دانلود برترین فایل مبانی نظری وقف در نظام آموزشی

Published on Author adminLeave a comment

مبانی نظری وقف در نظام آموزشی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق وقف در نظام آموزشی بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید
دسته بندی فقه،الهیات،معارف
بازدید ها ۶۷
فرمت فایل doc
حجم فایل ۱۰۶ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۴۵

مبانی نظری وقف در نظام آموزشی

فروشنده فایل

کد کاربری ۲

کاربر

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق معارف

مبانی نظری و پیشینه تحقیق وقف

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
توضیحات:
فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc
بدون هیچ تگ و تبلیغات، قابلیت پرینت دارد
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

فرهنگ وقف در آموزش

سنت حسنه ی وقف یکی از مصادیق بارز احسان وغیر خواهی است که انسان با بهره‏ گیری از تعالیم انبیا آن را از دیر باز بنیاد نهاده ‏و در صحنه‌ی حیات اجتماعی به ودیعت گذارده ا‏ست. روحیه‌ی تعاون اجتماعی و سبقت در خیرات در نهاد وقف عینیت می‌یابد وبه عمل واقف مهر ابدیت می‌زند. در وقف دو بعد خود دوستی و نو دوستی انسان به منصه‌ی ظهور می‌رسد. یکی از هنر‌های اسلام به منظور نفوذ بیشترکلامش در انسان، استفاده‏از خود دوستی (حب نفس) است که در آیات مختلف خطاب به انسان عنوان می‌کند که اگر خودت را دوست داری به انجام واجبات و کارهای نیک و ترک محرمات همت گمار. در وقف نیز از بعد خود دوستی انسان استفاده ‏کرده، عضویت در این نهاد را راهی می‌داند که در آن، نام انسان و مالکیت اموال و دارائی‌ها‌ی او تا ابد تضمین می‌شود و در مواردی که مد نظر دارد عایدات آن به مصرف می‌رسد (مسعودی ، ۱۳۸۷: ۵۴).
بعد دوم اجتماعی نهاد وقف که از زیبایی بیشتری برخوردار است، نو دوستی، خیر خواهی و مردم گرایی است. در این بعد، بهترین روابط انسانی حاکم می‌گردد و دیوارهای تنگ فرد پرستی و بی تفاوتی نسبت به زندگی دیگران فرو می‌ریزد. وقف زمینه ساز و بستر ساز تحقق اهداف دین و مقاصد شریعت است. اگر دین را برنامه‌ای برای ارتقای ابعاد انسانی آدمی و تأسیس جامعه‌ای مطوب بدانیم، وقف پاره‏ای از آن برنامه برای نیل به آن اهداف است. مروری بر موقوفات نشان می‌دهد که بخش معتنابهی از آن‌ها به مرکز علمی و آموزش هم چون دانشگاه‏ها، مدارس، مرکز تحقیقاتی و …. اختصاص دارد که ازرویکرد فرهنگی نهاد وقف حکایت می‌کند، در گذشته بسیاری از این مرکز از طریق موقوفات اداره ‏می‌شد و تعداد زیادی از اقشار کم در آمد جامعه که برخی از استعدادهای درخشانی هم برخوردار بودند و به علت نداشتن امکانات قادر به تحصیل نبودند به این مدارس و مرکز وارد می‌شدند و خیلی از بزرگان ما از میان همین طبقه‌ی شریف و محروم و در همین مرکز رشد کرده و مدارج بالای علمی را طی نمودند( همان ، ۱۳۸۷: ۶۵).

۲-۹-۲ وقف مکان‌های آموزشی

یکی از انواع موقوفات، تأسیسات آموزشی و فرهنگی است که با ایجاد و تأمین هزینه‌های آن‌ها کمک به ارتقاء سطح دانش و پیشرفت جامعه می کند. این گونه موقوفات در دوره قاجاریه عمدتا ًدر آموزش علوم دینیه و از اواخر این دوره و در دوره پهلوی علاوه بر آن در آموزش علوم جدید نیز متجلی شده است. آموزش در دوره قاجاریه تا تأسیس مدرسه دارالفنون زیر تأثیر جو مذهبی حاکم عمدتا ًمحدود به علوم دینیه بود. توجه به علوم عقلی پس از تأسیس این مدرسه و اعزام دانشجو به اروپا و ارتباطات و تعاملات بیشتر با غرب در سطح مدارس به سبک جدید مطرح شد.
بر این اساس در بخش اعظم دوره قاجاریه چنانچه افرادی خواستار تحصیل در علوم عقلی و جدید چون حساب، هندسه، جغرافیا، شیمی و غیره بودند به سختی می توانستند کتابهای مربوطه را در ایران تهیه کنند (همان،ص۳) و باید برای ادامه تحصیل به اروپا می رفتند. هر چند دانش آموزان اعزامی به اروپا به علت ضعف ساختاری آموزش خود نمی توانستند موفقیت چندانی در مجامع آکادمی اروپا به دست آوردند و بعضی از آن‌ها به صورت تجربی آموزش می دیدند (هاشمیان، ۱۳۷۹) و احداث مدرسه دارالفنون، مجتمع الصنایع الماسیه و مجتمع الصنایع‌ها و نیز مدارس خارجی نتوانست تغییر چندانی در کاهش آموزش از سطح مکتبخانه‌ها و مدارس علمیه به سوی آموزش در سطوح دیگر ایجاد کند. البته جز عامل مذهب، عوامل دیگری چون کم توجهی مردم به مشاغل تولیدی و فنی و غلبه اقتصاد تجاری می تواند در این مهم مؤثر بوده باشد. اما این روند ازسال۱۳۱۶ ق به بعد تغییر و در دوره پهلوی تداوم یافت(همان، ۱۳۷۹ ).

۲-۹-۳ تأثیرات وقف بر برنامه آموزشی

وقف نامه‌ها علاوه بر بیان شیوه مصرف درآمد موقوفه‌ها نکات مهمی از کاربرد و نظام اداره و برنامه آموزشی مدارس را نیز به دست می دهد که به شناسایی مراکز آموزشی و چگونگی عملکرد آن‌ها کمک می کند. پس می توان وقف نامه‌ها را اساسنامه ای دانست که با قرار دادن شروطی، به تشویق دانشجویان مستعد وتنبیه دانشجویان سبکسر بر می‌آید( ریاحی،۱۳۹۱: ۱۱۹).
۲-۹-۴ تعیین محتوای درسی در وقف نامه ها
نکته جالب توجه در این وقف نامه‌ها آن است که صرف نظر از موارد یاد شده، بانیان مدارس در مورد محتوای دروس نیز نظر داده‌اند. به عنوان نمونه در وقف نامه مدرسه مریم بیگم آمده است: «… و باید کتاب‌های علوم و همیه یعنی علوم شکوک و شبهات که به علوم عقلیه و حکمت مشهور و معروف است ، مثل شفا، اشارات، حکمت العین، شرح هدایت و امثال ذلک به شبهه دخول در مقدمات علوم دینی نخوانند )سپنتا،۱۳۴۶: ۲۴۵(.

۲-۹-۵ تعیین مدت زمان تحصیل در وقف نامه ها

در مورد اکثر مدارس گفته می شود که هیچگونه قید زمانی برای اتمام تحصیل وجود نداشته است، اما با مطالعه وقف نامه‌ها می توان دریافت که برخی از واقفان به این نکته مهم توجه داشته‌اند و برای اقامت درمدرسه شرط زمانی معین کرده‌اند:
در وقف نامه مدرسه «مریم بیگم»، شرط شده است کسانی که پس از یک سال آثار ترقی در آن‌ها دیده می شود و یا مدرس تشخیص می دهد که امکان پیشرفت دارند، باید پس از پنج سال مدرسه را ترک کنند و اگر عذری دارند که بر بودن آنان الزام دارد تنها تا دو سال دیگر می توانند در مدرسه بمانند. وی به صراحت قید کرده است که نهایتش تا هفت سال؛ اما بعد از هفت سال البته باید که به در روند … و هر که بعد از هفت سال یک روز بماند غاصب باشد و به غضب خدا و رسول خدا گرفتار شود. همچنین در همین وقف نامه اشاره شده است، که اگر یکسال بر واحدی بگذرد که ترقی در حال او به حسب علم و عمل نشده باشد یا مظنون مدرس شود که قابل ترقی نیست از مدرسه اخراج شود )همان، ص۲۴۷).

۲-۹ -۶ تعیین نحوه اداره مدارس دروقف نامه ها

بانی هر مدرسه برای اداره مدرسه و موقوفات آن در مدرسه‌ها و مساجد، برای دانش پژوهانی که از شهرها و نقاط دور دست برای فراگرفتن علم آمده بودند، حجره‌هایی می ساختند تا از تحمل هزینه مسکن مصون بمانند. دیگر آنکه برای هر دانش پژوهی که پذیرفته می شد مقرری ماهانه و یا سالانه ای از محل درآمد موقوفه مدرسه تعیین می کردند تا بدون دغدغه خاطر برای تهیه غذا، به درس و بحث بپردازند و برای آنکه دانشجویان از مهمترین وسیله تحصیل بی نیاز شوند، کتابخانه ای هم درمدرسه ترتیب می دادند.
گاه در وقف نامه‌ها مشاهده می شود، در مورد نحوه اداره مدرسه و آنچه متولی آن انجام می دهد، شرایطی تعیین شده است. به طور نمونه، در وقف نامه مدرسه «کاسه گران» قید شده است که متولی در حینی که حجرات مزبور را به طلبه می-دهد اولا ًباید تحقیق احوال ایشان نماید که به غیر از تحصیل علوم دینیه به کسب دیگر مشغول نباشد و اگر احدی از ایشان متأهل باشد شرط نماید که در هفته چهارشب، در حجره مدرسه که مختص اوست بیتوته نماید )اداره اوقاف اصفهان، وقف نامه مدرسه کاسه گران،سند شماره ۱۳۷) وی در ازای شرطی که قرار داده فکر معاش طلاب را نیز کرده است؛ درجایی دیگر ازوقف نامه گفته: «هر یوم مبلغ پنجاه دینار به طلبه سکنه هر حجره از حجرات مدرسه مزبور دهند و اگر حاصل موقوفات زیاده از حجره ای پنجاه دینار باشد، دو شخص را در یک حجره جای داده، هر حجره هر یوم مبلغ یکصد دینار تبریز برسانند )همان).
معمولاً حقوق طلاب به صورت سرانه پرداخت می شد و یا اینکه به هر حجره مبلغی معین تعلق می گرفت «دروقفنامه ۶ مدرسه چهار باغ که در ۱۱۱۸ ه. ق که کار ساختمان در حال اتمام بود، قیدشده است که «حجره ای یکصد دینار تسلیم ساکنان آن‌ها نماید، خواه در آن حجره یکنفر، خواه دو نفر ساکن باشند )سپنتا، ۱۳۴۶: ۱۶۹) گاهی نیز میزان مقرری به طور یکسان تقسیم نمی شد، بلکه بر اساس پیشرفت علمی آن‌ها بود.
فهرست مطالب

فصل دوم: ادبیات نظری پژوهش وقف ۱۴

شناخت فرهنگ وقف و اثرات مثبت آن بر توسعه اقتصادی پایدار ۱۴
۲-۱ بررسی مفهوم: ۱۴
۲-۱-۱ وقف در لغت ۱۴
۲-۱-۲ مفهوم وقف ۱۵
۲-۱-۳ اقسام وقف ۱۵
۲-۲ نگاهی به وقف در قبل از اسلام ۱۶
۲-۳ پیشینه تاریخی وقف در جهان اسلام ۱۷
۲-۳-۱ وقف در قرآن ۱۷
۲-۳-۲ وقف در سیره پیامبر اسلام ۱۸
۲-۳-۳ وقف در سیره ائمه معصومین ۱۹
۲-۴ وقف و سابقه تاریخی و شروط فقهی ۲۰
۲-۴-۱ انعقاد وقف ۲۲
۲-۵ خصوصیات اجتماعی و اقتصادی وقف اسلامی ۲۳
۲-۵-۱ کارکرد اجتماعی وقف ۲۵
۲-۵-۲ کارکرد اقتصادی وقف: ۲۷
۲-۶ وقف و بهبود وضع اقتصادی جامعه: ۲۸
۲-۷ وقف در ایران و جهان ۳۰
۲-۸ وقف در سایر مذاهب و کشور‌های مختلف ۳۱
۲-۸-۱ وقف در ایران ۳۲
۲-۸-۲ آسیب شناسی وقف در ایران ۳۵
۲-۹ کارکرد وقف در نهادهای فرهنگی و آموزشی: ۳۶
۲-۹-۱ فرهنگ وقف در آموزش ۳۸
۲-۹-۲ وقف مکان‌های آموزشی ۳۹
۲-۹-۳ تأثیرات وقف بر برنامه آموزشی ۴۰
۲-۹-۴ تعیین محتوای درسی در وقف نامه ها ۴۰
۲-۹-۵ تعیین مدت زمان تحصیل در وقف نامه ها ۴۱
۲-۹ -۶ تعیین نحوه اداره مدارس دروقف نامه ها ۴۱
۲-۹-۷سنت وقف در دانشگاههای جهان ۴۳
نتیجه گیری:
راهبردها
راهکارها
فرآیند طراحی شهرک دانشگاهی با محوریت وقف
منابع

دانلود مبانی نظری وقف در نظام آموزشی -کامل و جامع | pequity.ir

۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ – دانلود مبانی نظری وقف در نظام آموزشی -کامل و جامع on pequity.ir | هموطنان گرامی سلام.وقت بخیربا سلام،محصول دانلودی +{{مبانی نظری وقف در نظام …

مبانی نظری تاثیر وقف در نظام آموزشی با تاکید بر توسعه …

۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ – دانلود مبانی نظری پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مهندسی معماری اسلامی. تاثیر وقف در نظام آموزشی با تاکید بر توسعه پایدار اقتصادی. چکیده:.

فایل مبانی نظری وقف در نظام آموزشی

فایل مبانی نظری وقف در نظام آموزشی. کانال دانلود مقاله · کانال دانلود مقاله سیامک در تلگرام ۲۰۱۸-۰۲-۲۸٫ برای دانلود جدیدترین مقالات پیرامون روی لینک خرید کلیک …

مبانی نظری تاثیر وقف در نظام آموزشی با تاکید بر توسعه …

۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ – مبانی نظری تاثیر وقف در نظام آموزشی با تاکید بر توسعه پایدار اقتصادی (۵۸۷):مبانی نظری تاثیر وقف در نظام آموزشی آثار وقف در شهرک های …

مبانی نظری وقف در نظام آموزشی

۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ – به صفحه دانلود فایل(مبانی نظری وقف در نظام آموزشی)خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب بروید.شما پس از پرداخت هزینه ای ناچیز فایل{مبانی نظری وقف …

مبانی نظری وقف در نظام آموزشی — almudena1986 at smks.ir – …

۲۴ فروردین ۱۳۹۷ – به سایت almudena1986.smks.ir و صفحه مخصوص به مبانی نظری وقف در نظام آموزشی خوش آمدید. امیدواریم از مبانی نظری وقف در نظام آموزشی بهره کافی …

مبانی نظری وقف در نظام آموزشی {amin}

ادبیات و مبانی نظری وقف در نظام آموزشی; پیشینه تحقیق وقف در نظام آموزشی; مبانی نظری و پیشینه تحقیق وقف در نظام آموزشی; دانلود مبانی نظری وقف در نظام آموزشی …

مبانی نظری ارزیابی مقایسه ای وقف و حبس در حقوق ایران

مبانی نظری ارزیابی مقایسه ای وقف و حبس در حقوق ایران: دانلود ترجمه مقالات در خصوص … مبانی نظری تاثیر وقف در نظام آموزشی با تاکید بر توسعه پایدار اقتصادی.

سیستم آموزشی و ساختاری در نظام آموزش و پرورش ژاپن

ادبیات و مبانی نظری وقف در نظام آموزشی پیشینه تحقیق وقف در نظام آموزشی مبانی نظری و پیشینه تحقیق وقف در نظام آموزشی دانلود مبانی نظری وقف در نظام آموزشی …

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق علل مطالبات معوق در نظام …

۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ – برترین پکیج مبانی نظری وقف در نظام آموزشی – دانلود فایل لحظات خوشی را برای شما آرزومندیمهموطن گرامی سلام.به صفحه ی دانلود _مبانی نظری وقف در …

نقش مالیات بر توسعه اقتصادی – babono.ir

مبانی نظری تاثیر وقف در نظام آموزشی با تاکید بر توسعه پایدار اقتصادی … ادبیات و مبانی نظری وقف در توسعه پایدار اقتصادی پیشینه تحقیق وقف در توسعه …

دانلود پروژه تشخیص عنبیه با خصایص wavelet

… برترین فایل مبانی نظری ساختار حافظه · خرید آنلاین مبانی نظری وقف در نظام آموزشی · برترین پکیج پایان نامه کنترل سیستم تعلیق براساس روش ساختار متغیر …

[PDF]نقشه جامع علمی کشور – دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مبانی ارزش ی نظام علم و فناوری کش ور برپایه مبانی نظری که در مجموعه … به این منظ ور این تلفیق باید از آموزش ابتدایی آغاز و در تمام دوره های آموزش ی ….. افزایش سهم وقف و خیریه در توسعه و پشتیبانی از مؤسسات و نهادهای علم و فناوری،)۳(. ۵٫

ستاره باران

-چارچوب نظری و پیشینه پژوهش مدیریت دانش در آموزش عالی … -مبانی نظری و پیشینه تحقیق بودجه ریزی عملیاتی در آموزش عالی …. -مبانی نظری وقف در نظام آموزشی

۳۵۰۰ طرح نقاشی – جدید و دارای گارانتی /اورجینال – وب نیلو – …

۴۹ دقیقه پیش – برترین فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق زیرساختهای ضروری و … آفت سرخرطومی برگ یونجه · دانلود مبانی نظری تاثیر وقف در نظام آموزشی با …

دیجیتال هنر

آموزش کامل نقاشی روی پارچه و ظروف – جدید و دارای گارانتی – اورجینال …. دانلود مبانی نظری وقف در نظام آموزشی -کامل و جامع · دانلود فایل کامل تحقیق روش جبهه کار طولانی …

Jj – line – پیشرو بلاگ

۵ روز پیش – مبانی نظری و پیشینه تحقیق رضایت زناشویی و عملکرد جنسی … پروپوزال تاثیر وقف در نظام آموزشی با تاکید بر توسعه پایدار اقتصادی …

گزارش فارس از کتاب‌های اندیشه‌ای نمایشگاه کتاب «منظومه …

۳ روز پیش – کتاب دو جلدی «منظومه فکری مقام معظم رهبری»به قلم حجت‌الاسلام خسروپناه در حدود ۱۵۰۰ صفحه است که در کمتر از یک سال به چاپ چهارم رسیده، عنوان …

نشریه آینه پژوهش، شماره ۱۶۸ – Magiran

حمید عطایی نظری* صص ۳-۴۰ چکیده مشاهده متن [PDF 895KB] …. تحصیل النجاه فی اصول الدین، فخرالمحققین، معرفی نسخه و کتابشناسی مصطفی احمدی * صص ۲۳۳-۲۴۲

خبرهای مذهبی | خبر فارسی

در بسته فرهنگی امروز غزلی زیبا از فاضل نظری، داستانی خواندنی و تفسیر آیه ای از … آیت الله مکارم شیرازی گفتند: احترام به همه مذاهب اسلامی، علمی بودن و پرهیز از ورود به مسائل سیاسی از اصول اصلی این … آیت الله ایمانی در دفاع از انقلاب و نظام استوار بود … نماینده آستان قدس رضوی در مازندران با تاکید بر تقویت فرهنگ وقف در جامعه …

مرکز دائره المعارف بزرگ اسلامی

وحدت‌ طریقت‌ و نظریه‌ لوگوس‌/ سید حسین نصر … بررسی و تحلیل آخر خوش شاهنامه با تأکید بر مبانی سنت شفاهی روایات حماسی ایرانی …. اولین دورۀ آموزشی مرکز دائرهالمعارف بزرگ اسلامی · چهارمین همایش بین المللی زبانها و گویشهای ایرانی ….. روز وقف · حمله ارتش آلمان نازی به بلژیک، هلند و لوکزامبورگ و گسترش جنگ جهانی دوم (۱۹۴۰م).

مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات

کانون گفتمان دینی. مقالات علمی. نماز و عبادت. اصول آموزش نماز به کودکان و نوجوانان · اصول آموزش نماز به کودکان و نوجوانان · عبادت در قرآن · عبادت در روایات · فلسفه عبادت.

ویستا رایانه

دانلود دانلود تحقیق جامع و کامل حسابــداری وقف و موقوفات – خرید آنلاین و دریافت …. دانلود فایل ( جزوه جغرافیای انسانی (مبانی و ایران) رشته جغرافیا) …. ,مدیریت ,رشته ,سازی ,ارزیابی ,سیستم ,پایان نامه ,مبانی نظری ,آموزش تصویری ,ویژه برند ,بررسی …

آموزش جامع تصویری گیتار بیس – اورجینال

آموزش جامع تصویری گیتار بیس – اورجینال قیمت: ۲۵۰۰۰ تومان آموزش جامع … مبانی نظری برنامه ریزی استراتژیک · خرید آنلاین طرح توجیهی و کارآفرینی تولید چیپس … کاملترین فایل ارزیابی فقهی حدود شناسی حجاب در مذاهب پنجگانه و نظام حقوقی ایران … فرهنگ وقف و تاثیرات خوب آن بر توسعه اقتصادی پایدار – خرید آنلاین و دریافت …

گیتی سافت

مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی گاج (ریاضیات پنجم ابتدایی) اورجینال … مبانی نظری بررسی نگرش کارکنان نسبت به فرهنگ سازمانی در راستای مدیریت مشارکتی …. دانلود فایل کامل پروژه حسابداری سیستم حقوق و دستمزد آموزش و پرورش … دانلود فایل کامل پایان نامه بررسی فقهی و حقوقی وقف اوراق بهادار بازار بورس · دانلود (مقاله …

آخرین اخبار از حجت الاسلام والمسلمین | اخبار جدید حجت الاسلام …

این روحانی پرتلاش که عمر خود را وقف روشنگری معارف اسلامی، ترویج آموزه های اخلاقی و … محیی‌الدین ابن عربی (۵۶۰ـ ۶۳۸ق) و مشهورترین کتاب تصوف و عرفان نظری است. … حجت الاسلام والمسلمین ترابی اضافه کرد: آموزش مقدمه ای برای تربیت محسوب می شود ….. تخصصی طرح نظام سازی قرآنی با موضوع «مبانی و اصول تفسیر اقتصادی قرآن …

پاتوق کتاب فردا | فروشگاه اینترنتی کتاب، خرید کتاب

محمد صلی الله علیه و آله مثل گل بود: آموزش سبک زندگی پیامبر (ص) به کودکان (پویش مطالعاتی عشاق محمد (ص)). مولف: غلامرضا حیدری ابهری. ناشر کتاب: بوستان فدک.

روزنامه وطن امروز | شماره :۲۴۳۵ | تاریخ ۱۳۹۷/۲/۲۰

روزنامه وطن امروز.

گذار یا گزار # ردیف

ناکارآمدی سلطه گری نظام سلطه با روش سخت افزاری، غرب را ناچار به ترویج … تغییر مکان کارگاه جشنواره درس پژ وهی متوسطه اول و متوسطه نظری … منطقه۱۹:خبر: برگزاری کلاس آموزشی ” عوامل ژنتیکی تاثیر گذار در معلولیت افراد” خانه سلامت اسفندیاری و بستان …. کتاب پدیداری و پایداری فقه هزار و چهار صد ساله (رشته فقه و مبانی حقوق) …

مبانی نظری تاثیر وقف در نظام آموزشی با تاکید بر توسعه …

بار دیگر یکی از بهترین فایل ها در مورد هدف از این مبانی نظری تاثیر وقف در نظام آموزشی با تاکید بر توسعه پایدار اقتصادی در طراحی شهرکهای دانشجویی در شهر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *