲۴ مهر ۱۳۹۶ – محقق گرامی،شما با جستجوی پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) وارد این صفحه شده اید محصول دانلودی(پکیج …

اثربخشی درمان تلفیقی مدل ماتریکس و «کاهش استرس بر …

۲۶ فروردین ۱۳۹۷ – امیدوارم بهره کافی را از «اثربخشی درمان تلفیقی مدل… … دریافت فایل «اثربخشی درمان تلفیقی مدل ماتریکس و «کاهش استرس بر پایۀ ذهن آگاهی» بر نشخوار فکری، تنظیم هیجانی، و کاهش عود مصرف در وابستگان به … پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) از حضور شما عزیزان در …

فایل پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر …

۱۱ مهر ۱۳۹۶ – اینک شما با جستجوی عبارت پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات …

[PDF]اثر بخشی برنامه درمان کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی …

توسط B Pirnia – ‏مقالات مرتبط
The Effectiveness of Mindfulness-based Stress Reduction (MBSR) on the. Pain Index in …. واژه. ها: درمان کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی، کاهش درد، سوء مصرف مواد، سم زدایی …. مستمر از حضور در جلسات درمان. شرکت … پروتکل درمان ذهن آگاهی در جدول. ۱٫

خرید آنلاین پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی …

۲۸ مهر ۱۳۹۶ – خرید آنلاین پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR). بیننده گرامی سلام.به وب ما خوش آمدید. مدیریت سایت آرزوی …

پروتکل کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی – سایت علمی …

پروتکل کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی در ۸ جلسه تنظیم شده است و جهت کاهش و درمان استرس مورد استفاده قرار میگیرد. … رویکردهای ذهن آگاهی فنون آرام سازی یا فنون کنترل خلق شناخته نمی‌شوند، و همین که فرد در … و تنظیم هیجانی سازگارانه و سطوح پائین تر عاطفه منفی و علائم درمان شناختی وجود دارد. … پکیج آموزشی تخصصی و عمومی.

فایل پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر …

۴ آبان ۱۳۹۶ – پکیج درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس ( MBSR ) در ۱۴۲ صفحه … دانلود فایل کامل پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی تاب آوری بیننده …

دریافت فایل پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی …

۶ آبان ۱۳۹۶ – با سلام حضور پژوهندگان گرامی.شما به صفحه اختصاصی پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) وارد شده اید.

پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش …

۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ – برای مشاهده توضیحات کامل محصول دانلودی|| پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) || روی دکمه ادامه مطلب کلیک …

فایل پاور پوینت درمان شناختی ذهن آگاهی مبتنی بر کاهش …

۲۶ اسفند ۱۳۹۶ – برترین فایل پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) دوست عزیز سلام.به سایت ما خوش آمدید مدیریت سایت …

(پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

بیننده گرامی سلام.به وب ما خوش آمدید با سلام حضور پژوهندگان گرامی.شما به صفحه اختصاصی پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

دانلود (پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر …

کاربران گرامی درود بر شما.به سایت خودتان خوش آمدید نام محصول دانلودی: پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) درجه کیفی و …

(پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ – سلام.به وبسایت ما خوش آمدید.دوست گرامی سلام.برای مشاهده توضیحات کامل محصول دانلودی|| پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر …

خرید آنلاین پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی …

۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ – درجه کیفی و رضایت از دانلود:عالی. پکیج درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس ( MBSR ) در ۱۴۲ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc.

کاملترین فایل پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی …

کاملترین فایل پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) – دانلود مقالات جدید.

خرید آنلاین پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی …

۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ – برای مشاهده توضیحات کامل محصول دانلودی|| پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) || روی دکمه ادامه مطلب کلیک …

فایل پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر …

۱۹ فروردین ۱۳۹۷ – با آرزوی بهترینها برای شما عزیزاننام محصول دانلودی: پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) درجه کیفی و …

فروش فایل با عنوان پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن …

۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ – محقق عزیز شما برای این محصول با مشخصات پکیج درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس ( MBSR ) در ۱۴۲ صفحه ورد قابل ویرایش با …

برترین پکیج پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی …

۲۷ اسفند ۱۳۹۶ – شما به صفحه اختصاصی پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) وارد شده اید.برای مشاهده توضیحات کامل روی دکمه …

دانلود پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر …

۲۳ فروردین ۱۳۹۷ – به وب ما خوش آمدیدعنوان محصول دانلودی:پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) یکی از بهترین فایل ها در این …

(پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

۱۳ اسفند ۱۳۹۶ – کاربران گرامی درود بر شما.به سایت خودتان خوش آمدید اینک شما با جستجوی ((پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

برترین فایل پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی …

۲۷ اسفند ۱۳۹۶ – شما پس از پرداخت هزینه ای ناچیز فایل{پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR)}را دانلود خواهید کرد پکیج…

(پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

۲۸ آذر ۱۳۹۶ – هموطنان گرامی سلام.وقت بخیر. مدیریت سایت آرزوی لحظاتی پر از موفقیت برای شما دارد و پس از تلاشهای مستمر همکاران فایل مارکت مجموعه پکیج …

حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس ( MBSR ) …

پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR). 11/05/2018 فایل ۰٫ Treatment Mindfulness or mindfulnessbased stress reduction …

(پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

شعار همیشگی ما مشتری مداری و کسب رضایت شما عزیزان می باشد محقق گرامی،شما با جستجوی پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

دریافت فایل پاور پوینت درمان شناختی ذهن آگاهی مبتنی بر …

۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ – دانلود پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) – خرید آنلاین و دریافت از حضور شما عزیزان در سایت بسیار …

فایل پاور پوینت درمان شناختی ذهن آگاهی مبتنی بر کاهش …

۲۳ فروردین ۱۳۹۷ – خرید و دانلود پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) لحظات خوشی را برای شما آرزومندیمبا سلام،محصول دانلودی …

دانلود فایل ( پاور پوینت درمان شناختی ذهن آگاهی مبتنی بر …

۲۸ اسفند ۱۳۹۶ – پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) شعار همیشگی ما مشتری مداری و کسب رضایت شما عزیزان می باشدعنوان …

پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش …

سلام.به وبسایت ما خوش آمدید. اینک شما با جستجوی ((پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR))) وارد صفحه فروش فایل دانلودی …

( پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش …

۲۰ آذر ۱۳۹۶ – شما به صفحه اختصاصی پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) وارد شده اید.برای مشاهده توضیحات کامل روی دکمه …

پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش …

۲۰ دی ۱۳۹۶ – پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR). لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم. مدیریت سایت آرزوی لحظاتی پر از …

پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش …

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ – به صفحه دانلود فایل(پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR))خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب بروید.شما پس از …

(پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

۲۷ آبان ۱۳۹۶ – با سلام،محصول دانلودی +{{پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR)}}+آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.

(پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس …

۸ آذر ۱۳۹۶ – به وب ما خوش آمدیدبه صفحه دانلود فایل(پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR))خوش آمدید برای دانلود به ادامه…

پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش …

لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم اینک شما با جستجوی ((پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR))) وارد صفحه فروش فایل دانلودی …

دانلود «اثربخشی درمان تلفیقی مدل ماتریکس و «کاهش استرس …

۲۶ فروردین ۱۳۹۷ – خرید فایل( پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR)) امیدواریم از خرید خود بهره کافی را برده و به موفقیت …

دانلود پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر …

۲۵ اسفند ۱۳۹۶ – پکیج درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس ( MBSR ) در ۱۴۲ … کاملترین فایل پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی نمایش های عروسکی …

دریافت فایل پکیج (پروتکل) معنا درمانی گروهی – پرداخت و …

۱۵ فروردین ۱۳۹۷ – دریافت فایل پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) – پرداخت و دانلود آنی کاربران گرامی درود بر شما.به سایت …

دریافت فایل پکیج (پروتکل) درمانی مبتنی بر کیفیت …

۱۵ فروردین ۱۳۹۷ – دریافت فایل پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) – پرداخت و دانلود آنی کاربران گرامی درود بر شما.به سایت …

دانلود فایل کامل پارپوینت مقایسه ی اثر بخشی دارو درمانی و …

۲۸ اسفند ۱۳۹۶ – دریافت فایل پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) – پرداخت و دانلود آنی کاربران گرامی درود بر شما.به سایت …

فایل پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر …

۲۶ آبان ۱۳۹۶ – سلام.به وبسایت ما خوش آمدید.هموطن گرامی سلام.به صفحه ی دانلود _پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR)_خوش …

دانلود فایل ( پروتکل درمان شناختی-رفتاری هیپوکاندریا یا …

۲۷ اسفند ۱۳۹۶ – دانلود فایل کامل پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) لحظات خوشی را برای شما آرزومندیمبا سلام،محصول …

دانلود (پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر …

شعار همیشگی ما مشتری مداری و کسب رضایت شما عزیزان می باشد نام محصول دانلودی: پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR)

دریافت ودانلود انی فایل:پروپوزال اثربخشی درمان شناختی – …

دانلود پاور پوینت درمان شناختی ذهن آگاهی مبتنی بر کاهش استرس -کامل … … ذخیره شده پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) .

پکیج (پروتکل) خانواده درمانی به شیوه شناختی رفتاری | …

۱۳ فروردین ۱۳۹۷ – برترین فایل پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) کاربران گرامی درود بر شما.به سایت خودتان خوش آمدیدبه …

پکیج پروتکل شناخت درمانی گروهی – جواب

پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (mbsr) … پروتکل زوج درمانی گلاسری – سایت علمی آموزشی روانشناسی برای دریافت فایل لطفا به …

خرید آنلاین پکیج (پروتکل) مدیریت استرس به شیوه …

۱ فروردین ۱۳۹۷ – برترین فایل مبانی نظری درمان شناختی رفتاری ما بهترین محصولات را … (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR)) سلام …

برترین فایل پکیج (پروتکل) درمانی آموزشی مهارت های زندگی …

۲۸ اسفند ۱۳۹۶ – فایل پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی مهارت های ارتباطی سلام. … دانلود (پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR)) …

پروتکل آموزش ذهن آگاهی سگال و همکاران – دانلود رایگان

دانلود رایگان پروتکل آموزش ذهن آگاهی سگال و همکاران پکیج آموزش ذهن آگاهی سگال و همکاران پکیج … با موانع جلسه سوم: حضور ذهن یا تکنیک تنفس جلسه چهارم: ماندن در . … درمانی کاهش استرس مبتنی (کابات زین،۲۰۰۳) و درمان شناختی مبتنی بر ذهن آگاهی ( …. حضور ذهن MBSR(کبات زین، ۱۹۹۷)، شناخت درمانی مبتنی بر ذهن آگاهی[۱۶]MBCT (

پکیج درمانی – تبریک

پکیج (پروتکل) درمانی مبتنی بر کیفیت زندگی فریش ۲۰۰۶ … پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (mbsr) … ادامه … درخواست حذف …

برترین پکیج پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی …

۲۶ بهمن ۱۳۹۶ – برای مشاهده توضیحات کامل محصول دانلودی|| پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) || روی دکمه ادامه مطلب کلیک …

دانلود پکیج (پروتکل) مدیریت استرس به شیوه شناختی …

۲۸ اسفند ۱۳۹۶ – دانلود فایل کامل پکیج (پروتکل) درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد برای … پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) …

سنتو | برترین فایل پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن …

۲۷ آذر ۱۳۹۶ – به صفحه ی دانلود _پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR)_خوش امدید.امیدوارم بهره کافی را از پکیج (پروتکل) …

خرید آنلاین پکیج (پروتکل) معنا درمانی گروهی – مقاله یو آر ال

۲۱ فروردین ۱۳۹۷ – خرید آنلاین پکیج (پروتکل) آموزشی درمانی هوش هیجانی شعار همیشگی ما …. (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) …

وکتور پلاس

برچسب ها : کاملترین پکیج پیرایش مو مردانه در ۴ دی وی دی – اورجینال, …. دانلود پکیج (پروتکل) درمانی حضور ذهن یا ذهن آگاهی مبنی بر کاهش استرس (MBSR) – خرید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *